Zobacz temat - [Land Rover Freelander] Cieknący olej z dyferencjału
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Land Rover (Freelander, Range Rover itp.) - [Land Rover Freelander] Cieknący olej z dyferencjału

piotr00 - Wto Lip 17, 2012 21:40
Temat postu: [Land Rover Freelander] Cieknący olej z dyferencjału
Witam. Potrzebuję pomocy, a mianowicie miesiąc temu nabyłem Land Rover Freelander z 2004r. W piątek byłem wymienić olej w silniku i na podnośniku mechanik pokazał mi, że cieknie olej z przedniego dyferencjału. Dokładnie nie widać miejsca wycieku bo jest to nie duży wyciek. Codziennie po środku pod dyferencjałem rano jest plama około 10 cm. Chciałbym to naprawić, ale nie znam podzespołów dyferencjału, oznaczeń części, uszczelniaczy i uszczelek, może ktoś z forumowiczów posiada schemat całego dyferencjału wraz ze skrzynia biegów włącznie z opisem i numerem podzespołów. Chciałbym zakupić odpowiednie części i naprawić usterkę. Może ktoś miał podobny przypadek i mógł by się podzielić uwagami? Proszę o jakiekolwiek podpowiedzi. Z góry dziękuję.
sknerko - Sro Lip 18, 2012 08:12

wszystkie informacje które potrzebujesz sa zawarte w RAVE do Freelandera musisz sobie poszukać w necie albo poprosić Syntaxa żeby ci je jakoś udostępnił. Dużo szczegółowych informacji znajdziesz też na http://landhelp.pl/
win32 - Sro Lip 18, 2012 09:05

Ten samochód nie ma przedniego dyferencjału od tak sobie. To co jest to IRD :)
Może ci ciec z trzech miejsc...
Uszczelki flanszy wyjściowej na tył - tu masz o-ring TRX100170, do wymiany tego nie musisz ściągać IRD. wystarczy odkręcić wał i zdjąć flanszę
Połączenia IRD ze skrznią biegów ma o-ring od strony IRD - TYX100490 (ale musisz zrzucać IRD)
Prawej półośki - UNG100060L do tego trzeba wyjąć prawą półośkę. Przy wyjmowaniu półosi potrzebujesz też nową zawleczkę (TDL500010) i nakrętkę piasty (CDU1534L)