Zobacz temat - [MG ZR 160] Problemy ze sprężaniem
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [MG ZR 160] Problemy ze sprężaniem

mgzrturbo - Pią Maj 25, 2012 08:11
Temat postu: [MG ZR 160] Problemy ze sprężaniem
Witam przez przypadek zauważyłem, że w moim aucie jest poluzowany pasek rozrządu okazało sie, że poleciała rolka i przeskoczył rozrząd o zęba czy dwa. Poprzednio na poluzowanym pasku miałem równe ciśnienie sprężania na każdym cylindrze po 15 atmosfer. Po ustawieniu rozrządu cisnienie na cylindrach uległo zmianie, więc sprawdziłem czy nie doszło do kolizji z zaworami. Została zdjęta czapka sprawdzona i splanowana, została założona nowa uszczelka, nowe szpilki, gładzie cylindrowe w bardzo dobrym stanie. Po zmontowaniu wszystkiego do kupy ciśnienie nadal wynosi kolejno 13, 10, 8, 14. Po prubach olejowych wychodzi na kazdym baniaku cisnienie wyższe o 2 atmosfery więc nie jest to problem z dołem a poza tym nie sądzę aby uszkodzeniu eległy pierścienie w tak krótkim czasie. Szklanki przed zmontowaniem zostały opróżnione z oleju tak żeby miały luz, nie mam pojecia co może być przyczyną tak nagłej i tak dużej róznicy cisnień.
matizab - Pią Maj 25, 2012 08:26

Witam widzę, że jesteś z Rzeszowa jest w okolicach dobry warsztat tam jak zawieziesz to na pewno Ci pomogą, chodzi mi o miejscowość RUDNA MAŁA.

pozdrawiam, mam nadzieje, że pomogłem...

kangaroo69 - Pią Maj 25, 2012 17:21

Mi się wydaje ze to własnie pierscienie, po zalaniu olejem uszczelniły się i miałes wieksze cisnienie :/