Zobacz temat - [R420] Do wymiany komputer + immobilizer?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R420] Do wymiany komputer + immobilizer?

witsok - Pon Cze 10, 2013 17:15
Temat postu: [R420] Do wymiany komputer + immobilizer?
Witam,

Na początku maja wymieniałem komputer silnika o symbolu MKC 104052. Potem czujnik temp. wody. Po wymianie jezdziłem tydzień i samochód "spuchł". To znaczy stracił moc, ledwo ciągnął na 2 i 3 biegu.

Na ucho było słychać, że nie pracują cylindry. Okazało się, że nie działają 2 z 4.

Mechanik sprawdził świece, przewody i cewkę i uznał, że cewka jest do wymiany.
Niestety po zamontowaniu nowej cewki nic się nie poprawiło.

Kolejna diagnoza to wymiana komputera, immobilizera i stacyjki.

Proszę o podpowiedź co się może dziać i czy idę we właściwym kierunku. Czy trzeba wymieniać te wszystkie rzeczy. Czy komputer mógł tak szybko paść po tygodniu jazdy?

leszczu - Pon Cze 10, 2013 17:30

Moim zdaniem jeśli komp by padł to w ogóle by nie pracował. W jaki sposób mechanik sprawdził przewody i świece ? Może wtryski nie pracują ??
witsok - Pon Cze 10, 2013 17:50

Niestety nie wiem jak przebiegała weryfikacja. Samochód zostawiłem do sprawdzenia. Sam już się w tym gubię. Zastanawiam się czy mechanik wie, co robi.

Pojechałbym do Mor do p. Mariusza, ale na 2 cylindrach przez całą Warszawę nie przejadę:-)

greg-si - Pon Cze 10, 2013 20:06

Cytat:
Niestety po zamontowaniu nowej cewki nic się nie poprawiło.

Tylko w tym modelu z tym silnikiem cewki nie ma.

Pojedź do Mariusza. Nie ma sensu wydawać bez sensu kasy na jakieś niepotrzebne głupoty.

witsok - Pon Cze 10, 2013 20:15

hm, widzialem ja na wlasne oczy:-)

tu link to cewki na allegro, ktora kupilem
symbol 597049

pojechalbym do p. Mariusza, ale tro z 20 km na drugi koniec wawy. obawiam sie, ze daleko bym nie zajechal.

greg-si - Pon Cze 10, 2013 20:18

Może się nie znam ale według mnie jest to aparat zapłonowy i owszem taki siedzi w R400 2.0Si.
witsok - Sro Cze 12, 2013 21:23

magicy od mechaniki rozmontowali komputer i stwierdzili ze spalily sie jakies elementy odpowiedzialne za pracę świec. komputer zostal wymieniony i immobiliser zaprogramowany. furmanka jeździ. pzdr.