Zobacz temat - [R820TI] Problem szyby i szyberdach, wycieraczka.
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 800 - [R820TI] Problem szyby i szyberdach, wycieraczka.

Matexx - Sob Cze 30, 2012 19:21
Temat postu: [R820TI] Problem szyby i szyberdach, wycieraczka.
Witam mam taki problem że:
Kiedyś miałem małą stłuczke 820 bok miałem skasowany, szczególnośći próg, wszystko ze środka było wyjetę,, drzwi miałem wymieniane,,,i gdy sprawdzałem je na sucho czy szyba działa , wszystko podpiąłem sterownik szyb itd.. i wszystko ładnie działalo,... po wymianie progu sprostowsaniu słupka i dopasowaniu drzwi przyszedł czas na skręcanie wszystkiego. Gdy wszystko zostało złożone do kupy, okazało sie że nie działa szyberdach i szyby nie opuszczają sie...Dobrze że klima jest bo bym nie wytrzymał,... nie moge otworzyć,. gdy naciskam przycisk od szyb lub szyberdachu sterownik pika i słychać go lecz nic sie nie dzieje:( co to może być?? oraz ostatnio w deszcz jak jechałem przestały wracać mi wycieraczki, na 1 biegu gdy ustawia im sie czas co ile mają działać. Ustawie je idą lecz do góry ale juz nie cofną się niestety na drugim oraz trzecim biegu wszystko ładnie działa...... Proszę o pomoc.. z góry dziękuje.

Senn - Sro Lip 04, 2012 19:44

Matexx, zacznij od przelutowania wszystkich styków w CCU i w sterowniku szyb i lusterek. Popsikaj kostki jakimś siuwaksem do czyszczenia styków. Jak to nie pomoże to trzeba szukać jakiejś przewy w obwodzie.
rover820rs - Pią Sie 03, 2012 12:48

jeśli chodzi o szyby to miałem to samo. Problem tkwi w sterowniku pod siedzeniem kierowcy.
wymieniłem i wszystko ładnie działa. Tylko numery muczą być takie same.

P.S. W tym sterowniku powstają zimne luty także jak chcesz to można to rozebrać i przelutować.