Zobacz temat - [R400] ciężko wchodzące biegi
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R400] ciężko wchodzące biegi

kezmanq - Czw Maj 09, 2013 23:33
Temat postu: [R400] ciężko wchodzące biegi
Wymieniłem skrzynię biegów, kompletne sprzęgło oraz nowy olej w skrzyni. Biegi nie wchodzą tak jakby chciał, 1 3 i 5 niby wchodzą ale coś jakby haczyło i lewarek nie wykonuje takiego ruchu jak przy 2 4 R tylko jakby go gdzieś coś haczyło.

Dodam, że na postoju niby biegi wchodzą tak samo ale jednak trochę lepiej niż na odpalonym. W pompce płyn jest, nie jest nigdzie mokra, nie zauważyłem wycieków. Z wysprzęglika to samo. (Wysprzęglik da się cisnąć ręką gdy go odczepię od łapy sprzęgła.

Ma ktoś jakiś pomysł czy da się to wyregulować czy jak ? łapa sprzęgła wykonuje powiedzmy jakieś 2-3 cm ruchu. ( http://www.youtube.com/wa...ature=youtu.be)

[ Dodano: Czw Maj 09, 2013 23:33 ]
nikt nie ma pomysłu ?

Spiewaczek - Sob Maj 11, 2013 23:05

Miałem podobną sytuację. Wchodziły mi tylko 2,4,R. Siedziałem dwa wieczory przy samochodzie, sprawdziłem wysprzęglik, ilość płynu w pompce, napawałem łapę, kilka razy próbowałem odpowietrzyć układ i nic.
Już, lekko mówiąc, podirytowany tą sytuacją (Czyli wku...) , wyciągnąłem pompę. I dopiero wtedy zobaczyłem wyciek. Minimalny ale skutkował tym, że 1,3,5 nie wchodziły.
No ale spróbuj może najpierw odpowietrzyć. Co jeszcze mi przychodzi do głowy - To może jest coś nie tak jest z siłownikiem przy pedale? Ale wszystkie biegi by wchodziły chyba tak samo, nie, że jedne lepiej, drugie gorzej.