Zobacz temat - [R 600] Rura dolotowa powietrza
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [R 600] Rura dolotowa powietrza

claudii - Pon Maj 21, 2012 09:11
Temat postu: [R 600] Rura dolotowa powietrza
Moją starą rurę powietrza tą dochodzącą do filtra powietrza zeżarło coś tak że została sama spiralka z drutu i mechanik ja wywalił, wczoraj przypomniało nam się że jej nie ma :)
I tu pytanie czy ta będzie pasowała http://allegro.pl/rura-po...2294255243.html i gdzie dokładnie mocuje się jej drugi koniec? Przypuszczam że rura jest potrzebna bo autko trochę zamulone i filtr strasznie zasyfiony.

kruszan - Pon Maj 21, 2012 09:19

to raczej nie ta rura, w r600 jest kapkę inna

mocuje się ją mniej więcej pod akumulator, generalnie byle jej nie zatkać :) można bez problemu jeździć bez niej, nie może się nic zamulać itp, generalnie nie od tego, a filtr to naturalne że się brudzi, wymień na nowy i autko odżyje, bo przez niego oddycha :)

tronsek - Pon Maj 21, 2012 09:34

kruszan napisał/a:
można bez problemu jeździć bez niej,
Można, ale nie warto. Filtr powietrza brudzi się dużo, dużo szybciej. A po drugie, nie jest filtr chroniony przed wilgocią i istnieje ryzyko, że gdy się wjedzie w głęboką kałużę, to może się woda dostać do dolotu., a wtedy kłopoty murowane.
kruszan - Pon Maj 21, 2012 10:53

hmm niby tak, ale gdzie z dołu obudowy filtra do dolotu, musiało by jeszcze sam filtr pokonać, dziura jest z boku nie centralnie, no i obudowa pod silnikiem też pomaga :P

lepiej mieć, ale wg. mnie nic się nie stanie a może i więcej powietrza puści niżeli rurą przytkaną w zły sposób, ja też miałem spirale z drutów bo materiał się rozleciał, wywaliłem to i od roku jest ok, może nawet złudnie dolot jest lepszy ;P