Zobacz temat - [MG ZR 2.0 iDT] Czy warto wgl się nim zainteresować.
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Chcę kupić ROVERka - [MG ZR 2.0 iDT] Czy warto wgl się nim zainteresować.

NoPE - Pon Lis 12, 2012 01:10
Temat postu: [MG ZR 2.0 iDT] Czy warto wgl się nim zainteresować.
Zamierzam kupić MG ZR 2.0 iDT ale nie mam wlg pojęcia czy warto. W sensie MG w diesel'u. Już odpuściłem sobie wersję 160KM z racji HGF.
Seria silników L nie posiada tej usterki ale wiem, że nie ma róży bez kolców... Stąd mój post.
Jakie są najczęstsze usterki iDT
Czy bardzo różni się zawieszenie od wersji 1,8 VVC czy jest takie samo?
Na co zwracać szczególną uwagę przy oględzinach?
Czy jeśli jest ogłoszenie iDT, a ma hamulce bębnowe z tyłu to jest to fake - zwykły TD?

Proszę o opinię tego modelu
http://otomoto.pl/mg-zr-2...-C25493895.html


Remigiusz - Pon Lis 12, 2012 01:47

NoPE, A co ma być według ciebie IDT a TD ? :mrgreen: w R/MG wysteowalo tylko oznaczenia SD, SDI i IDT.

Co do L-serii to jedynie co może padnac to ECU w pompie VP30 ale to jest wada tych pompy VP30 i VP44 i nie tylko występuje w Roverku czy MG :wink: Aha i jeszcze wielka wda jest przeplwyka bo pada tak szybko ze hej i masz utrate mocy :) Ale za to są alternatywy w mafless mapkach :)

Czy ma bębny czy tarcze to jedna wielka loteria montowali co było na polkach :wink:

Co do tego MG to jakiś dziwny wiejski tuning ma i ktoś już wymieniał dolny waz od IC bo wygląda na nowy.

Raptile - Pon Lis 12, 2012 10:12

po 2003 r ( w modelach modelowo z 2003 ) naprawiono problem padającego sterownika.

Tak powiadają ;)

NoPE - Pon Lis 12, 2012 10:35

idt - intercooled
td - non-intercooled
ale możliwe, że coś pokręciłem.
Nie rozumiem ostatniego zdania 'Ale za to są alternatywy w mafless mapkach'
A jak ze zbieraniem się autka np. wyprzedzanie? Chciałbym też cieszyć się jazdą :)
Druga sprawa - jest możliwe uzyskanie 60KM tylko przez wymianę turbiny o zmiennej geometrii? Była taka oferta na allegro ale juz zakończona. Mam tylko screen'y.

Wracając do aukcji - cena nie jest zbyt niska? Na jednym ze zdjęć widać przetartą kierownice. Nie wiem czy licznik nie był kręcony.

Brt - Pon Lis 12, 2012 10:43

z wyprzedzaniem nie ma problemu ... stosunkowo łatwie jest też "podkręcenie" tego silnika (np. poprzez wymiane wtrysków) ... a zmienną geometrię wstawił jeden z użytkowników ( Firq) i działa. Szczegóły są na forum. Ale nawet bez zmiennej geometrii auto jest całkiem żwawe :ok:
bociannielot - Pon Lis 12, 2012 10:47

NoPE, z oznaczeniami to pokręciłeś, oferta to właśnie chyba Firq'a była, a tam u niego to nie tylko wymienione turbo było. Generalnie jak będziesz chciał to wystarczy poszukać na forum jest całe info - jak niewielkim kosztem z serii wyciągnąć ok 150km ;)
Remigiusz - Pon Lis 12, 2012 11:51

NoPE, :roll: Jak masz padnięta przeplwyke to to auto niestety jest mulem i ciężko ruszyć z miejsca. Dlatego się wlutowuje inne mapki i już staje się przeplywka zbędna to miałem na myśli.

Co do zmiennej geometrii VNT to ma to jako jedyny Firq i ma 175KM, tylko ze on ma jeszcze wtryski z SDI, maki mafless i VNT. Bez VNT na tym samym setupie masz spokojnie 150KM :wink:

NoPE - Pon Lis 12, 2012 21:16

To chyba kolega Firq właśnie wystawił na sprzedaż bo jak napisał ma 174KM w co nie bardzo chciałem wierzyć. Jego autko jak mówi jest zadbane i szczerze miałem chrapkę na niego ale nie za 15k jak sobie życzył...

Możecie coś jeszcze powiedzieć nt autka z pierwszego postu? Cena jest zachęcająca...
Albo podsuńcie proszę o co ewentualnie zapytać sprzedawcę.

Remigiusz - Pon Lis 12, 2012 21:27

NoPE, Tak Firq sprzedaje swojego ZR :wink: I to jest dokładnie ten :wink: Czemu nie chciałeś wierzyć ma wykres z hamowni jest i sam tym autem jechałem i ma ta moc bo czuć to :mrgreen: Banan na twarzy od 1.800 do 6tys RPM :razz: Wciska fotel :wink:

Włożył trochę pracy w auto wiec sobie ceni ja bym swoja 45 tez poniżej 14tys nie sprzedał, bo jak auto jest doinwestowane i zadbane to nie będzie nikt za grosze sprzedawał.

Fotami z allegro to sobie czasem naprawdę nie ma co sugerować, jak był kiedyś super ładny czarny MG Zr w Dieslu za podobna kwotę a przy oględzinach każdy stwierdził ze auto jest padlina ze hej.

Tylko policz sobie do każdego auto wymianę płynów, rozrządu i innych !@!$# i masz już 1,5tys które trzeba doliczyć.

