Zobacz temat - [R220] Buczy podczas skręcania
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R220] Buczy podczas skręcania

silnoreki2000 - Pon Lip 16, 2012 19:26
Temat postu: [R220] Buczy podczas skręcania
Witajcie. Mam takiego problema. Od niedawna strasznie buczy mi coś, gdy kręcę kierownicą. Czyżby pompa siadała ?
kurek - Pon Lip 16, 2012 19:28
Temat postu: Re: [R220] Buczy podczas skręcania
prawdopodobnie pompa, albo masz za mało płynu od wspomagania
MatiNitro - Pon Lip 16, 2012 19:43

Albo na sam początek płyn wymień, u mnie też buczało, szczególnie przy pełnym skręcie. Po wymianie płynu cisza ;) Płyn kosztował mnie ~15PLN, wymiana w kilka minut na podwórku.
silnoreki2000 - Pon Lip 16, 2012 19:52

No właśnie przy pełnym skręcie najbardziej słychać. Po odpaleniu tak po 5 minutach zaczyna buczeć. A ten płyn to dolać czy najlepiej całkowicie wymienić?
brkzzz - Pon Lip 16, 2012 20:29

Buczy przy skręconych i jadących kołach czy na postoju również?
Drwal85 - Pon Lip 16, 2012 22:20

"...najpierw zlewasz ze zbiorniczka (wystarczy odmontować dolny wężyk i sam wyleci )
później odłączasz przewód między kopułką a cewką zapłonową (ten w środku kopułki lub zdejmujesz kable z świec). odłączasz górny wężyk od zbiorniczka i wkładasz końcówkę do jakiegoś pustego naczynia i przez 5 sekund kręcisz rozrusznikiem
i tak kilka razy aż przestanie cieknąć.
Montujesz wężyki do zbiorniczka
nalewasz płynu do poziomu max,
skręcasz koła max w jedną stronę, i kręcisz rozrusznikiem 5 sekund, (kilka razy, aż płyn zacznie wylatywać z górnego wężyka (poziom przestanie opadać )
dolewasz płynu do max
skręcasz koła w drugą stronę i kręcisz rozrusznikiem 5 sekund
dolewasz płynu do poziomu między min a max
podpinasz kabel od cewki do kopułki... "

Lepiej wymienić, bo nie wiadomo czy ktoś kiedykolwiek to robił w Twoim aucie....

To masz informacje z tego Forum. Trzeba poszukać. Wymieniałem u siebie w R25 i przestało buczeć. :mrgreen:

silnoreki2000 - Pon Lip 16, 2012 23:48

brkzzz, buczy przy postoju, przy jadacych kolach(czym szybciej tym glosniej)i skreconych tez. krotko mowiac, buczenie slychac zawsze, tak po 5min od uruchomienia auta.

Drwal85, Zrobie tak jak piszesz. Powiedz mi tylko, jakiego koloru powinno sie lac ten plyn?

brkzzz - Pon Lip 16, 2012 23:53

Kolor nie ma znaczenia, ważne żeby był to płyn DEXRON II, np. Mobil ATF 220.
Firq - Wto Lip 17, 2012 00:55

Drwal85, a po co się męczyć z kręcenie rozrusznikiem jak juz zalewamy nowym płynem ? pompa w roverkach od wspomy potrafi bez płynu 200 km zrobić i po zalaniu dalej działa :) Wiec bez obaw można po zalaniu odpalić auto i kręcić kierą w celu odpowietrzenia :)
Drwal85 - Wto Lip 17, 2012 18:16

wiesz dla pewności wolałem pokręcić :) nie posiadam nowej pompy wiec nie wiadomo czy by to wstrzymała hehehe

A co do koloru to = brkzzz = ma rację, musi być DEXRON II one mają chyba wszystkie kolor czerwony, nie wiem jak jest z Dexron III.