Zobacz temat - [mg zs 180] zwolnienie napinacza paska wielorowkowego!
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [mg zs 180] zwolnienie napinacza paska wielorowkowego!

kawa32 - Sob Cze 30, 2012 23:39
Temat postu: [mg zs 180] zwolnienie napinacza paska wielorowkowego!
może ktoś podpowiedzieć jak zluzować i ponownie napiąć pasek wielorowkowy.chcę przyjrzeć się pompie wspomagania kierownicy ponieważ dochodzą z niej dziwne dziwęki,dodam że nie jest to kwestia braku płynu czy też zapowietrzenia!
przeszukałem forum i nie mogę znaleźć informacji jak się za to zabrać,może znajdzie ktoś chwilkę stuknąć co i jak,dzięki z góry :smile:

sTERYD - Nie Lip 01, 2012 00:12

nie wiem, czy w ZS jest dokładnie tak samo jak w R800, ale pewnie blisko ;)
Sirk - Nie Lip 01, 2012 17:14

Dziwne odgłosy ze strony pompy wspomagania układu kierowniczego może być rozszczelniająca się pompa wspomagania. Mimo odpowiedniej ilości płynu hydraulicznego i odpowietrzenia układu pompa łapie lewe powietrze. Miałem tak u siebie, uszczelniłem pompę i problem znikł. Dodam jeszcze że żadnych wycieków nie zauważyłem.
kawa32 - Nie Lip 01, 2012 22:53

Sirk napisał/a:
Dziwne odgłosy ze strony pompy wspomagania układu kierowniczego może być rozszczelniająca się pompa wspomagania. Mimo odpowiedniej ilości płynu hydraulicznego i odpowietrzenia układu pompa łapie lewe powietrze. Miałem tak u siebie, uszczelniłem pompę i problem znikł. Dodam jeszcze że żadnych wycieków nie zauważyłem.


muszę oblukać pompę jednak nadal nie wiem jak zluzować napinacz,może trzeba jakiś specjalny klucz,jakieś sugestie?

kuba227d - Nie Lip 01, 2012 23:00

Wszystko powinno być ładnie w RAVE opisane
kawa32 - Nie Lip 01, 2012 23:22

Dzięki panowie,a ja kombinowałem jak koń pod górę,jeszcze raz dzięki :smile:

[ Dodano: Nie Lip 01, 2012 23:22 ]
i jeszcze małe pytanko,jak myślicie cz stanie się coś jeżeli silnik przez chwilę będzie pracował bez tego paska,chciał bym posłuchać pracy silnika bez podzespołów?

bizon - Pon Lip 02, 2012 08:18

Cytat:
i jeszcze małe pytanko,jak myślicie cz stanie się coś jeżeli silnik przez chwilę będzie pracował bez tego paska,chciał bym posłuchać pracy silnika bez podzespołów?

Na chwile mozesz. nie bedzie pracowac wspomaganie, podcisnienie, ladowanie alternatora i pompa wody

sTERYD - Wto Lip 03, 2012 00:28

podciśnienie będzie. To nie diesel ;)
Możesz nawet go na dłużej włączyć, chyba, że masz słaby akumulator. Pompa wody jest napędzana z paska rozrządu, więc się nie przegrzeje, a bez reszty będzie chodzić :cool: