Zobacz temat - [R620] Skręcająca kierownica podczas hamowania i ruszania.
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [R620] Skręcająca kierownica podczas hamowania i ruszania.

plewiczek - Wto Mar 05, 2013 14:26
Temat postu: [R620] Skręcająca kierownica podczas hamowania i ruszania.
Witam serdecznie. Jestem tu nowy i mam mały problem z Roverkiem 620 Si.
Problem polega na tym ze podczas ruszania samoczynnie kierownica skręca sie w prawo, a podczas hamowania idzie w lewo. Proszę o pomoc i ewentualne sugestie czum to może być spowodowane.

Mariusz27 - Wto Mar 05, 2013 15:40

Na początek sprawdź ciśnienie w oponach i zbieżność, a przy okazji na diagnostyce niech sprawdzą siłę hamowania i wyszarpią auto czy nie ma gdzieś luzów. koszt ok 30zł jak u mnie.
plewiczek - Wto Mar 05, 2013 17:25

Witam cisnienie w oponach i zbieżność OK. Byłem na diagnostyce i nie ma luzów.
Perez - Sob Mar 09, 2013 15:43

Luz musi być, ale na diagnostyce często nie wychodzi. Pojedź do warsztatu i niech tam ci sprawdzą luz.
Sprawdź mocowanie drążka reakcyjnego w przedniej belce.

Mariusz27 - Sob Mar 09, 2013 20:45

Dokładnie. Nie na każdej końcówce można luz znaleść. Najlepiej podnieś jedną stronę auta (później drugą) i szarp za koło w góre i dół ja tak znalazłem luz na sworzniu gornego wahacza bo na diagnostyce też było wszystko ok. A jednak cos mi pukało na nierównościach. No i to był ten sworzeń.
Robert1234 - Sro Kwi 03, 2013 19:00

Tez jestem nowy i mam ten sam problem jak wyzej tyle ze na postoju chce skrecic kierownica a tu siurpryza wyrywa mi ja z reki, co prawda za chwile sie uspokaja krece w lewo a ona rwie sie w prawo, no i dylemat mam, co to znaczy, pomozecie?