Zobacz temat - [R420]Wymiana chłodnicy. otwory gdzie wylewa się płyn.
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R420]Wymiana chłodnicy. otwory gdzie wylewa się płyn.

osa2t - Sro Maj 01, 2013 09:55
Temat postu: [R420]Wymiana chłodnicy. otwory gdzie wylewa się płyn.
Witam!

Wymieniłem chłodnice w Roverze 420. Nowa chłodnica ma dziwne wycięcia (dwa otwory). Stara chłodnica te otwory miała zaślepione. Podczas wlewania płynu chłodniczego gdy poziom w zbiorniczku wyrównawczym napełnił do żądanego poziomu, płyn zaczął się wylewać się przez te otwory.

Chłodnica jest NOWA! Czy jest to błąd fabryczny czy to normalne zjawisko?
Pilnie proszę o pomoc.

tronsek - Sro Maj 01, 2013 10:38

osa2t napisał/a:
Chłodnica jest NOWA! Czy jest to błąd fabryczny czy to normalne zjawisko?
To normalne. U mnie w tych otworach są czujniki. Jeżeli u Ciebie ich nie było, to ze starej chłodnicy przełóż zaślepki i będzie :ok:
Remigiusz - Sro Maj 01, 2013 11:15

osa2t napisał/a:
Podczas wlewania płynu chłodniczego gdy poziom w zbiorniczku wyrównawczym napełnił do żądanego poziomu, płyn zaczął się wylewać się przez te otwory.




Nie wpadłeś na pomysł żeby to zaślepić stary zaślepkami :-| Po co tu było lać płyn :neutral:

Juz mnie nic nie zdziwi :mrgreen:

osa2t - Sro Maj 01, 2013 14:07

tylko przy starej plastik jest fabrycznie zespawany, nie ma tam nic do wyłożenia/włożenia. a w NOWEJ jest otwór, który zapewne ma jakieś zastosowanie np. przy wysokiej temp. przegrzania płyn może tymi otworami wyparować pod ciśnieniem ?

proszę o pomoc. czy powinienem zwrócić tą chłodnicę? czy jest to normalne i zakleić te otwory jakiś masą plastyczną?

staffer - Sro Maj 01, 2013 14:16

"zaczoł" - facepalm..

Układ chłodzenia jest układem zamkniętym, więc musi to być zaślepione.
Ja bym się nie bawił w klejenie tego, tylko skontaktował się ze sprzedawcą - może zapomniał dodać zaślepki do paczki..

szoso - Sro Maj 01, 2013 15:18

osa2t napisał/a:
w NOWEJ jest otwór, który zapewne ma jakieś zastosowanie np. przy wysokiej temp. przegrzania płyn może tymi otworami wyparować pod ciśnieniem ?

to są otwory pod włączniki wentylatorów, które mają zastosowanie w sdi, powinieneś kupić chłodnicę bez tych otworów a są takie przecież
staffer napisał/a:
Ja bym się nie bawił w klejenie tego, tylko skontaktował się ze sprzedawcą - może zapomniał dodać zaślepki do paczki..

nie dają do tego zaślepek, teraz to on musi albo wymienić chłodnicę na taką bez otworów, albo poszukać czujników i je tam wsadzić i zaślepić nimi dziury