NoPE - Pon Lis 12, 2012 22:19

Nie chciałem wierzyć, bo tak opisał autko. Dał VNT i zyskał 174KM.
Cóż 15k nie mam na ZR'a od Firq :(
Właśnie chciałbym autko na tyle zadbane, żeby przez przynajmniej 3m-ce od zakupu w niego nie wkładać... Jest to realne do kwoty 12k?

kadzaf - Wto Lis 13, 2012 00:51

NoPE napisał/a:
Właśnie chciałbym autko na tyle zadbane, żeby przez przynajmniej 3m-ce od zakupu w niego nie wkładać... Jest to realne do kwoty 12k?

Pewnie ze sie da i nawet w nizszych cenach R . :smile:

NoPE napisał/a:
Cóż 15k nie mam na ZR'a od Firq

Trzeba poczekac aby zmieknał troche ,a również czekam w ten sposob na 45 Remiego :mrgreen:

leszczu - Wto Lis 13, 2012 12:54

NoPE napisał/a:
Możecie coś jeszcze powiedzieć nt autka z pierwszego postu? Cena jest zachęcająca...

Jedynie co rzuca się w oczy to inny odcień lakieru drzwi kierowcy. :wink:

NoPE - Wto Lis 13, 2012 20:53

Że niby jaśniejszy?
leszczu - Sro Lis 14, 2012 16:23

NoPE napisał/a:
Że niby jaśniejszy?

Tak. :wink:

NoPE - Sro Gru 19, 2012 15:22

http://otomoto.pl/mg-zr-2...-C27318425.html

Panowie co sądzicie? Przebieg pewnie nieprawdziwy, jakiś tuning bo aż 170KM (chyba że pomyłka).
Poprosiłem o zdjęcie silnika na maila...
Oceńcie tak po zdjęciach chociaż (tak wiem) czy warty wycieczki ponad 300km?

leszczu - Sro Gru 19, 2012 16:05

Autko należy do kolegi Firq. Myślę, że jest godny uwagi. :wink:
Pływak - Sro Gru 19, 2012 16:05

To jest auto klubowicza friq, ostro pomodzone. Poszukaj na forum znajdziesz więcej informacji o tym aucie.
NoPE - Czw Gru 20, 2012 19:46

A tak przypuszczałem :)
Kurde jeszcze trochę brakuje kasiorki.... Łeee!

Firq - Czw Gru 20, 2012 22:47

elo 174 KM dokłądniej :P przebieg 100% prawidziwy :) we francji do konca serwis w renault co prawda ale był :) wszystkie faktury wymian i napraw :)
ksiażki instrukcje wszystko w komplecie
Cena stopniała bo juz prawie kupiłem inne cacko ale jakie to nie powiem :) dopiero jak sprzadam Bestie i dobije targu to powiem :)
NoPE, kazesz oceniac bo nie wiesz czy watro 300 km jechać i teraz piszesz ze kasiorki brak :P
leszczu, dzięki :)

[ Dodano: Czw Gru 20, 2012 22:47 ]
NoPE, w podpisie poniżej masz filmik jak sie kula :P :)

Raptile - Czw Gru 20, 2012 23:18

7.300 i przyjezdzam jutro ;) Polecam auto , Ziutek Torpeda :)
Firq - Pią Gru 21, 2012 07:00

Żaba Ty sie nigdy nie zmienisz :P 12.900 to juz promo :)
NoPE - Sro Gru 26, 2012 12:40

Flota na samo auto jest ale trzeba jeszcze mieć na opłaty i trochę w zapasie, tak?
Kupić i zostać na lodzie to nie sztuka, a nie oszukujmy się cena jest wysoka (dla mnie)
Dlatego napisałem, że jeszcze trochę brakuje.
Czemu oddałeś do komisu?
Co tam jest do naprawy? Tak z ręką na sercu :) Nawet najmniejsza rzecz.

Poczytałem wątek z czasu nowej turbiny i napisane tam było (czy w filmiku słyszałem), że warto/trzeba lepsze hamulce założyć - coś robiłeś w tym kierunku?

Raptile - Sro Gru 26, 2012 12:47

zapas trzeba zwsze miec ;) ale bez przedasy auto to nie sraka dunozaura. Firq z tego co wiem jest mechanikiem takze ogarnia temat a bierząco
NoPE - Sro Gru 26, 2012 12:58

Same opłaty mnie 2k zeżrą...
Raptile - Sro Gru 26, 2012 13:30

NoPE, jakie opłaty masz na mysli ? rejestracja to przeciez nie wiecej niz 200 zl
NoPE - Sro Gru 26, 2012 14:34

OC bez zniżek, podatek od wzbogacenia, rejestracja.
Chociaż jak z komisu to PCC nie będzie.

kadzaf - Sro Gru 26, 2012 15:38

NoPE napisał/a:
OC bez zniżek, podatek od wzbogacenia, rejestracja.
Chociaż jak z komisu to PCC nie będzie.

Niestety,żeby pławic sie w luksusie to trzeba płacić :D
A co OC zawsze mozesz wziac na na dwóch,kogos kto ma pełne znizki zawsze wyjdzie troche taniej.

redcloud - Sro Gru 26, 2012 15:49

Co za podatek od wzbogacenia? Przy zakupie auta za 12k?
kondzio508 - Sro Gru 26, 2012 15:59

z tego co mi wiadomo to jakies 2 % - także to jakies 240 zł. ale faktycznie biorąc pod uwage poj. silnika czyli 2.0 do tego brak znizek to Oc moze wyjsc jakies 3 K nawet , także poprostu jak nie masz kogoś do współwłasności z rodziny zeby zarej, auto , szukaj mniejszej pojemnosci i do tego tanszego auta zeby zostało na Oc ;P i inne opłaty ;)
NoPE - Sro Gru 26, 2012 16:57

No niestety nie mam nikogo ze zniżkami dlatego muszę opłaty wziąć na siebie.

kondzio508 tańszy ZR to ogromny wkład kilka dni od zakupu więc ma to sens? Mniejszej pojemności nie ma. Benzyniaki mają HGF i dlatego zrezygnowałem z 1,8 VVC.
-----------------------------------------
OC w Pzu wyszło mi 1477zł

kondzio508 - Sro Gru 26, 2012 17:00

NoPE, nie chodziło w tej chwili mi o ZR , jezeli masz kasy tylko tyle to kupuj cos bardziej popularnego i z mniejszym silnikiem , bo na zr trzeba wyłożyć kase .

