Zobacz temat - [r400] regulacja pozycji nawiewu
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [r400] regulacja pozycji nawiewu

rapek - Wto Cze 19, 2012 18:57
Temat postu: [r400] regulacja pozycji nawiewu
witam,
mam po raz kolejny problem z pokrętłem regulacji nawiewu. jakiś czas temu spadła mi linka od regulacji pozycji nawiewu, którą musiałem z powrotem nałożyć i dodatkowo zabezpieczyć śrubką (angielski wymysł odwrócenia całego nawiewu do góry nogami). Myślałem, że to koniec udręki z nawiewem. Otóż nie! W przeciągu 2tyg. ukręciłem dwie gałki zmiany pozycji nawiewu. Linka była wymieniona, krzyżak przy prawej nodze kierowcy, odpowiedzialny za zmianę pozycji nawiewu, był przesmarowany. Niestety dziś poszła kolejna gałka (zaczyna mi ich powoli brakować), dlatego chciałem zapytać, gdzie głębiej mogę szukać przyczyny oporu stawianego przy zmianie pozycji nawiewu z pasażera na szybę? Dodam, że taki opór jest tylko kręcąc gałką z max lewo na prawo (przy ruszeniu gałki w prawo). Dziękuje z góry za pomoc.

sTERYD - Wto Cze 19, 2012 23:09

zobacz ten krzyżak przy nogach. Na górze masz dwie takie plastikowe krzywki, od zmiany kierunku nawiewu, Najprawdopodobniej to któraś z nich. Jak dobrze pamiętam to do tych krzywek dochodzą jeszcze cięgiełka, które się reguluje. możliwe, ze któreś przeskoczyło o ząbek lub dwa i staje na sztorc przy przestawianiu.