Zobacz temat - [R620 Si] Mokra skrzynia
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [R620 Si] Mokra skrzynia

carlo - Pon Kwi 01, 2013 19:12
Temat postu: [R620 Si] Mokra skrzynia
Witam,
Od jakiegoś czasu zauważyłem, że mam mokrą skrzynie, co dziwne skrzynia jest mokra od góry.
Dzisiaj zauważyłem krople oleju na cewce zapłonowej (od spodu) i doszedłem do wniosku, że prawdopodobnie stąd mokra skrzynia a cieknie z uszczelnienia wałka głowicy.
Nie chcę rozbierać wszystkiego i sprawdzać oznaczeń uszczelniacza wałka, bo może ktoś miał podobny wyciek i pamięta konkretne oznaczenia.
Chyba, że ktoś ma inne spostrzeżenia a ja się mylę, co do zaistniałego problemu.
Pozdrawiam

marthinez - Pon Kwi 01, 2013 20:04

carlo napisał/a:
Dzisiaj zauważyłem krople oleju na cewce zapłonowej (od spodu) i doszedłem do wniosku, że prawdopodobnie stąd mokra skrzynia a cieknie z uszczelnienia wałka głowicy.
Cieknie uszczelniacz (simering) aparatu zapłonowego.
Praktycznie nie do dostania.

carlo - Pon Kwi 01, 2013 20:17

W takim razie jak to usunąć?
Nie wyobrażam sobie, aby bezpośrednio do aparatu zapłonowego nie było jakiegokolwiek uszczelniacza.
Musi coś być na wałku a dalej nie wiem.
A to, że nie jest Do dostania simering na wałek trochę do mnie nie dociera chyba że są dwa jeden na wałek a drugi na aparat.

marthinez - Pon Kwi 01, 2013 21:35

Cytat:
A to, że nie jest Do dostania simering na wałek trochę do mnie nie dociera chyba że są dwa jeden na wałek a drugi na aparat.
Są dwa. Jeden na wałku rozrządu od strony aparatu zapłonowego i on jest do kupienia (kosztuje grosze).
Drugi jest w aparacie zapłonowym i jest niewymienialną częścią przynajmniej w/g Hondy. Honda zaleca wymianę całego aparatu w przypadku wycieku.
Jeśli cieknie Ci z aparatu zapłonowego to poszedł właśnie ten felerny simering.
Niektórzy coś tam rzeźbili jednak z róznym skutkiem.

Zalecał bym wymianę całego aparatu na sprawną używkę.

carlo - Sro Kwi 03, 2013 08:49

Tak czy owak marthinez dzięki za cenne wskazówki.
Zastanawiam się jeszcze czy może nie puszcza przypadkiem uszczelka pod deklem zaworów a olej podcieka po spodniej części aparatu zapłonowego i dalej na skrzynie.
Koniecznie muszę to rozebrać tylko w ten sposób zdiagnozuje problem.
Pozdrawiam

marthinez - Sro Kwi 03, 2013 18:02

Ściągnij kopułkę aparatu zapłonowego i wszystko stanie się jasne.