Swoją drogą wole raz zrobic i to najlepiej własnorecznie HGF w benzyniaku z lpg , za ok 800-1000 z rozrzadem już , niż diesla tankować , i jak padnie pompa wtryskowa lub sprzegło to wyjdzie kilka HGF ;) w tej cenie . do diesla są czesci droższe , niż do benzynki , pozatym ja troche pojezdziłem dieslem , i jakoś jak dlamnie nie podoba sie jazda klekotem , wolę dobrą PB z lpg :)

NoPE - Sro Gru 26, 2012 17:06

W tym problem, że innego nie chce. To nie będzie przedmiot codziennego użytku jak pralka czy lodówka ale owszem będzie spełniał również takie zadanie.
Mogę sobie kupić Corse B 90KM i też pojeżdżę ale nie w tym rzecz....

Raptile - Sro Gru 26, 2012 19:44

to ma byc 1 auto ? Wysokie loty masz :D
redcloud - Sro Gru 26, 2012 20:32

OC w PZU 1477 zl??? sprawdz sobie AXA Direct, najtańsi na rynku dla tych co nie mają zniżek (ja).
NoPE - Sro Gru 26, 2012 20:41

Raptile, pierwsze, drugie, ósme - to nie ma najmniejszego znaczenia.
redcloud, kiedy już dojdzie do OC to wiadomo, że poszukam najtańszego. Póki co to najpierw chyba trzeba mieć co ubezpieczać, nie? :)

pelson91 - Sro Gru 26, 2012 20:49

ale warto sobie przekalkulować, żeby zonka nie było że kasy nie starczyło
kondzio508 - Sro Gru 26, 2012 21:17

Dla młodych do 30 lat to najtańsze na rynku You Can Drive , to jest grupa ergo hestia , sam mam tam 2 auta , za rovera płace 450 zł. a za mazde 323 01' 1,5 Pb jakies 470 .
NoPE - Sro Gru 26, 2012 22:20

Kalkulator w AXA Direct wyliczył kwotę 1449PLN czyli 28zł mniej niż PZU. Szału nie ma. Z wysokością OC już się pogodziłem. U mnie są jeszcze agencje, które pomagają znaleźć najodpowiedniejszego (najtańszego) ubezpieczyciela. Zakładam, że na wszelkie opłaty bd musiał wydać ok 2k. Jako, że trzeba jeszcze zalać i mieć na eventual. przygody z autkiem, tak więc założyłem sobie kwotę 'zapasu' kolejne 2k co w sumie daje ok 4k.
Autko Firq'a 12900 - dla mnie cena zaporowa. Jeszcze 11k bym dał, jeśli wiedziałbym, że jest bez żadnego wkładu. I mówię tu o najdrobniejszej pierdółce typu zapchany spryskiwacz :roll:
Jeszcze trochę brakuje więc model Firq'a odpada. Chyba, że nie sprzeda się przez 2-3 miesiące w co wątpię...

Raptile - Sro Gru 26, 2012 22:45

NoPE napisał/a:
I mówię tu o najdrobniejszej pierdółce typu zapchany spryskiwacz


Auto ma jakby nie bylo ponad 10 lat , typowy polak , nowe auto za 10 tys z gwarancja na 3 lata nówka sztuka nie pierdziana.

Co do aut jestli to ma byc 1 aut jakim jezdziles to uwazam ze te auto sie kiepsko do tego nadaje ;) ( chyba ze to kolejne itp itd)


PS. Firq 7700 jestem jutro po Zr-a ;)

Remigiusz - Sro Gru 26, 2012 22:50

Nie wiem co wy macie ja uważam ze ZR jako pierwsze auto bardzo dobry wybór :wink: Niestety koszty takie są tez mam ten ból ze place ponad 1.400zl za OC :mrgreen:

Układanie takiego zapasu czy ja wiem może i jest dobre ale zawsze coś wyjdzie nie ma auta do 10tys bez żadnego wkładu bo filtry trzeba będzie wymięci oleje tez, może i opony, klocki itd itd zawsze coś jest do roboty :neutral:

Firq - Sro Gru 26, 2012 23:01

NoPE,
1cena nie jest wysoka jak napisałeś :)
2 nie jest w komisie :) jeżdze nim na codzien
Cytat:
Co tam jest do naprawy? Tak z ręką na sercu Nawet najmniejsza rzecz.

a co było do naprawy ..... ?
Cytat:
że warto/trzeba lepsze hamulce założyć - coś robiłeś w tym kierunku?

no sory ale za tą kasse to hamulców ci nie zrobie :P
turbina 2 tys
lampy 500 zł szyby 500 zł 1000 fele
to juz jest 4000 zł tak na szybko
odejmij te 4 tys i kup tanszego ZR-a z alledrogo i będziesz miał kase na ewentualne naprawy :)

kezmanq - Sro Gru 26, 2012 23:22

jak Wy to robicie, że tyle bulicie za OC :P ? ja mając 23 lata zapłaciłem za OC, NNW, Assistance na cały rok 325zł w Allianz :twisted:
Raptile - Sro Gru 26, 2012 23:59

kezmanq, mieszkamy w miastach a nie na wsi hehe :P
NoPE - Czw Gru 27, 2012 00:50

Raptile napisał/a:
kezmanq, mieszkamy w miastach a nie na wsi hehe :P

Dobre :) :):)
Nie wiem czemu tyle płacimy, tyle sobie życzą i choćbyś nie wiem co robił, to biorąc na siebie tyle płacisz...

@Firq
Nie no luz. Mam możliwość (i inny potencjalny nabywca) dowiedzieć się poprzez forum czego się spodziewać przy eventualnych oględzinach albo co pominąć, bo już wiem od Cb, tak?


