Zobacz temat - [r75] Kontrolka airbag świeci kiedy chce
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [r75] Kontrolka airbag świeci kiedy chce

falko29 - Nie Maj 12, 2013 21:14
Temat postu: [r75] Kontrolka airbag świeci kiedy chce
Witam
Od jakiegoś czasu kontrolka airbag działa jak chce....
Mało tego, wpływ na to kiedy się zapala, ma np wilgotność na dworze. Jak pada deszcz, to po przekręceniu kluczyka kontrolka się zapala, po czym gaśnie i znów się zapala, ale np po pół godziny jazdy gaśnie i już się nie zapala dopóki nie zgaszę auta
A np w słoneczny ciepły dzień, poduszka gaśnie od razu i nie ma żadnych problemów.
Wtyczki pod fotelami są dobrze połączone i nie wiem gdzie szukać problemu...

MaReK - Nie Maj 12, 2013 23:07

Może masz wodę pod wykładziną. Ja tam miałem niezłą wannę i jak zalewało czujnik to głupiało. W końcu skorodował na amen i świeciło się stale. Najprościej podłączyć się pod auto i sprawdzić co rejestruje komputer. A jak nie, to każdy wtyk z osobna musisz sprawdzić, oczyścić i połączyć znowu. A kostki pod fotelami, dopóki nie zmienisz na inne, to nigdy nie będziesz miał pewności ;)
falko29 - Pon Maj 13, 2013 00:22

Pozmieniam chyba na takie skręcane kostki elektryczne będzie pewne :)
merf3 - Pon Maj 13, 2013 01:10

Nie chce byc nie mily , ale kolega aples zaraz Ci zamknie temat , poniewaz juz sprawa kontrolki byla poruszana kilka razy;)
dawidd - Pon Maj 13, 2013 06:47

skręcane kostki elektryczne do r75 to straszne "druciarstwo" Kostek sciskanychm hermetycznych ladnych ci u nas dostatek - idz do sklepu elektryka / elektronika i dostaniesz. Pamietaj najlepiej hermetyczna
falko29 - Pon Maj 13, 2013 12:50

@merf3 - spoko, tylko nie znalazłem przypadku , gdzie komuś kontrolka świeciła zależnie od temperatury i wilgotności....
@dawidd , dzięki za dobrą uwagę, kupię hermetyczne.