Zobacz temat - [r420] Czas na wymianę tarcz ?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [r420] Czas na wymianę tarcz ?

haxigi - Pon Lip 02, 2012 19:27
Temat postu: [r420] Czas na wymianę tarcz ?
Siema. Zauważyłem coś nietypowego. Jak jadę to tarcze są czyste (tzn po zatrzymaniu auta :mrgreen: ), a jak jeden dzień auto stoi w miejscu to tarcze wyglądają w ten sposób:










To jest ten efekt pylenia klocków czy tarcze są już takie zrąbane że trzeba je wymienić ?

Remigiusz - Pon Lip 02, 2012 19:52

Wygląda jeszcze normalnie zależy jaki głęboki jest rowek zewnętrzny :razz: Ja bym go przy następnej zmiany klocków przejechał flexem i wyrównać do tarczy i gotowe.

Ale jak auto toi jeden dzień to normalka ze rdza się chwyta od razu tarczy :wink: Jest to normalny objaw :wink:

haxigi - Pon Lip 02, 2012 19:54

a to się cieszę, rantów ani nic nie ma, gładka (?) jak pupa niemowlaka :P To jestem już spokojny, dzięki za info :D
andrew0503 - Pon Lip 02, 2012 20:12

Cześć.
To normalna przypadłość tarcz żeliwnych, że pojawia się nalot korozji, nie ma czym się przejmować.
Przy następnej zmianie klocków warto wyrównać tarcze na tokarce, oczywiści jeśli minimalne wartości na to pozwolą, dla tarcz niewentylowanych 11mm. , dla tarcz wentylowanych 19mm grubości, pozbędziesz się garba a i klocki będą lepiej przylegać do gładkiej powierzchni.
Pozdrawiam