Co do pierwszego auta to też nie wiem z czym macie problem... Mam znajomego, który dostał od rodziców nówkę z salonu Pandzine 100KM i co ma nie tykać?
Jak masz 'łeb na karku' to i SCANIA jako pierwsze auto jest ok.

Raptile - Czw Gru 27, 2012 10:00

NoPE napisał/a:
to biorąc na siebie tyle płacisz...


Nie musisz mi tego mówić ;)

Warszawa, brak zniżek , kierowca EXTREMALNEGO Ryzyka :D 1 rok 2400 , 2 rok 1888 , 3 rok 1222 , 4 rok 928

NoPE napisał/a:
bo już wiem od Cb, tak?


Dokładnie :mrgreen: , na miejscu tylko weryfikacja i zakup ;) a pozniej to juz "nas nie dogoniat na trasie" ; D

NoPE napisał/a:
Jak masz 'łeb na karku' to i SCANIA jako pierwsze auto jest ok.


Tu nie chodzi o łeb na karku tylko o doświadczenie , inaczej sie prowadzi auto 50 Km a inaczej auto z ponad 3 x wiekszą mocą i ostrym piardnięciem.

pawel90 - Czw Gru 27, 2012 10:02

Popieram NoPE, zaraz po zdaniu prawka, gdzie samochód był mi potrzeby aby z bratem dojeżdżać do szkoły usiadłem za sterami VW Transportera T4 2.5 Benzyna. I później po przesiadce do Fiata Bravo nie wiedziałem jak zrobić "zatoczkę'.

A co do ubezpieczenia to jeśli się nie mylę to są dwa warunki gdzie "przysługuje" zwyżka 1.) Prawo jazdy krócej niż 5 lat 2.) Wiek poniżej 25 lat też jest zwyżka i to chyba o 100%.

Raptile - Czw Gru 27, 2012 13:40

pawel90 napisał/a:
1.) Prawo jazdy krócej niż 5 lat 2.) Wiek poniżej 25 lat też jest zwyżka i to chyba o 100%.


1. krocej niz 3 lata ( duzy wplyw na cene oc)

2. Zalezne od ubezpieczyciela przewaznie jest to 24-25 lat ( mniejszy)

3. No i miejsce zameldowania tez jest bardzo wazne.

Najlepszym sobobem jest obdzwonienie ubezpieczycieli , bo te internetowe formularze czasem podaja glupoty . No ale nie zasmiecajmy tematu juz ;)

maniu48 - Czw Gru 27, 2012 15:43

maniu na pw z takim rzeczami bo to nie jest dział giełda :wink:
NoPE - Czw Gru 27, 2012 18:53

W pracy często jeżdżę Renault Master, VW T5, Ford Transit jak i Fiatem Panda, Citroen Berlingo. Te pierwsze to wcale nie są małe auta, T5 ma kopyto, że łoj! Pandziny też cisną. Nie chcę mówić, że mam doświadczenie, bo go wcale nie mam ale już czas by zasiąść za własnym kółkiem w MG ZR :P

Trochę kondziu mnie z powrotem przekonuje do benzyniaka...
Jak jest w przypadku MG ZR 160 z kosztami eksploatacji? Nie jest czasem wyrównane z diesel'em? W benzynce HGF w naprawie tańszy niż coś poważniejszego w IDT ale za to benzyniak więcej spala... Jakby to zsumować, to chyba się wyrówna, co?

bociannielot - Czw Gru 27, 2012 19:47

Koszt uszczelki to liczmy ok 1000, padnie pompa to ok 1300 za regeneracje, ale jak pisałeś sam diesel mniej spali - łatwo też go dłubnąć do ok 150km, łatwo i tanio ;) . HGF często robiony jest nie do końca dobrze i bywają ponowne wymiany uszczelki wraz z planowaniem więc jest to loteria tak czy siak.
maniu48 - Czw Gru 27, 2012 19:49

Ty jesteś kobietą(nie uwłaczając płci pięknej)?? Benzyna, diesel, diesel, benzyna LPG. Chcesz cisnąc to kup ZS 180. Chcesz miec nieduże koszty utrzymania (OC, czesci itd??)kup ta corse 90konną.
rafalmis1 - Czw Gru 27, 2012 20:11

ja uważam, że jak chcesz szatana na drodze, to tylko i wyłącznie samochód Firq
170 KM w dieslu, to jest mega moc, te 180 w benzynie się chowa

szylozbi - Czw Gru 27, 2012 20:30

maniu48, Zauważyłem coraz częściej, że ludzie wrzucają tu do oceny linki najtańszych haszpli z alledrogo licząc na cuda i wybrzydzając przy tym niemiłosiernie. Zaznaczam przy tym, że jest to mój ulubiony dział na forum i jak mam możliwość to pomogę. Najlepsze jest dla mnie to, że są zdecydowani aby tym haszplem jechać na diagnostykę na jakąś stację co oczywiście odpowiednio kosztuje, zamiast dołożyć parę stówek i kupić lepszy egzemplarz choćby na oko. Nie dotyczy to akurat ściśle tego tematu. Kończy się zazwyczaj na tym, że nie mają kasy, zatem dyskusje do niczego nie doprowadzają.
A przeciez auta i tak tanieją na potęgę. Jak obejrzę parę tematów wstecz, to dochodzę do wniosku, że jestem chyba najlepszym klientem. Jak mi się auto podoba to oglądam i biorę, tak było z każdym z 3 zakupionych aut do tej pory i nie żałuję. Stację diagnostyczną przy aucie za 30-40k rozumiem, ale nie przy takich egzemplarzach jakie tu są wrzucane. Ktoś mi to logicznie wytłumaczy? :roll:

