Zobacz temat - [r200]problem z rozrusznikiem
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [r200]problem z rozrusznikiem

rudealis - Pią Gru 21, 2012 13:32
Temat postu: [r200]problem z rozrusznikiem
Witam mam maly problem z rozrusznikiem,zawsze po wymyciu na myjni bezdotykowej nie ruszy rozrusznik(automat cvt)wystarczy poruszac kierownica,lub zaczac holowac i samo przechodzi.Jaki jest rozmier srub do przykrecenia docisku do kola zamachowego(skrzynia manualna)bo nie moge nigdzie znalez.
sTERYD - Pią Gru 21, 2012 15:54

docisk sprzęgła do koła zamachowego jest przykręcany śrubami jak dobrze pamiętam M8 z łbem z zewnętrznym torksem e7.
Co do Twojego problemu, to może gdzieś Ci się woda dostaje w okolicę przekaźników, albo nawet i stacyjki.

rudealis - Sob Gru 22, 2012 16:02

Nie wydaje mi sie ze to bendzie m8,bylem dzisiaj w sklepie zapytalem o srube m8x16 nie pasuje za duza,z tego co widze jest tam gwint calowy/drobny.

[ Dodano: Sob Gru 22, 2012 16:02 ]
Ponawiam pytanie dotyczace srub

sTERYD - Sob Gru 22, 2012 20:42

calowy to nie będzie na pewno. Drobny pewnie. Ponadto to są twarde śruby, chyba coś koło 10.9.
rudealis - Sob Gru 22, 2012 21:13

Jezeli ktos zna dokaldny rozmiar tych srub prosze napisac,dzieki za pomoc
kadzaf - Nie Gru 23, 2012 00:07

rudealis napisał/a:
Witam mam maly problem z rozrusznikiem,zawsze po wymyciu na myjni bezdotykowej nie ruszy rozrusznik(automat cvt)wystarczy poruszac kierownica,lub zaczac holowac i samo przechodzi

Wychodziłby na to ze gdzies nie ma dobrego styku albo cos nie łaczy,skoro cos poruszy sie otrzesie i jest ok .
Mozesz sprawdzic jeszcze po u myciu przekrecajac kluczyk w stacyjce na pozycje zapłonu i kawałkiem kabelka dac prad z akumulatora bezposrednio na kabel idacy do automatu rozrusznika(wtedy bedzie pewnosc )

rudealis - Nie Gru 23, 2012 13:29

Sprawdzalem w taki sposob i tez nie zadzial,Nikt nieiwe jaki jest rozmiar tych srub?