Zobacz temat - [freelander 1.8 ] nie działa ABS
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Land Rover (Freelander, Range Rover itp.) - [freelander 1.8 ] nie działa ABS

wesele12 - Sro Kwi 24, 2013 15:33
Temat postu: [freelander 1.8 ] nie działa ABS
proszę kolegów o pomoc ,gdzie w aucie schodzą się przewody od czujników ABS aby można je było przemierzyć i jaki powinny mieć opór w Ohmach. Wiem ze taki temat już był ale nie mogę znaleźć . Może jakieś zdjęcia schematy . mój adres email : wesele@poczta.fm .czujnik świateł stopu działa.

dzisiaj pan diagnosta nie przepuścił mi frelka bo mu świeca kontrolki od ABS i trakcji. Mam dwa tygodnie na naprawę .
z góry dziekujeę

[ Dodano: Sro Kwi 24, 2013 15:33 ]
czy naprawdę nikt nie wie gdzie się te kostki od czujników schodzą (podobno gdzieś pod siedzeniem ) ale którym szukałem nie znalazłem.

ADI-mistrzu - Sro Kwi 24, 2013 15:35

A skąd wiesz ze to nie czujniki? Może czujka padła.
wesele12 - Sro Kwi 24, 2013 16:10

od czegoś trzeba zaczać.
ADI-mistrzu - Sro Kwi 24, 2013 19:01

Jeszcze nie słyszałem o uszkodzeniu przewodu ABS od tak, raczej wtyczka Ci któraś nie łączy (i od tego bym zaczął) albo czujnik nawalił.

Skąd jesteś?

wesele12 - Sro Kwi 24, 2013 20:17

Z Krakowa.

No właśnie ale żeby sprawdzić te wtyczki ,też trzeba wiedzieć gdzie one są.
myślałem że ktoś kto już sprawdzał mi to powie , ale na razie "kicha". Nie interesuja mnie rady typu jedź na komputer albo do specjalistów . Sam chcę to na początku sprawdzić może to jakaś " pierdoła" Zwłasza ze ABS do końca działał dobrze.

ADI-mistrzu - Sro Kwi 24, 2013 21:07

Komputer w tym przypadku jest najprostszy, ale jak nie chcesz z niego korzystać to czujnik masz przy każdym kole za tarcza hamulcową.

Po kablu dojdziesz to wtyczki, trzeba ją rozpiąć, obejrzeć w środku, ewentualnie alkoholem przepłukać.

Druga możliwość to uszkodzenie wianka ABS, je od razu trzeba także obejrzeć czy są wszystkie żeby, czy się nie rusza, ogólnie czy jest w dobrym stanie.

Jak i to wygląda dobrze to niemal 100% uszkodzenie czujnika ABS, wtedy to już ręcznie nie sprawdzisz łatwo, można bawić się w podmianę każdego.

wesele12 - Pią Kwi 26, 2013 22:28

Dzięki ADI ale nadal nie wiem gdzie w aucie jest ten sterownik ABS(słyszałem że gdzieś pod siedzeniami) tam podobno są wpięte wtyczki od wszystkich czujników . I tam najłatwiej pomierzyć. Zaczynam żałować ze kupiłem Frelka ,myślałem że pasjonaci tego już kultowego modelu sobie jakoś pomagają ,a tu na takie proste pytanie i brak odpowiedzi.
ADI-mistrzu - Sob Kwi 27, 2013 08:37

Ależ ja Ci odpowiadam co niemal na 100% jest walnięte, tylko Ty szukasz z drugiej strony.

Niemal na 100% sterownik ABS jest zintegrowany z pompą ABS.

sknerko - Sob Kwi 27, 2013 12:15

ADI-mistrzu napisał/a:
Niemal na 100% sterownik ABS jest zintegrowany z pompą ABS.

To nie rover, sterownik jest pod siedzeniem pasażera

wesele12 - Sob Kwi 27, 2013 21:03

Rzeczywiście pod siedzeniem pasażera jest jakaś czarna osłona zamknięta na śrubki , to chyba pod nią jest sterownik ? Dostęp do d..py ,chyba trzeba wyjąć siedzenie żeby się tam dostać.
sknerko - Sob Kwi 27, 2013 21:13

Cytat:
Dostęp do d..py ,chyba trzeba wyjąć siedzenie żeby się tam dostać.

bez przesady, co ty tam chcesz robić operacje na otwartym sercu?

win32 - Pon Kwi 29, 2013 09:55

Jak chcesz się dostać do komputera ABSu to fotel istotnie trzeba wyjąć



Ale również nie widzę potrzeby takiego działania. Dostęp do złączki czujnika jest w każdym nadkolu. Wypinasz kabelek i mierzysz opór. dla sprawnego ma być pomiędzy 950 a 1100 ohm

wesele12 napisał/a:
. Zaczynam żałować ze kupiłem Frelka ,myślałem że pasjonaci tego już kultowego modelu sobie jakoś pomagają ,a tu na takie proste pytanie i brak odpowiedzi.

Histeryzujesz :mrgreen: :razz: dostałeś radę, ale wolisz po swojemu ;)

wesele12 - Pon Kwi 29, 2013 17:26

dzięki za zdjęcie, a które wtyczki to te od czujników ? w nadkolach złączki od czujników są pod plstikowymi nadkolami i wcale nie jest łatwo się do nich dostać.
win32 - Pon Kwi 29, 2013 18:10

wesele12 napisał/a:
w nadkolach złączki od czujników są pod plstikowymi nadkolami i wcale nie jest łatwo się do nich dostać.


Proszę cię :wink:

Wtyczkę od przedniego lewego koła masz koło akumulatora,


prawe koło jest dokładnie naprzeciw koło pompy ABS i zaworu PCRV.


A oba tylne na podłużnicach po prawej i lewej stronie.

Nic nie trzeba zdejmować aby się wpiąć w przednie (wystarczy podnieść maskę), a z tyłu dla trzeba zdjąć koło, sięgnąć ręką i odpiąć złączkę z uchwytu ( ma tyle luzu że spokojnie ją wyjmiesz spod nadkola :)

C505 najmniejsza żółta wtyczka , tylne masz na podłużnicy

wesele12 - Wto Kwi 30, 2013 17:23

Dzięki WIN32 takiej odpowiedzi oczekiwałem, jednak na forum są ludzie znający Frelka dogłębnie .
Jeszcze raz dziękuję wszystkim za pomoc.

Pozdrawiam

win32 - Wto Kwi 30, 2013 19:07

Nie ma za co :) . Powodzenia w diagnozowaniu ;)