Zobacz temat - [Rover200] gaśnie podczas jazdy.
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [Rover200] gaśnie podczas jazdy.

lucy - Sob Cze 23, 2012 17:57
Temat postu: [Rover200] gaśnie podczas jazdy.
witam.mam mały problem z moim roverkiem.w ostatnim czasie kilkakrotnie mi zgasł podczas jazdy i nie mogłem go uruchomić lecz po kilkunastu minutach odpaalał bez żadnego problemu.gdzie szukać przyczyny.
kangaroo69 - Sob Cze 23, 2012 21:46

Witaj :wink:
Z racji tego że dzisiaj się zalogowaleś na początek poszukaj w szukajce, albo na ostatnich kilku stronach, tematów jest dużo :razz: A teraz na myśl nasuwa mi się tylko czujnik położenia wału , opisz towarzyszące temu anomalia silnikowe :wink:
Pozdrawiam

leszczu - Nie Cze 24, 2012 10:36

Jeśli w deszczowe dni to się dzieje, to winna jest cewka. :wink:
lucy - Nie Cze 24, 2012 10:57

kangaroo69 napisał/a:
Witaj :wink:
Z racji tego że dzisiaj się zalogowaleś na początek poszukaj w szukajce, albo na ostatnich kilku stronach, tematów jest dużo :razz: A teraz na myśl nasuwa mi się tylko czujnik położenia wału , opisz towarzyszące temu anomalia silnikowe :wink:
Pozdrawiam
silnik dławi się tak jakby brakowało paliwa a gdy go próbuje odpalić to rozrusznik kręci,pompa paliwa pracuje a nawet go zalewa przy dłuższym kręceniu.
leszczu - Nie Cze 24, 2012 11:00

lucy napisał/a:
silnik dławi się tak jakby brakowało paliwa a gdy go próbuje odpalić to rozrusznik kręci,pompa paliwa pracuje a nawet go zalewa przy dłuższym kręceniu.

Iskra do sprawdzenia.

Harry - Nie Cze 24, 2012 11:25

najłatwiej to podłączyć do komputera i zobaczyć jakie wartości podają czujniki.
bo tak to można sobie szukać i szukać. Bosch KTS się łączy z 200, ale mi się połączył jako rover 200 coupe 95-99

lucy - Nie Cze 24, 2012 11:31

Harry napisał/a:
najłatwiej to podłączyć do komputera i zobaczyć jakie wartości podają czujniki.
bo tak to można sobie szukać i szukać. Bosch KTS się łączy z 200, ale mi się połączył jako rover 200 coupe 95-99
byłem na komputerku i żadnego błędu mi niewykazał
Harry - Nie Cze 24, 2012 11:37

lucy napisał/a:
Harry napisał/a:
najłatwiej to podłączyć do komputera i zobaczyć jakie wartości podają czujniki.
bo tak to można sobie szukać i szukać. Bosch KTS się łączy z 200, ale mi się połączył jako rover 200 coupe 95-99
byłem na komputerku i żadnego błędu mi niewykazał


no i to jest właśnie tka jak ktoś ma komputer i nie umie z niego korzystać. To że nie wywaliło błędu to wcale nie znaczy, że czujnik jest nie uszkodzony.
Np. czujnik temp. powietrza dolotu błędu Ci nie wywali,bo pokazuje wartości ale na zewnątrz może być -2*C, a czujnik temp. będzie pokazywał 30*C na zimnym silniku i komp dobierze wszystko pod 30*C a nie pod -2*C
sonda lambda też może być uszkodzona i też błąd nie musi być wywalony,bo pracuje,ale że błędnie to pc tego nie wie, ponieważ nie ma drugiej lambdy diagnozującej tutaj.
Może i być lambda uszkodzona i zła mieszanka jest dobierana. Pojedź na stacje diagnostyczną i Ci ją zmierzą, albo na pc można też zobaczyć wykres z lambdy lub oscyloskopem

lucy - Nie Cze 24, 2012 11:40

leszczu napisał/a:
lucy napisał/a:
silnik dławi się tak jakby brakowało paliwa a gdy go próbuje odpalić to rozrusznik kręci,pompa paliwa pracuje a nawet go zalewa przy dłuższym kręceniu.

Iskra do sprawdzenia.
świece wyminiałem ok 2 miesiące temu a ta przyczyna trafiła się i przed wymianą co dziwniejsze to ostatnia miała miejsce w słoneczny dzień a silnik był zimny bo stał przez 16godz.
bogdan75 - Nie Cze 24, 2012 11:40

imo działa?z pilota otwierasz?
lucy - Nie Cze 24, 2012 11:45

Harry napisał/a:
lucy napisał/a:
Harry napisał/a:
najłatwiej to podłączyć do komputera i zobaczyć jakie wartości podają czujniki.
bo tak to można sobie szukać i szukać. Bosch KTS się łączy z 200, ale mi się połączył jako rover 200 coupe 95-99
byłem na komputerku i żadnego błędu mi niewykazał


no i to jest właśnie tka jak ktoś ma komputer i nie umie z niego korzystać. To że nie wywaliło błędu to wcale nie znaczy, że czujnik jest nie uszkodzony.
Np. czujnik temp. powietrza dolotu błędu Ci nie wywali,bo pokazuje wartości ale na zewnątrz może być -2*C, a czujnik temp. będzie pokazywał 30*C na zimnym silniku i komp dobierze wszystko pod 30*C a nie pod -2*C
sonda lambda też może być uszkodzona i też błąd nie musi być wywalony,bo pracuje,ale że błędnie to pc tego nie wie, ponieważ nie ma drugiej lambdy diagnozującej tutaj.
Może i być lambda uszkodzona i zła mieszanka jest dobierana. Pojedź na stacje diagnostyczną i Ci ją zmierzą, albo na pc można też zobaczyć wykres z lambdy lub oscyloskopem
kompa podpinali mi w bosh i w kilku innych warsztatach a diagnoza była taka sama zero.

[ Dodano: Nie Cze 24, 2012 11:45 ]
bogdan75 napisał/a:
imo działa?z pilota otwierasz?
otwieram go z pilota próbowałem dla sprawdzenia tylko kluczykiem bez poprawy
Harry - Nie Cze 24, 2012 11:51

a sprawdzali na wykresach? jakie wartości czujniki podają czy tylko" nie ma błędów, nie wiemy" bo sporo jest takich,że patrzą tylko na błędy i nara
lucy - Nie Cze 24, 2012 12:00

Harry napisał/a:
a sprawdzali na wykresach? jakie wartości czujniki podają czy tylko" nie ma błędów, nie wiemy" bo sporo jest takich,że patrzą tylko na błędy i nara
sprawdzali tylko błedy w innych wrsztatach a w bosh mnie nie wpóścili do warsztatu więc nie wiem.
magdape - Czw Cze 28, 2012 20:09

Identyczne objawy miałam w zeszłym roku, okazało się,że to czujnik temperatury.