Zobacz temat - Rover 400 jako pierwszy samochod
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Chcę kupić ROVERka - Rover 400 jako pierwszy samochod

quiet69 - Nie Gru 30, 2012 20:36
Temat postu: Rover 400 jako pierwszy samochod
Witam,
zastanawiam sie nad wyborem Rovera na pierwszy samochod i moim glownym problemem jest wybranie rodzaju silnika. Zastanawiam sie nad silnikiem benzynowym 1.4 lub 1.6 oraz ON 2.0. Moj przebieg miesieczny to maksymalnie 1000 km. Silnik 1.4 jest wystarczajacy do spokojnej ale zwawej jazdy? Zalezy mi na bezawaryjnosci i dlugoiecznosci silnika.

pelson91 - Nie Gru 30, 2012 20:39

jak bezawaryjnosc i dlugowiecznosc to benzynowe 1,4 i 1,6 bym skreslil. tylko diesel. Ale patrzac na to, ze bedziesz robil male przebiegi... e tam. w sumie tylko diesel. zadnych k-serii :D
greg-si - Nie Gru 30, 2012 20:59

Osobiście używam od ponad 4 lat 1.4Si w R400 i nie narzekam. Samochód bardzo dobry do jazdy w mieście. Na trasy troszkę gorzej ale bez tragedii. Kupiłem następnego ale z większym silnikiem :)
dzelo23 - Nie Gru 30, 2012 21:39

Ja przez ponad dwa lata użytkowałem eR 400 z 1.6 kupiłem z walniętą uszczelką pod głowicą, zrobiłem i śmigałem. Awarie to po zmianie przepustnicy na tą z poloneza 1.4 i ostrym upalaniu :) skrzynia zaczęla wyć. Wymieniłem na inną, tarcza sprzęgła ale to też z mojej winy :lol: . Sprzedałem znajomemu, ten założył gaz i jeździ. Nie chwali się usterkami i nie pyta o nic więc pewnie śmiga. Jedyne co widziałem to go poobijał trochę albo jego żona. Fajowe auto sprzedałem bo było głośno powyżej 110km/h i miałem skórę bez grzania i żona martwiła się o moje jajka :mrgreen:
michu027 - Wto Sty 01, 2013 20:35

Sam mam 2.0 diesla 63kw i na krótkie odcinki nie opłaca się, lepiej benzyna lub benzyna z gazem. Szybciej się nagrzewam, dieslem żeby jeździć ekonomicznie trzeba robić duże przebiegi. Wcześniej miałem auto innej marki niż rover z silnikiem benzynowym i instalacją gazową, wychodziło znacznie taniej :) Chociaż silnik w roverze jest bardzo żwawy i nie boję się wyprzedać, czego nie powiem o poprzednim aucie(55kw) :D
Głownie szukałbym egzemplarza z małym przebiegiem i dobrym stanie technicznym.

Także podsumowując krótkie trasy - benzyna, długie trasy - diesel :)
Pozdrawiam

Pawkaz - Wto Sty 01, 2013 21:26

A ja polecam diesla do miasta.Bardzo dobrze mi sie jezdzi 600tka w SDi.Przed zakupem bylem na "nie" w odniesieniu do klekota.Czy sie nie oplaca diesla ? hmm.Ceny uzywanych zapewe sa podobne co do benzyny.Na przebieg w samochodach ponad 10 letnich patrze z przymrozeniem oka :wink:
pelson91 - Wto Sty 01, 2013 21:30

diesel z przebiegiem 300tys km bedzie pewnie w lepszej kondycji niz k-seria z 300kkm na karku :D

a do miasta sam bym wzial benzyne. tylko innej marki niż Rover/MG :D

greg-si - Wto Sty 01, 2013 21:42

pelson91 napisał/a:
diesel z przebiegiem 300tys km bedzie pewnie w lepszej kondycji niz k-seria z 300kkm na karku :D

zależy która będzie już pompa w dieslu i ile hgfów w k-serii do tego przebiegu ;)

bociannielot - Sro Sty 02, 2013 11:13

greg-si napisał/a:
zależy która będzie już pompa w dieslu
jak przy 300k km i SD/SDi to raczej na pewno pierwsza montowana fabrycznie ;)
Spiewaczek - Nie Sty 06, 2013 14:16

A nie myślałeś może o R200? Ja kupiłem R400 na pierwsze auto i myślę, że jest ciut za duży. No chyba, że masz zamiar coś wozić ;)
W swoim mam 2.0SDi, osiągi nie powalają (dlatego niedługo katalizatorowi powiem "papa" i go zawirusuję). Co do spalania tego motoru - 5l trasa, miasto do 7l, więc jest to w pełni akceptowalne ;)

Hq-Aero-Dynamic - Sro Sty 09, 2013 14:58

Będziesz jeździł głównie sam czy to raczej rodzinne wypady? jeżeli to pierwsze to także polecałbym zastanowić się nad R200 z mniejszym silnikiem. W drugim przypadku 400 jak najbardziej się sprawdzi,z tym że o zrywnosci w przypadku silnika 1.4 możesz zapomniec.