Zobacz temat - [r25]uszczelka pod głowice rover 25 1.1 benzyna
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [r25]uszczelka pod głowice rover 25 1.1 benzyna

hubert1910 - Pon Paź 29, 2012 17:17
Temat postu: [r25]uszczelka pod głowice rover 25 1.1 benzyna
witam. mam problem poniewaz wczoraj jechałem moim roverkiem i w pewnym momencie zrobił mi sie twardy gaz i auto zaczęło zwalniac i przy 1.5 tys obrotów zapaliła mi sie kontrolka od oleju i zgasiłem szybko auto i zobaczylem na wskaźnik poziomu oleju(bagnet) a tam taki żółty szlam i nie ma płynu w zbiorniku wyrównawczym. Co to może byc pomocy :(
leszczu - Pon Paź 29, 2012 17:38

hubert1910 napisał/a:
zapaliła mi sie kontrolka od oleju

Oj nie dobrze, niedobrze. :/
hubert1910 napisał/a:
Co to może byc pomocy

Niestety padła ci uszczelka pod głowicą. Tylko martwi mnie bardziej czemu kontrolka od oleju się zapaliła, może już wcześniej w takim stanie jeździłem i zatarłeś silnik ??

hubert1910 - Pon Paź 29, 2012 21:12

silnik chodził nie stanął wiec zatrzec sie nie zatarł ( mam taką nadzieje) a kontrolka tylko wtedy zapaliła. i spojrzalem a tam no maslanka

[ Dodano: Pon Paź 29, 2012 21:12 ]
pomoze ktos dlaczego zapaliła sie ta kontrolka od oleju ??

ADI-mistrzu - Pon Paź 29, 2012 22:26

Kontrolka zapaliła się bo spadło drastycznie ciśnienie w magistrali olejowej.
A dlaczego spadło? Mógł olej być za gęsty po wymieszaniu się z wodą, siadła pompa oleju (jeszcze nie spotkałem się z takim przypadkiem), lub co innego z magistralą.

Ogółem masz do zwalenia głowicę silnika, jej planowanie (jak najmniejsze), kupno nowej uszczelki i sprawdzenie czy cylindry się zostały porysowane.

hubert1910 - Czw Lis 15, 2012 17:47

moj mechanik mi powiedział to wszystko i jeszcze wszystko bylo aluminiowe no i powiedział mi ze lepiej kupic silnik inny . czy bedzie mi pasował 1.4 ??
leszczu - Pią Lis 16, 2012 16:28

Cytat:
no i powiedział mi ze lepiej kupic silnik inny . czy bedzie mi pasował 1.4

A skąd będziesz miał pewność czy używany silnik zaraz znowu nie lapnie HGF, lub już będzie wydmuchana uszczelka ??
Oczywiście, ze możesz wpakować 1.4, nawet i 1.6, ale w tych przypadku musisz również zmieniać komputer, a co za tym jeszcze idzie, również zmienić moduł immo i chociaż jeden pilot.

hubert1910 - Wto Lis 20, 2012 14:15

noo i dlatego go zrobie i sprzedam. :) jeżeli ktos chce to prosze o kontakt