Zobacz temat - [R 75] silnik drga-szarpie
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R 75] silnik drga-szarpie

michalie - Nie Paź 28, 2012 23:31
Temat postu: [R 75] silnik drga-szarpie
Witam od jakiegoś czasu mam dziwny objaw (od roku) ale nie zawsze i niezbyt sie nasilający, a mianowiceie w przedziale obrotów 1500-1650 rpm co odpowiada prędkości 80-90kmh przy delikatnym dodawaniu gazu zwłaszcza pod górke gdy silnik jest bardziej obciążany mam wrażenie jakbym przez chwile jechał po tarce czuje szarpanie o niskiej amplitudzie ale wysokiej czestotliwości i gdy dodam gazu auto zredukuje do 4 i jedzie pięknie.
No i o co kaman ?

Objaw jest podobny to tego jak przy 20km/h wrzucimy 5-ty bieg i gaz do dechy

rafalmis1 - Pon Paź 29, 2012 19:07

W innym aucie miałem takie objawy i do wymiany miałem pòłoś, tylko ze u mnie jak zaczął w tym przedziale wpadać w wibracje, to bardzo szybko pogarszalo się. Przy 2 wymianie półosi, okazało się, że mam wyrobie zabieram w skrzyni, przez co niszczy się pòłoś :-(
michalie - Pią Lis 02, 2012 10:49

A jakie uszkodzenia może nosic półoś zeby kwalifikowała sie do wymiany (sam sprawdze czy trzeba do warsztatu auto odstawić )
kris-tofer - Pią Lis 02, 2012 18:24

Na moje gusta to będzie poduszka silnika dolna lub górna, dość łatwo sprawdzić,
tak się zastanawiam jak się półoś może popsuć, chyba, że mowa o przegubie, ale to wtedy stuka, a nie drga.

rafalmis1 - Pią Lis 02, 2012 18:35

w moim przypadku, wygląda to w taki sposób, ze zabierak się wyrabia i z czasem półoś ma za duży luz i dostaje wibracji, co wiąże się z przeniesieniem tego na układ jezdny
michalie - Pon Lis 05, 2012 20:42

Ale na rozgrzanym silniuku i gdy temp zew jest w okolcy 10 stopni i wyżej to drgania zdarzają sie sporadycznie albo sa w bardzo niewielkim stopniu wyczuwalne