Zobacz temat - [R75] Problem z odpaleniem
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Problem z odpaleniem

m1c3k - Pon Lip 16, 2012 14:56
Temat postu: [R75] Problem z odpaleniem
Witam!
Mój problem wygląda następująco. Posiadam Roverka 75 2.0 CDTi od kilkunastu dni. Jak do tej pory jeździł bardzo dobrze, silnik i elektryka spisywały się na prawdę dobrze. Wczoraj palił od strzału dzisiaj natomiast przy odpaleniu zamiast dźwięku rozrusznika słyszę jedynie lekkie "pyk" nic kompletnie nie łapie, świecą sie kontrolki tak jak zwykle, ładowałem chwile akumulator 0 zmiany. Auto jak do tej pory przejechało kilkadziesiąt kilometrów i nie było żadnych problemów. Co może być przyczyną?
Pozdrawiam!

Boncky - Pon Lip 16, 2012 15:01

podmień aku lub spróbuj odpalić z kabli, chwilowe podładowanie może być za małe, albo aku padnięty albo rozrusznik, potem można sprawdzać dalej, jak zachowują się kontroli przy przekręcaniu kluczyka ? przygasają ? (aku) nie zalało Ci auta? sucho w nogach ? ( ECU - komputer suchy ? )
m1c3k - Pon Lip 16, 2012 15:19

Kontrolka aku świeci sie przez caly czas na chwilke pojawia się kontrolka silnika i gaśnie po chwili, przez caly czas po przekreceniu kluczyka słychać jakieś szemranie jak by prądu w okolicach aku. Nie zalany cały czas był garażowany. Za chwile spróbuje podmienić aku i napisze co to dało.
Jamal - Pon Lip 16, 2012 16:37

na wszelki wypadek sprawdź w podszybiu tam gdzie jest komp i filtr kabinowy czy nie masz tam wody po ostatnich deszczach - ja miałem podobnie i aku do wymiany był
m1c3k - Pon Lip 16, 2012 17:03

Nom aku do wymiany aczkolwiek po zalożeniu nowego coś i tak nie łączyło dopiero po poruszaniu zaczepki "+" odpalil bez problemu ale to już pikuś. Dzieki za pomoc:)
Boncky - Pon Lip 16, 2012 19:51

proszę :) ps: klemy przeczyść i posmaruj takim smarem do styków :)
kranik01 - Czw Lip 19, 2012 16:07

Boncky napisał/a:
i posmaruj takim smarem do styków


Albo zwykłą wazelina bez-kwasową, tania i dobra :)