Zobacz temat - [R400] Problem z odpaleniem
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R400] Problem z odpaleniem

Arkadiusz94 - Wto Sty 08, 2013 21:31
Temat postu: [R400] Problem z odpaleniem
Czesc, od kilku dni wystepowal w moim Roverze 400 problem z odpaleniem. Dzisiaj chcąc wrocic z zakupow niestety juz nie odpalil. Cala sytuacja przedstawia sie tak.
Ostatnio zeby odpalic to czasem wystarczylo odrazu przygazowac pod czerwone pole na obrotomierzu i mozna bylo jechac a dzisiaj kaplica. Potem gdy odrazu przekrecam kluczyk to samochod jakby kaszlal (?). Na dodatek tego wszystko zauwazylem spadek napiecia gdy np. chce wlaczyc swiatla mijania lub czasem wlaczam drogowe. Czasami takze wylacza sie radio na chwile. Popatrzylem pod maske i zobaczylem ze "czarna puszka" sie odpiela i gdy probuje go zapalic i samochod "kaszle" to ona drga. Mysle ze to moze byc zrodlo problemu ale powiedzcie mi co w niej jest i jakie są wasze propozycje. Czesc o ktora mi chodzi zaznaczylem na zdjeciu .[przykladowe foto]
Pozdrawiam gorąco :wink:

IROLA - Wto Sty 08, 2013 21:45

Nie wiem co odpisze Ci Kajso (piszesz do Niej na SB) ale jeżeli pozwolisz to ja odpiszę : "ta puszka" to pochłaniacz oparów paliwa - raczej nie on powoduje Twoje problemy . Moje pytanie : czy Twój akumulator jest sprawny ?

O EVAP troszeczkę masz tutaj

Arkadiusz94 - Wto Sty 08, 2013 21:46

IROLA napisał/a:
Moje pytanie : czy Twój akumulator jest sprawny ?


Probwalem odpalic za pomoca kabli od brata auta i tez nie odpalil wiec to odpada.

Sirk - Sro Sty 09, 2013 11:22

Sprawdzałeś układ zapłonowy? Czujnik temperatury? Problem niezależnie czy silnik ciepły czy zimny? Sprecyzuj problem.

Duży spadek przy odpalonym silniku może być spowodowany słabą wydajnością alternatora lub końcem żywotności akumulatora. Sprawdź w pierwszej kolejności prąd ładowania. Problem z napięciem może być powodem niemożliwości odpalenia samochodu (słaba iskra, wolniejsze obroty rozrusznika itp.)