Zobacz temat - [R75] Jakie częsci są potrzebne do założenia klimy?????
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Jakie częsci są potrzebne do założenia klimy?????

Jacccek007 - Czw Cze 07, 2012 13:01
Temat postu: [R75] Jakie częsci są potrzebne do założenia klimy?????
Witam wszystkich...
Mam takie pytanko wie ktoś z jakich elementów składa się klimatyzacja w R75???
Mój roverek niestety nie posiada klimy ale znalazłem rozbitka z działającym klimatronikem i gość jest chętny na sprzedasz całej instalacji...
Więc pytam jakie części powinienem kupić skoro moje auto nie posiada klimy???
Wiem że muszę kupić:
-sprężarkę+pasek do niej
-przewody
-chłodnicę do klimy
-panel do sterowania
i co jeszcze?

automechanik - Czw Cze 07, 2012 14:53

rolka napinacza,parownik, czujnik ciśnienia, czujnik temperatury, czujniki nasłonecznienia
kris-tofer - Czw Cze 07, 2012 21:58

tylko czy wersje bez klimy nie miały może większej nagrzewnicy lub inaczej wyglądającej tak, że żeby założyć parownik trzeba wymieniać konsolę? trzeba by to ustalić.

[ Dodano: Czw Cze 07, 2012 21:58 ]
myślę, że coś z wiatrakiem trzeba też zrobić, żeby działał po włączeniu klimy.
Wszystko zależy od tego jakie zmiany ma wersja bez klimy.

sknerko - Pią Cze 08, 2012 09:40

cały ten zespół co jest za konsola centralna z parownikiem i nagrzewnicą trzeba wymienić kiedyś na forum było. do tego moduł komfortu bo on steruje modułem klimatronika. Mam pdf z rozrysowaną całą klimą jak co to mogę mailem wysłać bo na forum za duży żeby załączyć.

[ Dodano: Pią Cze 08, 2012 09:40 ]
http://forum.roverki.eu/v...p=510958#510958
tu jest wątek o tym

Jacccek007 - Sob Cze 16, 2012 19:08

oki bardzo bym był wdzięczny za takie informacje zaraz ci prześlę mejla na priv
Dawidovs - Pią Kwi 04, 2014 21:02

Panowie, ponieważ nie mam klimatyzacji u siebie w roverku postanowiłem ją doposażyć bo w auto poszło już jakieś 7 tysi a klimy niestety nie ma.
Skompletowałem wszystkie części ale potrzebuje pomocy.
Na rurce jest czujnik wysokiego ciśnienia i do niego podchodzi jakiś kabelek elektryczny. Prośba do wszystkim co mają klimę: powiedzcie co to za przewód i dokąd idzie bo za chiny ludowe nie mogę go na necie znaleźć.
Niestety w rimmerbros ani w schematach rave go nie dostrzegam.
Dodam że klimę będzie zakładała firma która to robi bo ja bym pewnie sam tego nie ogarnął - dochodzi zmiana BCU i podpięcia pod komputer.
Proszę o pomoc w związku z przewodem.
Jeszcze jedna sprawa: sprężarka jest zasilana paskiem z alternatora czy innej rolki?
Wiem że pasek jest na pewno zaczepiony o napinacz ale nie widzę miejsca na kole alternatora by tam założyć dodatkowy pasek klinowy..
Pozdrawiam!

automechanik - Pią Kwi 04, 2014 22:05

Sprężarka jest zasilana z koła pasowego wału silnika
longer86 - Pią Kwi 04, 2014 23:50

czujnik ciśnienia na rurce od klimy występuje w RAVE. wejdz w schematy elektryczne, klimatyzacja, i na drugiej stronie jest SWITCH TRINARY. zdaje się 3 przewody, czarny, czerwony i żółty. BCU zdaje się nie będzie trzeba wymieniać
Dawidovs - Wto Kwi 08, 2014 10:31

longer86, dzięki za info co do przewodu.
W sprawie BCU niestety się mylisz - trzeba ja wymienić, beżowe LOW-LINE tego nie obsłuży.
automechanik, dzięki za pomoc.

rafalmis1 - Wto Kwi 08, 2014 11:40

Po wymianie BCU nie będziesz mógł z pilota samochodu otwierać
Dawidovs - Wto Kwi 08, 2014 13:15

rafalmis1, będe mógł jeśli zgra się ustawienia z poprzedniego BCU. W innym temacie PHJOWI tak zrobił i działało, nawet MaReK potem to potwierdził.
longer86 - Sro Kwi 09, 2014 00:00

Dawidovs napisał/a:
rafalmis1, będe mógł jeśli zgra się ustawienia z poprzedniego BCU. W innym temacie PHJOWI tak zrobił i działało, nawet MaReK potem to potwierdził.


zgadza się, sprawdzone u mnie

MaReK - Czw Kwi 10, 2014 22:52

Dawidovs napisał/a:
W sprawie BCU niestety się mylisz - trzeba ja wymienić, beżowe LOW-LINE tego nie obsłuży.

Brednia ;)
Jakoś miałem LOW_LINE i mam do dzisiaj klimatronic :P
LOW i HIGH różnią się obsługą szyb z tyłu :)

Klimatronik należy dopisać do kodów ZCS, tak aby T4 mogło zapisać w BCU obecność modułu do obsługi klimy. I to wszystko.

Dawidovs - Pią Kwi 11, 2014 12:34

MaReK, czyli do beżowego BCU można zaprogramować wszystko oprócz szyb z tyłu? Czyli np. trakcję lub tempomat?
MaReK - Pią Kwi 11, 2014 21:15

Dawidovs napisał/a:
MaReK, czyli do beżowego BCU można zaprogramować wszystko oprócz szyb z tyłu? Czyli np. trakcję lub tempomat?

Nie wiem czy trakcja i tempomat są mu do czegoś potrzebne - tzn. temu BCU ;)
To akurat ECU najbardziej chce się komunikować z tymi modułami :)
Tempomat działa z defaultu, ale są problemy z resetowaniem wartości prędkości i powrotem do tej sprzed chwili (np. po wciśnięciu pedału sprzęgła/hamulca). Wtedy trzeba zmienić kody ZCS, podpiąć się pod T4 i zaprogramować wszystko.

Co do trakcji, jeśli chcesz ją dołożyć sterownik silnika powinien mieć ją aktywną w mapie.
To też zrobi T4 albo każdy mający pojęcie o robocie tuner.

Pozdrawiam,


Tempomat polecam, a trakcji nie, ze względu na dość wysokie koszta i trudną dostępność pomp ABS z trakcja.

Pozdrawiam,

Dawidovs - Czw Sie 14, 2014 14:13

Chciałem się oficjalnie pochwalić - dziś mój ubogi roverek bez klimy zyskał klimatyzację automatyczną :mrgreen: Jak powiedziałem dopiąłem swego - szkoda mi było pozbyć się tak dobrego autka na rzecz innego z klimą.
Pozdrawiam wszystkim zaklimatyzowanych - naprawdę świetna rzecz :mrgreen:

pelson91 - Czw Sie 14, 2014 14:34

Dawidovs, no, zwłaszcza, jeśli działa :mrgreen:

teraz nie wyobrażam sobie auta bez automatycznej klimatyzacji. W upały nie włączając klimy nie da się wytrzymać