Zobacz temat - [ R214 8v 98r.] Wymiana przednich łożysk
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [ R214 8v 98r.] Wymiana przednich łożysk

siejson - Pon Paź 29, 2012 23:01
Temat postu: [ R214 8v 98r.] Wymiana przednich łożysk
Panowie i Panie;)

Na dniach bede zmuszony wymienic obydwa łozyska z przodu , czy ktos orientuje sie jak to zrobic, moze ktos posiada jakiegos manuala??przeszukalem forum , ale nic konkretnego o tym modelu nie znalazlem.
Czy ktos moze mi podpowiedziec jakis prosty sposob na wymiane tych lozysk?

kadzaf - Pon Paź 29, 2012 23:37

Jesli chodzi o wymiane łożysk koł to musisz wyciagac zwrotnice (bedzie wtedy wygodnie z wybiciem i włozeniem nowego)
kolo<zacisk hamulca<tarcza<drazek skrety<drazek kierwoniczy<przegub,piastametalowa oslona<odkrecenie zwrotnicy do amora i wahacza dolnego wtedy powinna zwrotnica wyjsc
Przy wybiciu raczej łozysko ulegnie uszkodzeniu ,z wewnetrzej strony jest segier zabezpieczajacy przed wysunieciem choc i tak dosc ciasno lozysko siedzi w zwrotnicy

siejson - Pią Lis 28, 2014 19:09

moje pytanie jest takie
czy lozysko siedzi w piascie czy w przegubie??tzn czy moge kupic np uzywana piaste tak aby uniknac wybijania i meczenia sie z samym lozyskiem>??czy lozysko jest umiejscowione w innej czesci?? wiem ze z tylu lozysko wymieniane jest z piasta , a jak to sie ma z przodu??

leszczu - Sob Lis 29, 2014 12:46

Łożysko siedzi w zwrotnicy.
Najpierw wsuwa się najlepiej na prasie łożysko w zwrotnice, a potem piastę w łożysko. Ogólnie jeśli nie masz dostępu do prasy to nie zabieraj się za to.