Zobacz temat - [MG ZT 190] 4 błędy po diagnostyce - sugestie?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [MG ZT 190] 4 błędy po diagnostyce - sugestie?

r2_d2 - Pią Lis 16, 2012 19:15
Temat postu: [MG ZT 190] 4 błędy po diagnostyce - sugestie?
Witam, jak w temacie pacjent MG ZT 190 120kmil nalotu
Silnik nie trzymał równych obrotów na biegu jałowym, wahania w zakresie +-200rpm, trochę nim trzęsło (stało się bardziej wyczuwalne po wymianie dolnej poduszki silnika na poliuretanową), więc pokusiłem się o diagnostykę w znajomym warsztacie.
Błędy:
p0481 cooling fan relay high speed - czy jak rozumiem wentylator nie działa na jednym z biegów, tylko którym i ile ich ma 2 czy 3?
p1471 variable intake butterfly valves
p1471 variable intake balance valve, always closed
p1472 vaiable intake butterfly valve, always open
przy czym dwa ostatnie można było wykasować.
Jak wyczytałem trzy ostatnie dotyczą modułu vis, czyli padły oba silniczki sterowania (kolektor raczej dobry, nie slychać grzechotania).
Co koledzy radzą i czy vis może mieć bezpośredni związek z falującymi obrotami.?

SeniorA - Pią Lis 16, 2012 20:07

r2_d2 napisał/a:
czy vis może mieć bezpośredni związek z falującymi obrotami.?
nie.Do przeglądu i czyszczenia zawór regulacji powietrza biegu jałowego i czujnik MAP, a także układ odpowietrzania skrzyni korbowej.
r2_d2 - Sob Lis 17, 2012 22:55

Zawór regulacji, czyli silniczek krokowy tak?
Na czym polega odpowietrzanie skrzyni korbowej?
Czy da się jakoś sprawdzić przed rozbieraniem auta ilu biegowy i na ilu kablach jest wentylator? Chciałbym kupić używany i przed montażem wymienić w nim szczotki.
Na ebayu znalazłem kilka silniczków krokowych (d5164) od kv6, ale wszystkie opisane jako pasujące do roczników 99-02, czy późniejsze były inne?
Czy może ktoś potwierdzić lub nie moje sugestie co do wyżej wymienionych błędów i usunięciu ich przyczyn.

SeniorA - Nie Lis 18, 2012 09:37

r2_d2 napisał/a:
Zawór regulacji, czyli silniczek krokowy tak?
tak
r2_d2 napisał/a:
Na czym polega odpowietrzanie skrzyni korbowej?
sprawdzić drożność otworów w pokrywach głowic i szczelność przewodów tzw. odmy
r2_d2 napisał/a:
Na ebayu znalazłem kilka silniczków krokowych (d5164) od kv6,
ale wystarczy tylko wyczyścić ,bo jakby był uszkodzony, to diagnostyka wykazała by błąd i świeciła by lampka MIL
o wentylatorach :
http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=17004

dzieju - Nie Lis 18, 2012 23:56

A z VIS zapraszam do mnie , zregeneruje ci je .

Mam juz wszystkie czesci NOWE lacznie z silnikami .

r2_d2 - Pon Lis 19, 2012 20:30

Bardzo chętnie bym skorzystał, ale mieszkam w Anglii, więc trochę za daleko :mrgreen:
I przy okazji jeszcze jedna kwestia, nie działają mi spryskiwacze reflektorów, czy one są na tej samej pompce co spryski szyby? Co może być przyczynom?

SeniorA - Pon Lis 19, 2012 21:02

nie , mają osobną pompkę wysokiego ciśnienia ( też przy zbiorniku ) .Ta pompka działa co 5 raz użycia sprysków szyb ,więc może trzeba to sprawdzić.Najczęściej przyczyną niedziałania jest korozja pompki.
sknerko - Wto Lis 20, 2012 08:47

SeniorA napisał/a:
Najczęściej przyczyną niedziałania jest korozja pompki.

I uszkodzenia czujnika ilości płynu bądź jego okablowania (wiem bo miałem taki problem)

r2_d2 - Wto Lis 20, 2012 19:29

U mnie czujnik działa, bo wczoraj miałem monit o niskiej ilości płynu.
Czy ktoś zna numery pompki lub jakiegoś zamiennika?

SeniorA - Wto Lis 20, 2012 19:36

r2_d2 napisał/a:
Czy ktoś zna numery pompki lub jakiegoś zamiennika?
można założyć pompkę od BMW, symbol BMW 8.362 157
r2_d2 - Wto Lis 20, 2012 20:13

dzięki bardzo, pompka już zakupiona, visy i map w drodze, teraz tylko zidentyfikować jaki wentylator siedzi w autku i do roboty
Sprawdzone - wentylator dwu biegowy, chodzi tylko na wysokich obrotach, więc do wymiany rezystor.
Czy taki będzie dobry?
http://www.ebay.co.uk/itm...=item3f1ed72db5

sknerko - Sro Lis 21, 2012 13:31

ale wiesz że jak świeci alarm od płynu do spryskiwaczy to pompka przestaje działać do czasu uzupełnienia płynu?
SeniorA - Sro Lis 21, 2012 14:18

sknerko napisał/a:
ale wiesz że jak świeci alarm od płynu do spryskiwaczy to pompka przestaje działać do czasu uzupełnienia płynu?
ale to dopiero w drugiej fazie działania czujnika jak lampka świeci już w sposób ciągły kilkanaście sekund.Początkowo lampka świeci przez 4 sekundy sygnalizując potrzebę uzupełnienia płynu i wtedy pompki działają.
r2_d2 - Sro Lis 21, 2012 19:18

U mnie spryskiwacze nie działały od chwili zakupu, ale byłem zbyt zaaferowany autkiem by to zauważyć przed. Teraz trzeba naprawiać czego się nie dostrzegło :razz:
zedziczek - Sro Lis 21, 2012 21:48

nie wiem czy wiesz ale spryskiwacze świateł działaja tylko przy włączonych światłach i w uk też można zregenerować visy
r2_d2 - Czw Lis 22, 2012 21:39

Sprawdzałem oczywiście na włączonych światłach. Co do visow, to już pw posłane w sprawie ceny za regenerację. Porównam do usługi w Polsce, bo na święta się wybieram :grin: