Zobacz temat - [214 Si] Rover pali olej
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [214 Si] Rover pali olej

violinerpl - Pon Mar 11, 2013 22:13
Temat postu: [214 Si] Rover pali olej
Witam. Moje auto pali bardzo dużo oleju. Jak przyjechałem ostatnio na warsztat ze stukaniem w silniku, okazało sie, ze w ogóle nie było oleju-ku mojemu zaskoczeniu, bo kontrolka się nie świeciła podczas jazdy. Z tłumika idą obfite kłęby gęstego białego dymu. Co to może być i ile kosztować może naprawa? I gdzie w Warszawie i okolicach, tak, żeby było tanio?
ADI-mistrzu - Pon Mar 11, 2013 22:17

Tanio nie znaczy dobrze i trzeba sprawdzić kompresję w cylindrach, ale pewnie pierścienie poszły.
Jaki przebieg masz?

rudealis - Pon Mar 11, 2013 22:17

No niestety nic dobrego,co tu duzo gadac silnik do wymiany podjedz do jakiego mechanika niech to obejzy,sprawdzi kompresje,ale raczej nie bendzie oplacalna naprawa.
violinerpl - Pon Mar 11, 2013 22:21

Przebieg 170 tys. A nie można samych pierścieni wymienić?
rudealis - Pon Mar 11, 2013 22:30

ciezko powiedziec moze i mozna,ale niewiadomo co z glowica i tlokami zalezy czy dlugo tak bylo jezdzone.A oleju nie bylo w ogole na bagnecie?
ADI-mistrzu - Pon Mar 11, 2013 22:30

Jak sam wymienisz to czemu nie, jak do mechanika to może sporo krzyknąć.
violinerpl - Pon Mar 11, 2013 22:31

W ogóle nie było
ADI-mistrzu - Pon Mar 11, 2013 22:31

170tys to niewiele, nie powinien oleju palić.
Albo kręcony, albo może olej ucieka gdzieś? Podstawa to sprawdzenie kompresji.

sTERYD - Pon Mar 11, 2013 22:36

na 80% uszczelniacze zaworów. Pytanie, czy oleju nie było na bagnecie, czy w ogóle w misce. Jak nie było na bagnecie, to w misce jest jeszcze ze 3 litry, więc pytanie ile dolałeś i przede wszystkim ile przejechałeś po poprzedniej kontroli. Co do naprawy, to jedź do Mariana, on Ci na pewno sprawdzi co trzeba i zrobi tak, że będziesz zadowolony :cool:
violinerpl - Pon Mar 11, 2013 23:04

Podobno nalali mi 4.5 litra. O jakim Marianie mówisz?
rudealis - Pon Mar 11, 2013 23:14

No to nie bylo rzeczywisice prawie nic jak 4,5l wlali musi gdzies uciekac,zobacz czy miska nie jest peknieta a remont jest prawie pewny
sTERYD - Pon Mar 11, 2013 23:24

http://forum.roverki.eu/g...s&business_id=5
zdzichu - Pon Mar 11, 2013 23:49

Niemożliwe. Gdyby brakowało 4.5l to misa byłaby pusta czyli silnik kaput. Dawno by stanął. Poza tym na zakrętach olej ucieka spod smoka i świeci kontrolka ciśnienia oleju. ale w misie jest jest jeszcze ze 2l oleju.
violinerpl - Wto Mar 12, 2013 22:53

Właśnie wróciłem z odwiedzin mojego auta. Sprawdzałem poziom oleju i na bagnecie było poniżej połowy skali (silnich chodził przed sprawdzeniem z 3 minuty) a olej był uzupełniany tydzień temu, przejechałem od wymiany z 80 km. Ponadto zaobserwowałem, że z wydechu zaczęło dymić jak silnik już się trochę rozgrzał, a nie ma początku

[ Dodano: Wto Mar 12, 2013 22:53 ]
Czy możecie mi dać namiar do mechanika który rzetelnie oceni co się dzieje z moim silnikiem i go naprawi z rejonu Ursynowa i Piaseczna? Czy myślicie że może to być kwestia tylko uszczelniaczy zaworowych?

leszczu - Sro Mar 13, 2013 11:37

violinerpl, wydech kopci na niebiesko ??
violinerpl - Sro Mar 13, 2013 11:42

Wyjech kopci ewidentnie na biało, bynajmniej na postoju, mimo tego w Autopartsie powiedzieli, że bierze bardzo dużo oleju, nie robiąć żadnych kroków celem diagnozy
leszczu - Sro Mar 13, 2013 11:47

Jeśli nie widać niebieskiego dymka to silnik nie pali oleju, więc masz gdzieś spory wyciek. Zobacz jak wygląda płyn chłodniczy, zajrzyj pod spod auta. Zrób coś z własnej inicjatywy.
Jeszcze możesz sprawdzić inaczej czy silnik bierze olej. Tylko potrzebujesz do pomocy kolegi, żeby za tobą jechał innym autem i ty wtedy daj mu w palnik i niech kolega obserwuje jaki dymek pojawi się z wydechu.

ADI-mistrzu - Sro Mar 13, 2013 12:02

Olej spalając się zabarwia dym na niebiesko.
Biały dym to para wodna, więc bym powiedział wręcz ze Ci wodę spala a nie olej.

Sprawdź uszczelniacze przy rozdzielaczu zapłonu, zobacz czy w okolicach rozrządu nie jest mokro. Potem jak wygląda miska olejowa silnika, czy nie jest tłusta.

violinerpl - Sro Mar 13, 2013 16:32

No rzeczywiście koło rozrządu z tego co pamieam jest trochę mokro