Zobacz temat - [R75] zamarza zegarek (spóźnia się) + klamki zwenętrzne
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Car-audio, nawigacje, radia CB - [R75] zamarza zegarek (spóźnia się) + klamki zwenętrzne

geffi - Sro Sty 16, 2013 21:57
Temat postu: [R75] zamarza zegarek (spóźnia się) + klamki zwenętrzne
Hej,
To jeszcze ja coś dodam.
U mnie zegarek chodzi tak samo dobrze jak szwajcarski, a nawet szybciej...ale tylko do czasu.

A poważnie, to zaobserwowałem, że przy niskich temperaturach się spóźnia, a jak jest powyżej 8 stopni to chodzi idealnie, jak szwajcar.

Standardowo zapytam, czy ktoś tak ma? i czy wymiana powinna pomóc.

Swą droga, może w nie najlepszym miejscu, ale apropos zamarzania, to zauważyłem że strasznie źle chodzą zewnętrzne klamki (ciężko), a zamki po otwarciu przedniej klapy zostają w pozycji otwartej. Musze poruszać linką, by zamknąc bagażnik. Słyszałem że smar grafitowy może tu troche pomóc, z drugiej strony czy to przypadłość R75? Dodam, że latem jest wspaniale i ok.

Może mam wersję hiszpańską, niedostosowaną (jak jej właściciel) do zimy.

Dziękuję, Tomek.

sash997 - Sro Sty 16, 2013 22:35

z zamkami to ten typ tak ma,kup biały smar w sprayu i napsikaj do zamków,co roku psikam i jest ok a wcześniej były cyrki niezłe jak dżwi mi sie nie chciały zamknąć :mrgreen:
geffi - Pią Sty 18, 2013 13:19
Temat postu: [R75] spóźnianie zegarka zimą (i zamarzanie zamków)
A zegarek? dziś sobie przysnął na 6 godzin.
Zamarza standardowo, czy mam walnięty?

haszczyc - Pią Sty 18, 2013 16:43

walnięty bo nie powinno to mieć miejsca
Adsik - Pią Sty 18, 2013 16:53

Wymontuj zegarek i weź go na kilka dni do domu, możesz go trochę rozkręcić. Prawdopodobnie zawilgotniał w środku i dla tego dzieją się takei cyrki przy mrozach.
ADI-mistrzu - Pią Sty 18, 2013 17:04

A jak to nie pomoże to do wymiany jest rezonator kwarcowy w środku, taki mały zegarkowy.
Adsik - Pią Sty 18, 2013 17:56

Dokładnie. I nie jest to wielki koszt. Znajomy elektryk Ci zrobi to za 10zł, lub sam wymienisz przy odrobinie zdolności i lutownicy.

Ale oby był to tylko zawilgotniały mechanizm :)

Punx - Wto Lis 24, 2015 10:27

Sash, proszę przypomnij w którym dokładnie miejscu trzeba ten biały smar psiknąć żeby zamki nie zamarzały ? Zamarzły mi PT, ale ogólnie chodzi o wszystkie drzwi ... nie lubię z rana takich niespodziewanek. Mam nadzieje ze nie trzeba do tego demontować boczków ?


Dziś 4km jechałem z otwartymi drzwiami modląc się na zakrętach coby się nie otworzyły ... dobrze ze piec szybko rozgrzał silnik a ten oddal ciepło na dmuchawę i w środku się szybko cielawo zrobilo