Zobacz temat - [ALL] Jak pozbyć się parafiny z układu paliwowego ?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Wszystkie (Wszystkie modele marki Rover i MG) - [ALL] Jak pozbyć się parafiny z układu paliwowego ?

19bizon08 - Nie Mar 24, 2013 22:21
Temat postu: [ALL] Jak pozbyć się parafiny z układu paliwowego ?
Witam, po ostatnich mrozach pewnie nie tylko ja mam problem z dieselkiem :D Otóż sprawa wygląda tak że auto po odpaleniu bardzo kopci, chodzi jak ciągnik, gaśnie i nie reaguje na pedał gazu. Dopiero jak podpompuję gruszką i pokręce pare razy rozrusznikiem i poczekam aż silnik "poskacze" jest OK. Czytałem że objawy wyglądają na parafinę w filtrze paliwa. Ja filtr zmieniałem miesiąc temu także sam nie wiem (myślę żeby auto odpalić, podgrzać czymś filtr i żeby auto zaraz przepaliło syf). I jeszcze kwestia rozpuszczenia tego w baku. Różnie skrajne opinie czytałem: denaturat ? benzyna ? nafta ? dodatki do ON ?
Remigiusz - Nie Mar 24, 2013 22:25

Cieplo wstaw auto do garażu ciepłego i puści tobie parafina. Parafina nie jest syf tylko wytraca sie z ropy i zatyka filtr. Wystarczy dodać jakiegoś specyfiku żeby się nie wytracało np Nafte lub Skyyd :razz:

Wymień sobie na nowy filtr :wink:

[ Dodano: Nie Mar 24, 2013 22:25 ]
Z reszta co roku te same tematy :-|

19bizon08 - Nie Mar 24, 2013 22:35

Doleję trochę benzynki i myślę że przemęczę się ten tydzień do upragnionej wiosny :D A potem wszystko ładnie wróci do normy :P