Zobacz temat - [R214i] zwiekszenie prześwitu, zgodność amortyzatorów
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R214i] zwiekszenie prześwitu, zgodność amortyzatorów

ROGI - Pon Paź 08, 2012 11:31
Temat postu: [R214i] zwiekszenie prześwitu, zgodność amortyzatorów
Witam
Posiadam w/w model 260000 o ile ktoś nie kręcił licznika.
Często gęsto jeżdżę z w pełni załadowanym kokpitem to po drogach utwardzonych to gorszych, podczas zasuwania w mniej dogodnym terenie trę hakiem, wydechem po drodzę. A jestem bardzo przywiązany do tegoż haka. :D

Sprawa dotyczy wymiany tylnego zawieszenie / sprężyn z modelu Streetwise, lub czegoś kompatybilnego w celu zwiększenia prześwitu tył.
Czy taki zestaw będzie kompatybilny z tym modelem roverka.



Oczywiście po najniższych kosztach idąc wstawiłem gumy w sprężyny efekt, podczas załadowanego jest lepszy lecz jeszcze to nie to.


Z góry thx za odpowiedź.

leszczu - Pon Paź 08, 2012 12:48

Kolego ROGI, coś mi tu nie gra. Tył R200 dość wysoko stoi, wiec nawet przy załadowaniu nie powinno być problemu. Jaki rozmiar felg masz teraz założony ?? A może za dużo walisz na bagażnik i przyczepkę ?? Albo po prostu amory razem ze sprężyna skończyły swój żywot.
ROGI napisał/a:
Oczywiście po najniższych kosztach idąc wstawiłem gumy w sprężyny efekt, podczas załadowanego jest lepszy lecz jeszcze to nie to.

To nie jest dobre rozwiązanie. Najlepszym będzie kupno nowych bądź używanych amorów na tył, albo poszukać używanych amorów od wersji Streetwise.

ROGI - Pon Paź 08, 2012 13:39

A zatem dodatkowa garść info.

Kupiłem 214i 2 latka temu, badanie techniczne 3 m temu wykazało 70% sprawnośći, o ile to przekłada się na prace przy obciążeniu, tłumienie jest dobre na nierównościach- [Kamieniu]. Koła jadą równo, nie skaczą po dziurach.
BRAK HAKA do przyczepki.

Przy 4 osobach oraz sprzętem w bagażniku amor pływa, to znaczy nie dobija do podwójnych gumowych wkładek na sprężynie. Jednak zależy mi na zwiększeniu prześwitu w tym konkretnym przypadku gdy limuzyna jest zapakowana.

W przypadku niejasności mogę foto zrobić, tylko nie wiem jakie.

W dalszym ciągu nie wiem czy od Streetwise-a amory będą pasowały.
A może wystarczy same sprężyny od Streeta wstawić,

Allegro oferuje takie, pisałem do ludzi coby pomieżyli długości itp.
http://allegro.pl/rover-s...2631229000.html
ale czy będzie pasowało ? [200pln]


Sprężyny tył NOWE do Rover Streetwise 1,4 ponoć to samo co R25 to cena 150 szt. tylko czy wejdą w stare amrortyzatory, ?

leszczu - Pon Paź 08, 2012 14:19

ROGI napisał/a:
W dalszym ciągu nie wiem czy od Streetwise-a amory będą pasowały.

Pasować będą.
ROGI napisał/a:
A może wystarczy same sprężyny od Streeta wstawić,

I tu nie wiem, bo amor od Streetwise może mieć dłuższy skok.
ROGI napisał/a:
http://allegro.pl/rover-s...2631229000.html
ale czy będzie pasowało ? [200pln]

Tak ten zestaw podpasuje.
ROGI napisał/a:
Sprężyny tył NOWE do Rover Streetwise 1,4 ponoć to samo co R25 to cena 150 szt. tylko czy wejdą w stare amrortyzatory, ?

Nie mogą być te same. Spójrz jaka jest różnica wysokości miedzy Streetwise, a R25.

ROGI - Pon Paź 08, 2012 15:48

leszczu napisał/a:

ROGI napisał/a:
Sprężyny tył NOWE do Rover Streetwise 1,4 ponoć to samo co R25 to cena 150 szt. tylko czy wejdą w stare amrortyzatory, ?

Nie mogą być te same. Spójrz jaka jest różnica wysokości miedzy Streetwise, a R25.


Oczywiście jest to zauważalne rzecz jasna gołym okiem jednak katologowo to samo co i mnie wydaje się naciągane.

A zatem jeśli stykną to chyba w ta stronę zadziałam. Poczekam jeszcze na odp od panów z części zamiennych allegro.

leszczu - Pon Paź 08, 2012 16:51

ROGI napisał/a:
Oczywiście jest to zauważalne rzecz jasna gołym okiem jednak katologowo to samo co i mnie wydaje się naciągane.

Katalog źle podaje. Według niego to wszystkie amory w R200/R25/MG ZR/Streetwise są takie same, a to błąd, bo każdy ma inna charakterystykę.

ROGI - Pon Paź 08, 2012 18:13

To jeszcze temat drążąc, jakiej charakterystyki mam się spodziewać w 214, twardy jak diabli czy mogę liczyć na to iż przegląd przejdę. ?:D
najnowszy85 - Pon Paź 08, 2012 22:57

mam komplet z r 25 diesel 2005 po licie . Jak ci się przyda to za koszty przesyłki oddam . Pozdrawiam .
ROGI - Wto Paź 09, 2012 11:42

Amortyzator McPerson
http://allegro.pl/rover-2...2621985832.html



Jak opis mówi zestaw od benzyniaka


http://allegro.pl/show_item.php?item=2650006708




Zapytałem o wymiary oraz kompatybilność w/w setu do 214i

Odpowiedź
Cytat:
Witam , tak jak widac na zdjeciu do amortyzatora jest dolozony dystans co zwjeksza przeswit poza tym nie ma roznicy w dlugosci amorty. .Mam od diesla wiec sprezyny moga byc sztywniejsze.


Na drugiej aukcji widać widoczny oddalony dystanser w górnej części amortyzatora co w poprzednim jest jakby niższe.


Pytanie który wybrać.
Diesel-a czy benzyniaka. ? Aby nie przesadzić ze sztywnością.


Najnowszy85 thx,tylko w jakim stopniu ma to rozwiązać mój problem? jakieś nowe czy co?

leszczu - Wto Paź 09, 2012 11:43

Bierz od benzyny.
spider666 - Wto Paź 09, 2012 13:09

To wygląda na to że amortyzatory od streetwise różnią się tym że mają dołożony dystans (oczywiście pewnie trzeba też dłuższe śruby mocujące żeby wystawały za dystans)
ROGI - Wto Paź 09, 2012 14:57

spider666 napisał/a:
To wygląda na to że amortyzatory od streetwise różnią się tym że mają dołożony dystans (oczywiście pewnie trzeba też dłuższe śruby mocujące żeby wystawały za dystans)


Ale chwila obie wersje są od Streeta ?

Diesel / Benzyna