Zobacz temat - [620ti] Zawór sterowania turbiny od VW lub forda
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [620ti] Zawór sterowania turbiny od VW lub forda

hidy - Sro Sie 08, 2012 21:38
Temat postu: [620ti] Zawór sterowania turbiny od VW lub forda
Witam!

Poleciał mi elektrozawór sterujący wastegatem, nie moge dostać uzywki w rozsądnej cenie, natomiast jest pełno tanich zaworków od VW i ford.
Mam pytanie czy to będzie pasować?
Przykład http://allegro.pl/skoda-o...2522070073.html

PZDR

Remigiusz - Sro Sie 08, 2012 21:41

hidy, To z linki jest zaworek N75 do podciśnienia do EGR lub VNT Turba :wink: To nie jest do MBC, MBC działa na innej zasadzie :wink:
hidy - Sro Sie 08, 2012 21:51

Remigiusz napisał/a:
hidy, To z linki jest zaworek N75 do podciśnienia do EGR lub VNT Turba :wink: To nie jest do MBC, MBC działa na innej zasadzie :wink:


Już poprawiłem post to nie MBC.

Remigiusz - Sro Sie 08, 2012 22:08

Czyli szukasz Wastegate a nie zaworka podciśnienia :wink:
hidy - Sro Sie 08, 2012 22:42

Remigiusz napisał/a:
Czyli szukasz Wastegate a nie zaworka podciśnienia :wink:

Szukam zaworku zastępczego "Boost control valve" -( nazwa z instrukcji serwisowej), podający nadciśnienie z turbiny na siłownik poruszający klapą wastegate. W tej chwili mam wężyk podpięty bezpośrednio z przed przepustnicy do siłownika.

Jeszcze jedna ciekawa sprawa ze strony 73 manuala serwisowego do 620ti ( z forum).
Tam napisane jest że: gdy zawór ten jest zasilony wtedy nadciśnienie turbiny podane jest na siłownik wastegate(...) i redukuje doładowanie.
Jak to możliwe jak zawór działa odwrotnie tj. gdy nie ma zasilania, nadciśnienie dociera do siłownika, natomiast gdy się go zasili wtedy nadcinienie jest odcięte, a powietrze zgromadzone w siłowniku odprowadzone jest (przez dolny króciec) do filtra powietrza.
Proszę o komentarz.

Markzo - Czw Sie 09, 2012 13:02

kup sobie zaworek MBC, np firmy ProPerfekt, do tego zegar i ustaw doładowanie sam, moc wzorsnie minimalnie ale sporo momentu obrotowego dojdzie. Jak chcesz koniecznie EBC (bo to w serii ma ebc) to kup od audi, tak jak dobryziom :)
hidy - Czw Sie 09, 2012 20:58

Markzo napisał/a:
kup sobie zaworek MBC, np firmy ProPerfekt, do tego zegar i ustaw doładowanie sam, moc wzorsnie minimalnie ale sporo momentu obrotowego dojdzie. Jak chcesz koniecznie EBC (bo to w serii ma ebc) to kup od audi, tak jak dobryziom :)


Nie znalazłem na allegrosie ebc, prosiłbym o linka do przykładowego urządzenia.