Zobacz temat - [Rover 200 ] brak ładowania akumulatora przy wilgotności
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [Rover 200 ] brak ładowania akumulatora przy wilgotności

tryska - Pon Lut 04, 2013 14:51
Temat postu: [Rover 200 ] brak ładowania akumulatora przy wilgotności
Mam problem, który irytuje, bo nie wiem co sie dzieje.
Tak jak w temacie nie mam ładowania ( zapala sie kontrolka akumulatora) i tylko wtedy jak pada deszcz ewentualnie po jak jest mokro. Nie sądze by to była wina akumulatora, bo w najwieksze mrozy tej zimy odpalał bez najmniejszych zastrzezeń. Wczoraj po raz drugi padło mi auto, nie świeciły sie swiatla drogowe tylko postojówki radio sie wyłaczało, ale to dlatego ze przed wczoraj znow przejechałam jakieś 10 km na zapalonej kontrolce, ale wczoraj zapaliłam auto nie palila sie, pochodził troche myslalam ze ładowanie jest ale po 15 km okazało się ze nic z tego, wskazowki od prędkosci na zero od obrotow tez przygasły swiatla od zegarow. Nie wiem czy to wina alternatora czy czegos innego. Nie mam pojęcia co jest grane. ktos mial podobny problem?

Adrian - Pon Lut 04, 2013 15:47

Pasek alternatora nie piszczy?
tryska - Czw Lut 07, 2013 09:31

no własnie nic nie piszczy. Naladowałam akumulator i jest ok juz drugi raz tak. Teraz nie pali sie kontrolka od akumulatora bo nie jest wilgotno, ale gdy zacznie topniec i bedzie mokro znow ten problem sie pojawi lub gdy bedzie padać deszcz.
słyszałam o jakims osuszaczu czy cos kolo alternatora ale pierwszy raz wiec nie wiem ile w tym prawdy.

tronsek - Czw Lut 07, 2013 09:39

tryska napisał/a:
słyszałam o jakims osuszaczu
pewnie chodzi o osuszacz klimatyzacji, ale z alternatorem nie ma nic wspólnego.
leszczu - Czw Lut 07, 2013 11:32

A może wystarczy pasek naciągnąć ??
tryska - Sob Lut 09, 2013 14:44

klimatyzacji nie mam :P a czy jak naciagne ten pasek, który nie piszczy to pojawi sie ładowanie, które znika jak pada deszcz lub jak jest mokro? Ogolnie jest ladowanie, nie mam problemow ale jak zacznie snieg topniec lub padac deszcz to znow nie bedzie ładowania.
Adrian - Sob Lut 09, 2013 14:46

Miernikiem było to ładowanie mierzone? Czy tylko na oko? ;)
leszczu - Sob Lut 09, 2013 15:11

Cytat:
Miernikiem było to ładowanie mierzone? Czy tylko na oko?

tryska napisał/a:
Tak jak w temacie nie mam ładowania ( zapala sie kontrolka akumulatora)

tryska napisał/a:
a czy jak naciagne ten pasek, który nie piszczy to pojawi sie ładowanie, które znika jak pada deszcz lub jak jest mokro?

Musisz naciągnąć pasek od alternatora, ten szerszy.