Zobacz temat - [Freelander] Klimatyzacja
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Land Rover (Freelander, Range Rover itp.) - [Freelander] Klimatyzacja

yaroo - Czw Lip 26, 2012 13:08
Temat postu: [Freelander] Klimatyzacja
Witam,
Może ktoś poradzić jak i czym wyczyścić klimatyzację bo podczas jej rozruchu i wyłączania przyciskiem strasznie śmierdzi "ścierą". Już wymieniłem filtr, czyściłem "bombką" i piankowałem parownik. Niestety te zabiegi nie na wiele się zdały.

SyntaX - Czw Lip 26, 2012 15:42

Zobacz czy jak odpalisz klimatyzację to skropliny lecą po ścianie grodziowej, może odpływ jest zatkany i woda kiśnie.
Ja jak czyszczę to robię tak że wyciągam filtr i preparat wtryskuje bezpośrednio w parownik.
Możesz tez odkręcić silnik nawiewów (dostęp jest dość prosty sa 3 wkręty w okolicy pedałów.
Ja wyciągam silnik od nawiewów, łopatki czyszczę wacikami do uszu i w nagrzewnice wtryskuje preparat.
Bardzo dobry jest do odgrzybienia preparat do butów firmy Schol ale uwaga jest mocno duszący, wywietrz potem dobrze auto.

yaroo - Czw Lip 26, 2012 17:39

Więc tak:
odpływ jest drożny, woda się leje z niego. Miesiąc temu kopiłem piankę odgrzybiającą Motip i ją napryskałem na parownik po wyjęciu filtra. Trochę pianki wtrysnąłem na parownik poprzez wężyk odprowadzający skropliny. O sposobie odkręcania silnika nawiewu nie wiedziałem, więc niezwłocznie go wymontuję i wyczyszczę. Czy po jego wyjęciu dostanę się bezpośrednio wprost na parownik by go ponownie popsikać pianką? W instrukcji sposobu stosowania pianki Motip jest podane, że wężyk należy wprowadzić do wlotu powietrza, a ja nie wiem gdzie ten wlot jest i czy da się tam włożyć wężyk.
Jaki to preparat Scholl?

SyntaX - Czw Lip 26, 2012 18:39

Włączasz guzikiem obieg wewnętrzny.
Z boku jak jest parownik od strony prawej masz taka kartkę którą pobiera sobie powietrze z wnętrza auta.
Jak wyjmiesz silnik nie dostaniesz się bezpośrednio do parownika ale dostaniesz sie do nagrzewnicy.
Syf może się osadzić na klapkach sterowania nawiewem.