Zobacz temat - [R216 Coupe] Osłony przegubów (mieszki) wewnętrzne
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover 200/400 lata 92-95 (kanciak)
oraz Rover 200 coupe/cabrio i Rover 400 tourer - [R216 Coupe] Osłony przegubów (mieszki) wewnętrzne


Borowa - Wto Cze 19, 2012 01:02
Temat postu: [R216 Coupe] Osłony przegubów (mieszki) wewnętrzne
czy ktoś jest w stanie powiedzieć mi jakiej szerokości mają być osłony przegubów wewnętrznych ? Tych zaraz przy skrzyni. Kazdy wymiar się rózni, oszaleć mozna. Moze wie ktoś gdzie je dostane ?
tronsek - Wto Cze 19, 2012 18:46

Byłem dziś w garażu, więc wlazłem do kanału i pomierzyłem zgrubnie osłony przegubów wewnętrznych oraz zewnętrznych. A więc wygląda to tak, średnice większe są takie same i mają po ok. 87mm (mierzone po opasce zaciskowej). Średnica mała jest też taka sama, czyli 22mm (mierzona średnica półosi). Natomiast szerokość osłony przegubu wewnętrznego ok. 90mm, a szerokość osłony przegubu zewnętrznego ok. 120mm.
A teraz najważniejsze, osłona przegubu wewnętrznego jest bardziej ściśnięta niż osłona przegubu zewnętrznego. Moim zdaniem śmiało można zastosować osłonę przegubu zewnętrznego, do przegubu wewnętrznego, a jak wiadomo osłony zewnętrzne są łatwo dostępne.
Jutro też będę w garażu, to jak chcesz to zrobię fotki.

Borowa - Sro Cze 20, 2012 19:50

Hmmm. To się nie zgadza z moimi "wymiarami". Mogę prosić o fotki ?
tronsek - Czw Cze 21, 2012 20:20

Borowa napisał/a:
Mogę prosić o fotki ?
Jutro też będę w garażu, bo wymieniam u siebie wydech, więc pomierzę to dokładniej i porobię jakieś fotki.
tronsek - Czw Cze 21, 2012 20:21

Fotki porobiłem, ale są marnej jakości. Robiłem pomiary jeszcze raz, lecz tym razem mierzyłem średnice zewnętrzne przegubów. Średnica przegubu zewnętrznego jest ok. 84-85mm, natomiast ciężko jest zmierzyć średnicę przegubu wewnętrznego (wychodzi ok. 82mm).Średnica półosi 27mm (poprzednio się pomyliłem). Jeżeli chodzi o długość, to jest tak jak napisałem wcześniej. Obie osłony maja po 3 fałdy.
Moim zdaniem osłony zewnętrzne bezproblemowo powinny podejść do przegubów wewnętrznych.

Borowa - Czw Cze 21, 2012 22:51

Ogromne dzięki. Tym razem wymiar się zgadza. Zaczynam poszukiwania ! Olej kupiony, wiec jeszcze te paskudy i będzie komplet. Jeszcze łożysko lewe tylne wyje. Miałes może jakieś doświadczenie z tym ?
tronsek - Pią Cze 22, 2012 05:58

Borowa napisał/a:
Tym razem wymiar się zgadza.
Bo tym razem mierzyłem same przeguby, a wtedy mierzyłem osłony na zewnątrz.
Borowa napisał/a:
Jeszcze łożysko lewe tylne wyje. Miałes może jakieś doświadczenie z tym ?
Jeszcze nie. Na tyle to wymienia się całą piastę wraz z łożyskiem.
Coś takiego:

Borowa - Sro Cze 27, 2012 10:46

Nie daloby rady zdjąć piasty i wybić łożyska, potem dobrać z czegos innego ? Może będzie taniej, a efekt ten sam ?
sTERYD - Sro Cze 27, 2012 21:28

Nie ma czego wybijać. Pierścień zewnętrzny łożyska jest jednocześnie kołnierzem piasty, nie jest w nią wciśnięty.
Borowa - Czw Cze 28, 2012 21:15

Piasta wymieniona, koszt 160 zł. efekt ? CISZA i nic poza tym ;) Dziękuje za pomoc. Co do mieszków to jest spory problem, który opiszę pozniej.