Zobacz temat - [214i] Rozrusznik
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [214i] Rozrusznik

Danio2020 - Wto Lip 24, 2012 22:17
Temat postu: [214i] Rozrusznik
Witam,
Mam małe zapytanko ;)
Ostatnio mam problemy z rozrusznikiem, moim zdaniem i moich kolegow to szczotki i chciałbym sie dowiedzieć czy ktoś posiada wiedze czy jest możliwość kupna samych szczotek do rozrusznika czy w sklepie sprzedaja tylko cały rozrusznik? I ile ewentualnie kosztowały by te szczotki do rozrusznika?

Harry - Wto Lip 24, 2012 22:44

tak można kupić szczotki,ale najlepiej idź ze starymi szczotkami do sklepu to wtedy coś Ci dobiorą.
kadzaf - Wto Lip 24, 2012 22:46

Kupic raczej powinno sie szczotki,puki co najpierw wyciagnałbym i sprawdził czy to napewno wina szczotek.
Danio2020 - Wto Lip 24, 2012 23:11

Jestem niemal pewien ze to szczotki raz w trasie zrobilem sobie krotszy postoj i wogole ledwo krecil a bardziej cos sie obracalo ale glosno ;d Z poczatku myslalem ze akumulator ale na drugi dzien odpalil ale strasznie glosno rusza rozrusznikiem tak wiec chyba to wina szczotek ;/
A ktos sie orientuje (moze ktos wymienial) ile moze to kosztowac? I czy łatwo da sie odkrecic te szczotki czy mozna je samemu wymienic czy trzeba cos przestawiac i jak sie do tego zabrac?

sTERYD - Wto Lip 24, 2012 23:42

raczej sprzęgiełko, albo wytarty wieniec na kole zamachowym. Stawiam na sprzęgiełko, bo wieniec, to byś słyszał zgrzyt po prostu. Szczotki jakby dogorywały, to albo by bez przerwy ledwo kręcił, albo w ogóle. na pewno nie było by żadnych dziwnych hałasów.

Szczotki odkręcić łatwo, trudniej dostać, ale bez problemu można dopasować z większych, gorzej z podłączeniem ich przewodów na miejsce, bo lutowanie raczej odpada, najlepiej zacisnąć miedzianymi rurkami.

zdzichu - Wto Lip 24, 2012 23:43

Jeżeli głośno kręci to raczej tulejki albo bendix. Szczotki mozna doszlifować papierem ściernym ale nie za dużo. Papier ścierny, najlepiej wodny położyć na równym podłożu i delikatnie równo szlifować. Trzeba lutować. Ale lepiej sprawdż cały bo głośno nie chodzi z winy szczotek.
Danio2020 - Sob Lip 28, 2012 19:09

Czy jak rozrusznik ledwo kreci i zanikaja kontrolki na zegarze to bendiks?
Myslalem nad aku bo tez mam do wymiany ale teraz sie inaczej zachowuje niz jakby byl rozladowany, nie mam jak sprawdzic napiecia ;/
Dzis rano odpalil a na stacji gdy tankowalem juz musialem byc "pchany" ;d i wlasnie dopiero dzis zauwazylem ze te kontrolki zanikaja czyli to raczej nie szczotki tylko bendiks?

Kozik - Nie Lip 29, 2012 09:20

jeśli znikają Ci kontrolki to ewidentnie nie masz prądu, prawdopodobnie umarło Ci ładowanie i dlatego po paru km auto nie odpaliło, sprawdź najpierw alternator i napięcie na akumulatorze
Danio2020 - Nie Lip 29, 2012 12:35

Właśnie nie mam jak sprawdzić ładowania na akumulatorze dzis ładowałem aku gdzies 4h i to samo ;/ I tak sobie myśle czy to ten bendix zepsuty sie tak zachowuje czy cos jeszcze. Jak sie psuje to wszystko na raz...
PeJot - Nie Lut 16, 2014 21:34

Witam,

Przeczytałem kilka tematów na temat rozrusznika i mam kilka pytań.

1. Jak to jest z tymi szczotkami? Da się dokupić takie które bez szlifowania będą pasowały? Oryginalne są przylutowane?

2. Z tego co wyczytałem to w rozruszniku są wymienne tulejki. Czy tak jak wyżej, da się je bez problemu dokupić w motoryzacyjnym?

3. Czy może samodzielna naprawa jest bezcelowa i szukać nowego rozrusznika?

pozdrawiam

sTERYD - Nie Lut 16, 2014 22:20

wszystko się da kupić. pytanie, czy się opłaca. :cool:

Oryginalne szczotki nie są lutowane, tylko zgrzewane Jakbyś znalazł oryginalne szczotki, to pewnie będą razem z szczotkotrzymaczem (ta blachą przykręcaną do kopułki rozrusznika), tylko plusowe trzeba by było połączyć ze stojanem.

Jak chodzi o samodzielną naprawę, to tylko kwestia jak bardzo Ci się chce :cool:

robsson78 - Pon Lut 17, 2014 18:30

sTERYD napisał/a:
tylko plusowe trzeba by było połączyć ze stojanem.


Drut szczotki jest miedziany a uzwojenie stojana aluminiowe.
Potrzebna jest specjalna zgrzewarka zdolna zgrzać miedź z aluminium a nie każda firma zajmująca się regeneracją rozruszników taką ma, nie mówiąc już o mniejszych warsztatach.

PeJot - Pon Lut 17, 2014 21:17

Dzięki za odpowiedzi.

Rozrusznik mam już na stole. Z jednej strony jest łożysko igiełkowe a z drugiej tulejka którą nie wiem jak wyjąć.
Ze szczotkami spróbuję podbić do jakiegoś speca.

Jutro będę działał dalej w temacie.

komoss - Pon Lut 17, 2014 22:02

nie lepiej kupić jakiś używany niż się męczyć z wymianą?? też miałem zjarane szczotki w rozruszniku wyjołem go koleś mi powiedział że cześci + naprawa to 100zł a za 40 zł kupiłem na szrocie i smiga aż chce sie jeździć
PeJot - Pon Lut 17, 2014 22:06

komoss napisał/a:
nie lepiej kupić jakiś używany


jeśli zrobię remont w swoim to będę wiedział co mam. a kupując używany zawsze mogę kupić taki jak mam albo nawet i gorszy.

zobaczymy, jeśli nie uda się znaleźć części to będę musiał zaryzykować kupno używki