Zobacz temat - [R416] Zamarzające klamki.
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R416] Zamarzające klamki.

fredii - Pon Gru 03, 2012 14:50
Temat postu: [R416] Zamarzające klamki.
Wiecie, co mam problem :mrgreen: Otóż wczoraj wróciłem z dość dalekiej trasy. Było zimno a więc dmuchawa chodziła cały czas. Wnętrze się nagrzało i pewnie karoseria też. Dzisiaj podchodzę do samochodu i co? Nie idzie ruszyć żadną klamką. Macie jakieś sposoby, aby temu zapobiegać?
bizon - Pon Gru 03, 2012 15:06

Popsikaj jakims odmrazaczem, trzymaj obudowe klamki i szarp
Majdan - Pon Gru 03, 2012 15:09

Mam ten sam problem i chętnie usłyszę jakieś sugestie co z tym zrobić bo nie chciał bym żeby klamka mi została w ręku :razz:
fredii - Pon Gru 03, 2012 15:10

Ja się za bardzo nie orientuję w tych cudach. Możesz mi coś podsunąć? Podobno są jeszcze jakieś sylikony do uszczelek. A i mi nie zamarzło w środku tylko klamka. Takim odmrażaczem mam plastikowe elementy spryskać?
bizon - Pon Gru 03, 2012 16:50

fredii napisał/a:
Podobno są jeszcze jakieś sylikony do uszczelek

no ale jest roznica czy zamarzla klamka i nie rusza sie wajcha, albo zamarzly uszczelki i klamka dziala ale drzwi sie nie ruszaja.

jesli chodzi o zamarzajaca klamke to po prostu woda, rosa, snieg przymrozilo ruchomy element do obudowy klamki. popsikac jakims odmrazaczem nawet takim do szyb, niech wplynie w przeswity i trzymajac obudowe szarpnac. jak nie chwycisz obudowy to cala klamka zapewne wyleci z drzwi.

a uszczelki psikasz zapobiegawczo (wczesniej) sylikonem do gum lub czyms takiem, wtedy nie sklejaja sie tak w czasie zimy.

wiekszy problem gdy klamka dziala, uszczelki puscily a rygiel blokuje drzwi. u mnie nasmarowaie mechanizmu nic nie dalo i w duze mrozy wchodze drzwiami pasazera

fredii - Pon Gru 03, 2012 18:17

Byłem w sklepie;

Kupiłem odmrażacz do szyb, sylikon do uszczelek przeciw przymarzaniu, i odmrażacz do zamka. Konserwuje i smaruje. Ale nie ma nic do plastikowej klamki. Mówisz że można to spryskać tym do szyb?

Przymarzła klamka plastikowa. Nie szło jej ruszyć. Gdy już mi się udało to znowu uszczelka trzymała. Jakoś udało mi się otworzyć jedne drzwi. Jutro przejadę samochodem, ogrzeję wnętrze i może otworze pozostałe. Nasmaruje sylikonem uszczelki. Jeszcze jedno. Jesteś pewny ze ten odmrażacz do szyb można użyć do klamki?

Dr.Stein - Pon Gru 03, 2012 22:40

Ja na uszczelki gumowe za grosze kupuje wazelinę kosmetyczną albo po prostu jedź do TESCO albo Carrefour i tam masz natłuszczasz w takim niebieskim pudełeczku wygląda to jak pomadka :)

Co do klamek to próbuj czym chcesz tylko jeden warunek - uważaj na lakier :)
Pozdro

michu027 - Wto Gru 04, 2012 20:42

Witam, ja spryskałem klamki silikonem do uszczelek w sprayu.
Efekt? Delikatnie się otwierają i nie zamarzają :)