redcloud - Czw Gru 27, 2012 20:51

Pewnie, wytłumaczenie jest proste. Ja NIE jestem mechanikiem i nie wiem czy auto miało strzała czy jest spawane z trzech lub czy będzie czterośladem. Jadąc na stację diagnostyczną mam pewność, że moja rodzina będzie jeździła bezpiecznym (czytaj bezpiecznym a nie bezawaryjnym) samochodem. Kupując auto za circa 20k i które ma 10+ lat jasne jest że będzie trochę malowane, trochę szpachli i po kilku naprawach. ALE - czy jest... hmmm... oryginalne?
NoPE - Czw Gru 27, 2012 21:46

redcloud, nie higienicznie ale wyjąłeś mi to z ust :)
Poza tym mam świadomość tego, że auto 10-letnie będzie miało tu i ówdzie rysę, troszkę szpachli itp - to nie problem. Mnie zależy na sprawnym technicznie aucie, tak? W przypadku modelu Firq'a chciałbym się po prostu dowiedzieć jakie ma usterki i jak się nastawiać już po zakupie, a nie dopiero na trasie -> O! El szyba się nie podnosi! Chyba el przycisk padł. No to mamy el problemo :)

szylozbi, to nie do końca tak, że w rezultacie nie mają kasy. Klient chce ulokować jak najlepiej ciężko zarobione pieniądze. Czy to nowe auto, czy używane. Jak szastasz flotą, to luz - kupuj dalej auta "choćby na oko".

maniu, Wgl nie powiedziałem, że chce niskie koszty utrzymania. Nie wiem czy masz ZR'a ale to autko do tanich nie należy w exploat. Co więcej napisałem, że pogodziłem się z wysokim OC i biorę je na klatę, tak?
A dylemat diesel vs benzyna? Owszem ale tylko i wyłącznie w przypadku MG ZR. Diesel przemawia do mnie brakiem HGF.

maniaq - Czw Gru 27, 2012 22:11

szylozbi ma racje, bo rozgadacie sie za autami ktore maja przygody za soba, nei mowie tu o obcierce czy jakiejs kolizji na parkingu.

Podluznicy sie nie wyklepie ;) mechanizm szyby to grosze i chwila roboty.

Najwazniejsze rzeczy na poczatku - Prosta buda, sprawny silnik i naped, potem pierdoly i estetyka.

Coraz rzadziej tu zagladam, po trochu z braku czasu, a troche... bo pelno sie ekspertow od fotograficzne oceny aut porobilo. A zdjecia przeklamuja i to sporo.

Ja swojego BB wysatwilem za wiecej niz wola FIRQ, bo wiem jak ciezko znalezc proste i zadbane auto, ze ma kosmetyczne rzeczy do poprawy... bo nie jest nowy, ale nie sprzedam go za 10 :) bo za 10 to chodza te klepaki sprowadzane, gdzie jak Nope piszesz, troche szpachli tu i tam...

Pisaly meczydupy na ogolszenie, a ze mi sie nie spieszy , to moze na wisone wystawie.

Firq - podziwiam Cie ze tak tanio chcesz puscic swojego. Ja bym nie rozstal sie ze swoim za takie pieniadze, chyba ze za rok moze dwa :D

Koszty eksploatacji BB= bananowy bandzior= ZR diesel i czarnucha= ZS180 znajdziesz u mnie w garazu. dopisze srednie spalanie dla zainteresowanych.

maniu48 - Czw Gru 27, 2012 22:33

Nie mam ZRa , mam eR 220 SD.
maniaq - Czw Gru 27, 2012 22:40

NoPE napisał/a:
Wgl nie powiedziałem, że chce niskie koszty utrzymania. Nie wiem czy masz ZR'a ale to autko do tanich nie należy w exploat.


A ja twierdze, ze jest tanie w eksploatacji - mowa o dieslu :) mam ZR-a od hmmm 2006 lub 2007 nie pamietam, teraz drugiego od 2010, jezdzi nim Prywatna Zouza - moja zona :D

Firq - Czw Gru 27, 2012 23:18

maniaq, cena jest taka bo zależało mi troche na szybkiej sprzedaży bo miałem okazje "mam jeszcze" kupić małą bestie i coś mnie tknęło na szybką sprzedaż ;/ ale widzisz dla Ciebie ta cena jest smieszna a inni piszą ze za drogi jest mój ZR ;]
Bo tak naprawde jak ktoś wie ile pracy włożyłem w ZR-a to to doceni a cała reszta powie ze można dużo taniej kupić :)
rafalmis1, :D
NoPE, jak ZR w dieslu nie jest tani w eksploatacji to jaki w eksploatacji jest np KV6 ??

maniaq - Czw Gru 27, 2012 23:28

FIRQ - Widzisz, bo ja BB kupilem jednego z drozszych na aledrogo, ale ... po przygodzie i od poczatku widzialem co i jak, maska i zderzak wymieniony na nowy, ze nieco inny odcien to dla mnie pikus. Wole tak niz szpachle i mowienie, ze nowka sztuka od niemieckiego emeryta ;) Widzialem inne... tansze, nie dziekuje cenie swoje zycie :D przy parkingowce poskladalyby sie jak kartongips ;)

Auto proste, nigdy nie bylo problemow, normalna eksploatacja, a przelecialem nim w jedne wakacje 5k dookola Wloch. w poprzednia majowke 5 k dookola Belgii i Holandii :D Wsiadam i jade, bo wiem na czym stoje. Moze kazdy kupujacy zaklada, ze musi wlozyc worek pieniedzy PO zakupie... ja nowemu wlascicelowi zostawie kosmetyke, ale wiem, ze moge puscic kiere przy 150 i hamowac, a auto nie sciagnie mnie do rowu :D

Jak auto zadbane i doinwestowane, to chyba lepiej kupic od kogos kto dbal caly czas niz od handlarza ktory odpicowal by sprzedac....

Ja tez wystawilem, bo byla okazja zamienic sie... ale bez cisnien u mnie :) Zolty smiga jak zlotko :D


ZR drogi w utrzymaniu.... SORRY , ale nie wiem czy piszemy o tym samym aucie :D u mnie w garazu obecnie to troche ponad 4k , na 2,5 roku ujezdzania :D w tym normalnych eksploatacyjnych wiekszosc, bo awaria klimy tylko byla i aku wymieniony, a reszta to pierdoly - filtry, oleje... itp. :D rozrzad byl... wiecej grzechow nie pamietam :D

NoPE - Pią Gru 28, 2012 16:14

Eksploatacja to nie tylko opłaty i paliwo. To również wymiana zużytych części, które do najtańszych nie należą w diesel'u. Jak się nie sypie to luz, tanie utrzymanie. Jak trzeba coś naprawić, to już ładnie ssie portfel (vs benzyna)

Co do ceny maniaq - sądzę, że przy wygórowanej po prostu go nie sprzedasz i tak czy owak zejdziesz z ceny. ZR jest autem niszowym. Potencjalny nabywca porównuje ceny tych samych modeli, a przedział jest spory (7000 - 13000). Jak nie ma presji na tą konkretną markę, to za 13k szuka innego młodszego auta.

Wiadomo, chciałoby się by cena pokryła włożone środki ale klienta ten fakt nie interesuje, stąd pytania na co przeznaczył kwotę skoro auto zadbane. Jak ma np. nowe koła, to klient kalkuluje:
-hmm....No nie będę musiał wymieniać przez długi czas.
I wtedy opłaca mu się wyłożyć te powiedzmy 1500 wliczone w cenę. I tak dalej.

Kolejna sprawa abstrahując od ZR'a. Jak ktoś mówi, że auto jest zadbane to u mnie znaczy to całkowitą sprawność techniczną. A nie silnik ok bo auto jedzie ale wycieraczki nie sprawne, brak nadmuchu czy ogrzewania na szybę, światło stopu nie świeci itp. No sorki ale tak się nie da jechać (o bezpieczeństwie wspomniał redcloud) To nie jest dla mnie zadbane auto.
I zaraz pewnie się posypią hejty typu chcesz zadbane to kup nowe z salonu.
(Wtedy to będzie nowe, a nie zadbane, łapiesz? ;p )

Kolejny raz powtórzę, że cena ZR'a Firq'a dla mnie jest za wysoka. Jeśli już mam wydać te 13k, to chciałbym wiedzieć na co. Teraz już wiem, że za turbinę, lapmy, szyby, fele. I luz. Teraz chciałbym też wiedzieć co jeszcze mam/ powinienem wymienić do pełni szczęścia, tak? Już po zakupie. Czyli moje drobne rzeczy, o które takie oburzenie w postach, bo wymagam cudów - auto ma przecież 10 lat. Kup sie nowe z salunu to bydziesz se dupoł bez narzekania. Ja tylko proszę o informacje i tyle.

Markzo - Pią Gru 28, 2012 17:13

Słuszne podejście NoPE, :ok: do tego wszystkiego pasuje doliczyć chociażby koła zimowe (niestety, mamy zime). Kupujesz auto z zapasem i słusznie ;) nie będzie pottem sytuacji - kupilem auto, ale nim nie jezdze bo braklo hajsu na "pozakupowy pakiet startowy".
Ciufa - Pią Gru 28, 2012 17:16

NoPE napisał/a:
wycieraczki nie sprawne, brak nadmuchu czy ogrzewania na szybę, światło stopu nie świeci itp
to sa pierdoły ! dla mnie duzo wazniejsze bylyby zawieszenie silnik hamulce opony, a nie to czy nadmuch mi działa (bo to mozna zrobic niskim kosztem)
NoPE napisał/a:
Kolejny raz powtórzę, że cena ZR'a Firq'a dla mnie jest za wysoka.

to po co prosisz o opinie jak nie stac cie na ten samochod? :rotfl:
kup sobie malucha, jest tani w eksploatacji :D

NoPE - Pią Gru 28, 2012 18:26

Ciufa przeczytaj mój post jeszcze raz, ze zrozumieniem i nie wyrywaj zdań z kontekstu.
Wróć też do początku wątku, to zobaczysz o opinię jakich aut prosiłem.

kzrr - Pią Gru 28, 2012 19:44

Z drugiej strony jeśli znajdziesz auto które sprosta Twoim wymaganiom, będzie sprawne technicznie, na wszystko będą papiery, blacharka też będzie w bardzo dobrym stanie itp itd, ale okaże się ze nie ma nie wiem oświetlenia tablicy z tyłu i dmuchawa nie kręci na dwóch biegach to takiego auta już nie kupisz ? ;) Nie oszukujmy się kupując auto 10+ trzeba się liczyć z tym że pewne rzeczy dzisiaj działają a jutro już nie koniecznie i wcale nie musi to wynikać z zaniedbania poprzedniego właściciela tylko z np; zużycia materiału, a przecież nie każdy zagląda regularnie co miesiąc miedzy blachę a tapicerkę zawsze może się coś przetrzeć itp wczoraj działało dzisiaj już nie - koszty są ;) Takich przykładów, przykładzików można trzepać z rękawa setkami :D
NoPE - Pią Gru 28, 2012 20:22

Jak najbardziej się z Tb zgadzam i wgl nie powiedziałem, że nie kupię. Jeśli obecny właściciel o tych usterkach wie to wystarczy powiedzieć.

Ok, może krócej:
Auto ma zrobione to, to i to. Dzięki temu masz tyle a tyle mocy, tak i tak się spisuje, za co chcę 13k i niżej nie zejdę.
Nie działa to i to ale na upartego za grosze to sobie naprawisz. Nie wpływa to wgl na jazdę czy bezpieczeństwo. 3 zdania.

Klient wie na czym stoi i z czym na do czynienia. Wiem, że naiwnie ale liczę na szczerość sprzedawcy, tym bardziej, że jest to osoba prywatna.

Dobra, wątek się rozrósł w niepotrzebną stronę, ja nie chce e-wrogów (tylko info :P ) a autko Firq'a może już dawno sprzedane. W każdym razie za 11k jadę na oględziny w najbliższy weekend. Jako, że mało wątpliwa taka cena, to zbieram dalej.

