Zobacz temat - [rover 200 1.6]problem z płynem i dymieniem.
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [rover 200 1.6]problem z płynem i dymieniem.

smoku92 - Nie Lis 18, 2012 22:51
Temat postu: [rover 200 1.6]problem z płynem i dymieniem.
Witam,
mam problem ze swoim Roverem, a mianowicie zauważyłem znaczny ubytek płynu chłodniczego. Lecz gdy po każdym zgaszeniu silnika odkręcę korek od zbiorniczka płynu i zakręcę od razu, płyn jest w normie. W czym tkwi problem. Pod korkiem oleju czysto, bez majonezu, wiec uszczelka odpada. Jeszcze mi strasznie dymi na biało, silnik 1.6 + LPG STAG.
Z góry dziękuję za pomoc

Cezary_Czapski - Nie Lis 18, 2012 23:34

smoku92 napisał/a:
Pod korkiem oleju czysto, bez majonezu, wiec uszczelka odpada
Nie odpada, oznacza tylko, że trzyma przy kanalikach olejowych i olej nie przedostaje się do układu chłodzenia. Nie dymi na niebiesko, więc do cylindrów też nie.

smoku92 napisał/a:
znaczny ubytek płynu chłodniczego.....strasznie dymi na biało

Płyn układu chłodzenia dostaje się do cylindrów - uszczelka głowicy, blok silnika...
Możesz zrobić test na CO² w układzie chłodzenia.... - a jak odkręcisz korek zbiorniczka nie czuć spalin ?

smoku92 napisał/a:
po każdym zgaszeniu silnika odkręcę korek od zbiorniczka płynu i zakręcę od razu, płyn jest w normie
Ciśnienie w układzie niwelujesz. Widocznie nieszczelność jest niewielka i bez ciśnienia płyn nie ucieka.
Normalnie pomyślałbym o nieszczelności gdzieś w układzie, ale ten biały dym... Może być też opcja nieszczelności reduktora LPG... Na samej benzynie też masz obłok z wydechu ?

smoku92 - Pon Lis 19, 2012 12:28

na benzynie jest również biala chmura za autem
leszczu - Pon Lis 19, 2012 15:06

Teraz taka biała chmurka to normalne w taką pogodę. A silnik niema problemu z rozruchem ??
kadzaf - Pon Lis 19, 2012 15:27

A na ciepłym silniku jest jakas poprawa czy równiez bez zmian(tak jak po uruchomieniu)
smoku92 - Wto Lis 20, 2012 22:35

silnik odpala bez problemu. na ciepłym bez zmian
leszczu - Sro Lis 21, 2012 10:37

smoku92 napisał/a:
silnik odpala bez problemu. na ciepłym bez zmian

No trzeba przejrzeć cały układ chłodzenia, wszystkie złączki, węże, pompe wody , termostat itd.