Zobacz temat - [R420] Pompka spryskiwaczy
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R420] Pompka spryskiwaczy

6harry6 - Pon Sty 07, 2013 15:44
Temat postu: [R420] Pompka spryskiwaczy
Witam wszystkich.
Mam pytanie odnośnie zbiornika spryskiwaczy. Mój problem polega na tym że nie "pryskają" mi przednie spryskiwacze, a z tyłu wsjo jest git. Jestem jak już wcześniej pisałem dość zaawansowanym laikiem jeśli chodzi o budowę samochodu, ale coś tam poczytałem że podobno są dwie osobne pompki na przód i na tył. Tak więc postawiłem kumpla przed maską i stwierdził on że jak puszczam przód to jest cisza, natomiast gdy puszczam spryskiwanie na tył to słychać pracę pompki. Moje pytanie brzmi czy faktycznie są osobne dwie pompki i czy wymieniać na oryginał czy może lepiej jakiś zamiennik?
Dzięki z góry za pomoc.
Pozdrawiam wszystkich.

bizon - Pon Sty 07, 2013 16:03

musza byc dwa bo plyn idzie roznymi wezykami, albo na tyl albo na przod. do sprawdzenia sama pompka oraz napiecie, czy wogole dochodzi do pompki oraz styki
mirwin - Wto Sty 08, 2013 07:11

Miałem kiedyś taki przypadek, że nie działała mi pompka spryskiwacza. Wyjąłem ją i sprawdziłem czy prąd dochodzi. Prąd dochodził do pompki. Po podłączeniu pompki na krótko do aku nie chciała zakręcić ale okazywała oznaki życia :) . Po prostu postukałem ją trochę i wyleciał jakiś szuwaks z niej i zaczęła działać normalnie. No i działa tak juz ponad rok.
Pozdrawiam.