Firq - Pią Gru 28, 2012 20:22

Ciufa, Świete słowa :) :D
nie mam nic wiecej do dodania :)
A co do ceny Zr-a maniaq to powiem tak że na każde auto za każdą cene jest klient a cena maniaq wcale nie jest wygórowana
Chyba że NoPE, wolisz kupić Zr-a ze zdjęć ładnego za 10tys doliczysz koszta napraw plus jakieś upiększenina : typu fele czy coś i wyjdzie ci cena podona albo i wyższa :) aleto są twpoje pieniądze i ty je musisz wg ciebie najmądrzej zainwestować
Ps dmuchawa działa, podświetlanie przycisków też :P
nie mam zapalniczki oryginalnej bo w jej miejsce zamontowany jest wskaźnik ciśnienia doładowania, ale w aucie się nie pali :P

Ciufa - Pią Gru 28, 2012 20:45

NoPE napisał/a:
W każdym razie za 11k jadę na oględziny w najbliższy weekend.

:hahaha: :hahaha: :hahaha: cene negocjuje sie na miejscu po ogledzinach a nie przez telefon/email/forum :rotfl:

NoPE - Pią Gru 28, 2012 20:47

Firq napisał/a:
aleto są twpoje pieniądze i ty je musisz wg ciebie najmądrzej zainwestować

Dokładnie. I uznaję, że jak najwięcej informacji o aucie to podstawa.

PS: Z każdym postem coraz więcej zdradzasz info :)


@ciufa a zdanie po już nie dotarło?

szylozbi - Sob Gru 29, 2012 14:36

maniaq napisał/a:
Pisaly meczydupy na ogolszenie

Idealne określenie :mrgreen: Mam teraz to samo na PW , 'tysiąc pytań do...' a i tak nic z tego nie wynika, bo koniec końcem okazuje się że za drogo :neutral:
Masakra, po co komuś zawracać głowę jak Cię nie stać. :roll: Człowiekowi żal, że musi się rozstawać ze swoim autem bo wie ile jest warte, a tu jeszcze takie wybrzydzanie.

Firq - Sob Gru 29, 2012 15:53

NoPE, to przyjedz pogadamy o Marce R/MG wypijemy kawe i pojedziesz do domu ale MG-k zostaje u mnie :)
Ciufa, wiem że sie powtarzam, ale znowu Świete słowa :)

maniu48 - Sob Gru 29, 2012 16:29

Firq NoPE ma racje :wink: za drogi jest ten twoj ZR :hahaha: daj mu go za darmo :hahaha: niech pozna marke a najlepiej dopłać mu ze go od Ciebie weźmie. Ja tam bez zastanowienia bym twojego brał (tylko ze diesel juz mi sie troche znudził cza teraz sporą bene ze wzmocnieniem LPG) :mrgreen:

NoPE to w końcu diesel czy bena?? MG ZR czy CC700??

Markzo - Sob Gru 29, 2012 17:25

nie rozumiecie zupełnie tego co NoPE pisze... jest za drogi dla niego - nie ma tyle gotówki. Dzizas czytajcie ze zrozumieniem...
maniaq - Sob Gru 29, 2012 18:32

Dokladnie wszystko opisalem w ogloszeniu, zeby komus 20 km na marne nie przyspazac, bo sam przerabialem temat wydzwaniania i ogladania. Mialoby sie ochote po mordzie lac tych co pisza nic nie stuka nic nie puka.... a jeden handlarz na jezdzie jak auto sciagalo w poprzek drogi stajac przy hamowaniu do mnie mowi, ze "to przez nierowna droge" :D to zawrocilem i mowie, ze powinno w druga sciagac, ale na zlosc znow sciagalo w prawo :D To sie obrazil :D jak wrocilismy zabral klucze i poszedl do swojej kanciapy bez slowa :lol:

A co do auta firq, to nie stac cie, ale meczysz dupe, zeby napisal, zeby powiedzial, ze za 11 to pojedziesz... Chcesz byc szanowany , szanuj innych.



Ja w ogloszeniu na aledrogo napisale, ze panom pt" za 10k kupie" dziekuje i niech dzwonia pod inny numer, a i tak mialem goscia co napisal, ze sie zamieni na auto 7,5 tony, ale uwaga - mozna zamienic na lawete :D i okreslilem zamiane na co konkeretnie - a pisza stare szpachlowozy audi , ale w skorze ! LOL

Nie stac cie, nie dyskutuj. Chcesz auta za 10 k i miec rezerwe na jakies serwisowe sprawy, ok, madrze, ale ocenianie aut tylko po zdjeciach, negocjacje ceny na forum... TO ja dziekuje, wysiadam :D rechot do rozpuku

Odpisalem na temat - koszty serwisowe ZR-a w moim garazu, sa niskie. Pali malo, malo awaryjne, OC wyzsze bo to 2.0, wiec niektore firmy na to maja zwyzke. Ale poszukasz znajdziesz za rozsadne pieniadze.

IMHO szukasz sensownego auta, ale z dobrym zawiasem, to ZR w klekocie spelni twoje wymagania. Tylko nie rozumiem podejscia, ze za 10 ma byc wychuchane wydmuchane, akceptujesz szpachle, a nie pogodzisz sie ze mechanizm opuszczania szyb do roboty >?

TO ja mam zupelnie inne priorytety :D Za tyle to prostego ZR-a ciezko ci bedzie znalezc i to jeszcze zadbanego. Nie ma rzeczu niemozliwych, bo ZS-a kupilem dosc okazyjnie i jak widac lut szczescia sie przydal ;) Tobie tylko szczescia moge zyczyc.

Za 10 to kup jakiegos saxo VTS, clio SPORT starsze i bedziesz mial na dolozenie do pozakupowych rzeczy- a tam troche tego bedzie :D , bo ZR w klekocie ciezko bedzie w tym budzecie, zebys nie umoczyl w 4 slada.

Ciufa, dokladnie tak :rotfl:

[ Dodano: Sob Gru 29, 2012 18:32 ]
Markzo napisał/a:
nie rozumiecie zupełnie tego co NoPE pisze... jest za drogi dla niego - nie ma tyle gotówki. Dzizas czytajcie ze zrozumieniem...


i dlatego chce wiedziec co i jak z tym autem i negocjuje, ze moze za 11 ? Jest za drogi to nie negocjuje :D nie ide do sklepu i nie mowie, ze moze mi pani sprzeda chcleb za 2 pln, a nie 2,50 :D Jak nie mam nie dyskutuje koniec, proste.



PS.
dla porownania http://forum.roverki.eu/v...3cfa0a33#768796 i to R a nie ZR , cena godna uwagi jezeli stan jest dobry.

http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=83511 ogloszenie nieaktywne.

Dodam, ze to osoby ktore sie tu pojawily bo chca sprzeda auto :D wiec malo wiarygodna moze byc historia auta.

NoPE - Sob Gru 29, 2012 21:06

Uczepiliście się el. szyb a to były tylko przykłady.
Jaka znów negocjacja ceny przez forum? Ciufa palnął bzdurny komentarz i poszło... Swoją drogą czemu nie uczepiliście się Raptile?
PS. Firq 7700 jestem jutro po Zr-a.
Zdradziłem po prostu ile mam na chwilę obecną na auto...
Nie wiem dlaczego Was tak dziwi chęć pozyskania szczegółowych informacji od sprzedawcy przez forum? Nie muszę jechać ponad 300km żeby usłyszeć to samo. Na miejscu tylko weryfikacja, umowa, płatność i uściśnięcie dłoni... M.in temu służy internet.
Markzo dobrze napisał - autko jest na chwilę obecną za drogie dla mnie
a 'truję dupę', bo te 2k eventualnie można się zakredycić, tak?

PS:
Cytat:
nie ide do sklepu i nie mowie, ze moze mi pani sprzeda chcleb za 2 pln, a nie 2,50

a nie negocjowałbyś ceny gdyby chleb miał odcięty kawałek? bez tzw. piętki? Zapłacisz za coś czego nie ma? Możesz przecież dokupić sobie piętkę i chleb będzie jak cały.

To tak gwoli obrazowania

maniaq - Sob Gru 29, 2012 21:22

Raptile nikt nie traktuje powaznie w tym temacie- nie znasz jeszcze ŻABY , wiec nie lapiesz kontekstu tak jak klubowicze ;)

Ok, ale to znaczy, ze chcesz kupic auto- od firq- na ktore cie nie stac, a potem jak cos trzeba bedzie zrobic to nie bedzie cie stac... bledna logika imho O_o To jest auto uzywane, kilkuletnie i zawsze moze cos wyskoczyc, ja np termostat wymieniam w ZS, bo po prostu padl, nie dlatego ze nie dbalem o auto.. taka natura, ze czasem cos sie psuje :D Wiec firq auto moze byc wyglaskane, ale nie masz gwarancji ze cos sie nie pojawi.

Tak sie po wsiach zadluzaja, kupuja wymazone a4 w TDI maja 12, kupuja za 15, bo piekna sztuka od niemieckiego lekarza, a potem wychodzi, ze wtryski leja i potrzeba wlozyc 6 kola :D

Szukaj w swoim budzecie, masz 10 czy 11, szukaj za 9-10 :) jak nic ci nie wyjdzie niespodziewanego po zakupie, bedziesz mial 1 tys na wycieczke po kraju i cieszyc sie autem :D

NoPE - Sob Gru 29, 2012 22:05

Mój budżet na auto to 11k (na ten czas). Na auto. Samo auto. Rezerwa swoją drogą. Ja nie pozwolę sobie zostać na lodzie.
Za 11k Firq nie sprzeda, to zbieram dalej i nie jest powiedziane, że na jego akurat model.

PS: z takim podejściem (jakie przedstawiane w postach) to ludzie sami się proszą, żeby sprzedawać im gówna.
Wycacam silnik i zawieszenie (nie puka, nie stuka przecież), resztę sobie sam zrobi, bo to przecież pierdoły, a zapłaci jakby było wszystko w porząsiu. Po prostu chcemy, żeby sprzedawano nam półprodukt.

maniu48 - Sob Gru 29, 2012 22:31

aaaaaaaa miałem coś pisać ale chyba dam sobie spokój.............. :-|
NoPE - Sob Gru 29, 2012 23:09

maniu48 napisał/a:

NoPE to w końcu diesel czy bena?? MG ZR czy CC700??

Nic z w/w - furmanka z kuniem, a lepiej bez bo za drogo, sam pociągnę.

Jak masz pisać bzdury to lepiej sobie daruj, bo nic nie wnosisz, a wiele świadczy o Tb.

Raptile - Sob Gru 29, 2012 23:13

DObra Panowie , zluzować portki juz . Żarty żartami, za 10 tys spokojnie kupisz seryjnego zr-a. Trzeba tylko poszukac.
maniaq - Sob Gru 29, 2012 23:26

Zajrzalem na aledrogo i sensowne oferty od 12 sie zaczynaja, mozesz kupic tego matowego za 7... ale jakis mlody gniewny nim smigal, wiec nie wiem czy cena nie odzwierciedla stanu ;)

Wszystko kwestia potrzeby/ mozliwosci ;)

Ja koncze temat, dopisalem co mialem do powiedzenia. A autor watku zrobi jak sam uzna za stosowne.

Ps. Jakbys mial jakies konkretne, rzeczowe pytania to pisz. bo na przepychanki slowne szkoda mi klawaitury ;)

NoPE - Nie Gru 30, 2012 01:57

Odezwę się przy 13k.
szoso - Nie Gru 30, 2012 10:00

na prośbę autora temat zamykam, zszedł na zły tor :blee: