Zobacz temat - [R75] Odma - montaz, foto
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Odma - montaz, foto

siekiera - Czw Lip 19, 2012 18:49
Temat postu: [R75] Odma - montaz, foto
Dlaczego tego nie mam? do tam powinien byc trojnik tak? konieczny on jest ?

domann - Czw Lip 19, 2012 19:01
Temat postu: Re: [R75]Dlaczego tego nie mam prosze o pomoc.foto
siekiera napisał/a:
Dlaczego tego nie mam? do tam powinien byc trojnik tak? konieczny on jest ?


Dlaczego nie masz, nie wiem :)

Tak - tam oryginalnie jest trójnik

Jest konieczny - to odmy są. Bez niego będzie łapał lewe powietrze


* zwróć jeszcze uwagę na cieńszą rurkę odmy - widać, że jest poklejona i spłaszczona

siekiera - Czw Lip 19, 2012 19:11

czyli bedzie wiecej Palił? cos mowil ze to scigniete ze zebt cos nie zamarzlo

[ Dodano: Czw Lip 19, 2012 19:11 ]
Nie rozumiem tego tam troche dlaczego tego nie mam a mam to cos spolnego ze leci olej i te silniczki vin moga nawalic? sorry jesli to jakied glupie pytanie ale poprostu sie nie znam

automechanik - Czw Lip 19, 2012 19:32

Skompletujesz wszystkie przewody odmy korzystając z przewodów i trójnika "Tecalan" stosowanych w instalacjach pneumatyki Tir-ów.
Prawdopodobnie ktoś zdjął odmę bo zimą zamarzały skropliny blokując odmę i powodując wycieki oleju.

siekiera - Czw Lip 19, 2012 20:32

To co mam zrobic z tym zimą? zeby nie ciekło i zamarzało? Przez to wiecej moze palić?

[ Dodano: Czw Lip 19, 2012 20:32 ]
A te spinki ktore obejmują wąz ktury wchodzi n w kape to gdzie dostane?

siekiera - Pią Lip 20, 2012 16:57
Temat postu: [R75] Pomoc przy zmontowaniu odmy.
wiem ze tan temat juz był poruszany ale che jeszcze to dzis zalatwic wiec jak mam zmontowac ta odme bo wiem ze nowy klp 300zl az :( Wiec mysle ze da to sie jakos zlozyc samamu...:) Tylko prosze mi powiedziec z czego te rurki jaka srednica jaka dlugosc i z kad te zlączki ktore np wchodzi w kapie... i ten drugi wąż co jest ofoliowany na zdjeciu widac .....
http://images45.fotosik.p...efbe501amed.jpg


Dziekuje za wyrozumiałość i informacje

automechanik - Pią Lip 20, 2012 17:37

Ściągnij sobie RAVE (instrukcja serwisowa) pooglądaj gdzie podłączone śa przewody, będziesz wiedział jakiej średnicy są, lub zajrzyj na bliżniaka.. Przewody kupisz na metry, przewody pneumatyki siłowej, trójnik również.
Przewody można dowolnie kształtować podgrzewając np. opalarką lub nawet suszarką.

siekiera - Sob Lip 21, 2012 13:13

A powiedz mi te spinki gdzie kupie wiesz o czym mowie? jak np na rurce jest taka spinka ktora sie wczepia w kape

[ Dodano: Pią Lip 20, 2012 17:46 ]
I czy mozesz mi podac linka gdzie dokladnie to znajde jestem tu od kilku dni wiec jeszce wszytkiego nie ogarniam z gory dziekuje

[ Dodano: Sob Lip 21, 2012 13:13 ]
Czy moge bez tego jechac w trase prosze o odpowiedZ

sknerko - Sob Lip 21, 2012 17:22

siekiera, zadzwoń do mioe to dam ci namiary na gościa z Poznania co rozbiera angliki. tel poszedł na PW