Zobacz temat - [R25] Auto nie jedzie poniżej 2000obr
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R25] Auto nie jedzie poniżej 2000obr

torek86 - Czw Lis 01, 2012 13:33
Temat postu: [R25] Auto nie jedzie poniżej 2000obr
Mam taki problem, otóż ostatnimi czasy roverek praktycznie nie chce jechać poniżej 2000obr. Ja wiem że one mają taką chrakterystykę, że do momentu jak nie rozkręci się turbo to są mulaste, ale to co się obecnie dzieje u mnie to jakaś maskara.. auto stało się totalnie nie elastyczne. Pomijam już ruszanie.. bo tu jest największa tragedia i trzeba ruszać praktycznie z 2000obr, bo inaczej jest totalna zamuła, auto nie reaguje na pedal gazu, a jak tylko przekroczy 1900 obr to 'urywa głowę'. niestety zjawisko jest na każdym biegu, wystarczy że na trzecim czy czwartym biegu obroty zejdą poniżej 2000 jest masakra.
Co to może być? Słyszałem że takie coś może powodować zapchany katalizator, ale czy na pewno? początkowo myślałem że to kwestia temperatury zewnętrznej.. no ale to chyba nie odbywało by się aż tak tragicznie.. :roll:

plemaster - Czw Lis 01, 2012 14:33

Odepnij wtyczkę od przepływki i sprawdź czy coś pomogło.
torek86 - Czw Lis 01, 2012 16:52

Hm.. no coz, pomoglo.. czyli walnieta przeplywka pewnie jest. Mozna jezdzic na odpietej? Czym to moze skutkowac?
plemaster - Pią Lis 02, 2012 12:04

Na pewno spalanie będzie większe...coś gdzieś kiedyś widziałem że powstały jakieś mapy do iDT żeby wszystko działało jak trzeba bez przepływki. Musisz poszukać bo ja mam SDi i w temacie przepływki za bardzo nie jestem.
bociannielot - Pią Lis 02, 2012 12:18

torek86, ak kolega pisze - bez przepływki wieksze spalanie, możesz spróbować przeczyścić wkład może tylko się zasyfił ;) jak nie pomoże to nowa albo te mapki spróbuj ludzie polecają :)
torek86 - Pią Lis 02, 2012 12:20

no właśnie czytałem o tym czyszczeniu, spróbuję dziś to zrobić, a jak nie,,. to zakupię mapkę :mrgreen: