Zobacz temat - [Freelander] Automatyczna skrzynia odłącza rozrusznik
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Land Rover (Freelander, Range Rover itp.) - [Freelander] Automatyczna skrzynia odłącza rozrusznik

misza.gd - Pią Kwi 12, 2013 17:13
Temat postu: [Freelander] Automatyczna skrzynia odłącza rozrusznik
Witam
Mam landka z automatyczną skrzynią biegów. Ostatnio coraz częściej po przekręceniu stacyjki rozrusznik w ogóle nie kręcił, ani nie zaskakiwał elektromagnes. (pół roku temu był wymieniany).
Po sprawdzeniu rozrusznika okazał się on sprawny, a problem tkwi w skrzyni biegów.
Jak wiadomo w automacie rozrusznik działa tylko wtedy jak skrzynia jest włączona w pozycji -P- .
I tu tkwi problem - jak nie chce załączyć rozrusznik wystarczy poruszać dźwignią biegów i wtedy po chwili rozrusznik zaskakuje. Mój mechanik twierdzi, że gdzieś jest wyłącznik który aktywuje rozrusznik w pozycji -P- ale nie ma pojęcia gdzie.
Czy może ktoś z was wie, gdzie to ustrojstwo może się znajdować??? (nie chciałbym rozbierać całego auta aby go zlokalizować bo może być wszędzie ;(( )
pozdrawiam

[/b]

Adsik - Pią Kwi 12, 2013 17:50

Wyczyść selektor.
misza.gd - Sro Kwi 17, 2013 14:35

Czyszczenie selektora nie pomogło - raz kręci, a raz nie....
ProNajek - Czw Kwi 18, 2013 06:41

A problem może leżeć po stronie kostki stacyjki? wytarte styki? ;)
Zaproponowałem ten problem gdyż miałem te same objawy, kontrolki wszystkie się swiecą po przekręceniu zapłonu, ale nie kręcił.

misza.gd - Sro Kwi 24, 2013 22:35

Kostka czysta, ale.....
wraz z mechanikiem wykryliśmy pewną prawidłowość:
- nie kręci kiedy stoi przodem pod górkę lub z górki !! !??????
ups - z czym to może mieć związek?????????????????

SyntaX - Czw Kwi 25, 2013 06:56

A ilość oleju w automacie może jest za mało i coś nie odbija.
misza.gd - Sob Cze 01, 2013 11:41

Witam ponownie.
Niestety nie wykryłem co było przyczyną nie załączania się rozrusznika.
Ale problem rozwiązany po "chłopsku" przez elektryka.
Odpowiednio zmostkował stycznik sterujący rozrusznikiem z zasilaniem stacyjki i auto odpala normalnie ze stacyjki. Jest tylko jeden mały minus - można nim kręcić na każdym biegu - nie tylko w pozycji -P- - ale to da się przeżyć.
pzdr