Zobacz temat - [R400] zablokowana klapka od wlewu paliwa
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R400] zablokowana klapka od wlewu paliwa

ascaris - Sob Gru 29, 2012 15:41
Temat postu: [R400] zablokowana klapka od wlewu paliwa
Nietypowa awaria. Zablokowała mi się klapka od wlewu paliwa. Początkowo myślałem, że po prostu przymarzła ale dzisiaj po ciepłym dniu problem pozostał. Gdy pociągam za cięgło (jak zwał tak zwał) koło fotela, klapka lekko się unosi ale nie che się otworzyć. Jest jakiś sposób nie zbyt brutalny by się tam dostać?
LookMyWay - Sob Gru 29, 2012 16:07

Też mi się kiedyś tak zrobiło to ojciec trzymał cięgno od otwierania ja mocna przyssawka ciagnałem za klapke i sie otworzył nasmarowałem w srodku i więcej mi sie nie zdarzyło. Przyssawkę pożyczyłem od znajomych z branży okniarskiej.
bizon - Sob Gru 29, 2012 16:09

Klapka jest na tyle elastyczna ze mozna sprobowac podwazyc czyms owinietym w material zeby nie porysowac
ascaris - Sob Gru 29, 2012 16:33

bizon napisał/a:
Klapka jest na tyle elastyczna ze mozna sprobowac podwazyc czyms owinietym w material zeby nie porysowac


Taka moja uwaga by do podważania nie używać kluczyka :) Ja próbowałem i się skubaniec wygiął i do stacyjki nie wchodził. Całe szczęście że go wyprostowałem. Dlatego też myślałem, że jednak trzeba użyć siły by ową klapkę otworzyć. Jutro za dnia pokombinuję z podważaniem ale już czymś innym :)

michu027 - Nie Gru 30, 2012 11:18

Wg mnie najlepiej coś cienkiego włożyc i twardego(najlepiej plastik żeby nie porysować) i z prawej strony klapki, wcisnąć to miejsce gdzie wchodzi bolec od zamka, bo o ile kojarze to jest elastyczne.