Zobacz temat - [R600] Skrzypi, lekko piszczy na nierównościach poprzecznych
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [R600] Skrzypi, lekko piszczy na nierównościach poprzecznych

pbskarpy - Sob Cze 22, 2013 17:19
Temat postu: [R600] Skrzypi, lekko piszczy na nierównościach poprzecznych
Witam,

Niedawno kupiłem R600 z 1998 roku. Samochód ma przebieg 129000 i wskazuje na to nie tylko licznik, ale także "wewnętrze" i 'zewnętrze" :)

Gdy najeżdżam na jakąś nierówność poprzeczną (mini górka, "śpiący policjant",dziurka w ulicy - przy wolnej jeździe itp) to coś leciutko piszczy / skrzypi. Ale tylko wtedy. Nie jest to bardzo uciążliwe, ale nie chciałbym żeby tak było.

Poprzedni właściciel powiedział, żebym wjechał na kanał i od spodu trzeba tam coś leciutko spryskać. Na warsztacie o przedniej stronie zawiechy nic złego nie powiedzieli. Więc może rzeczywiście wystarczy tylko poprawić smarowanie...?

Przeczytałem kilkanaście tematów o skrzypieniu, ale nic nie podchodzi pod mój mini problem.

Dziękuję.

Pawkaz - Sob Cze 22, 2013 18:22

Ten problem mam i ja
Wygrzebałem jakiś czas temu informacje na forum, ze ten typ tak juz ma.Coś tam własnie mozna poprawic w tym temacie.U mnie owe zjawisko wystepuje, gdy na dworzu jest chlodno-ponizej 10 stopni

[ Dodano: Sob Cze 22, 2013 18:22 ]
Ooo tu masz linka
http://www.roverki.pl/por...ierownosci.html

BlackD - Sob Cze 22, 2013 18:23

Sprawdźcie sobie klocki z tyłu i osłony tarczy
pbskarpy - Sob Cze 22, 2013 19:35

Z tyłu to inna sprawa :) O tym gadaliśmy i po weekendzie zabieram się za pierwszą w życiu techniczną samodzielną ingerencję w podzespoły samochodowe - wymiana klocków :)

Tam skrzypi coś podczas jazdy i przy hamowaniu (z zewnątrz widać, że prawe tylne klocki są bardzo starte, właściciel mówił, że trzeba za tył klocków się wziąć), ale ja mówię o przodzie i bardziej przednim zawieszeniu.

BlackD - Sob Cze 22, 2013 20:13

To poszarp kołami na boki i znajdziesz na czym jest luz.
marthinez - Nie Cze 23, 2013 09:30

Cytat:
Gdy najeżdżam na jakąś nierówność poprzeczną (mini górka, "śpiący policjant",dziurka w ulicy - przy wolnej jeździe itp) to coś leciutko piszczy / skrzypi. Ale tylko wtedy. Nie jest to bardzo uciążliwe, ale nie chciałbym żeby tak było.
Wymień sobie gumy stabilizatora przód (nie łączniki) i problem ustąpi.
Pasują od Hondy i najlepiej kupić oryginały w aso, bo cena niska.

tomek60c - Nie Cze 23, 2013 10:35

Kolego jeżeli ten pisk jest podobny do tego:
http://www.youtube.com/watch?v=4CvP0tFD7Ss to masz do wymiany dolny lub górny sworzeń wahacza

pbskarpy - Nie Cze 23, 2013 10:47

marthinez napisał/a:
Cytat:
Gdy najeżdżam na jakąś nierówność poprzeczną (mini górka, "śpiący policjant",dziurka w ulicy - przy wolnej jeździe itp) to coś leciutko piszczy / skrzypi. Ale tylko wtedy. Nie jest to bardzo uciążliwe, ale nie chciałbym żeby tak było.
Wymień sobie gumy stabilizatora przód (nie łączniki) i problem ustąpi.
Pasują od Hondy i najlepiej kupić oryginały w aso, bo cena niska.


Tak tak, mechanicy wspominali coś o tym. Więc to pewnie będzie to.

Cytat:
Kolego jeżeli ten pisk jest podobny do tego:
http://www.youtube.com/watch?v=4CvP0tFD7Ss to masz do wymiany dolny lub górny sworzeń wahacza


Nie, nie. :) Pisałem wyżej kiedy jest to piszczenie. To jest baaaardzo delikatne i najczęściej słychać to gdy maska dobija do dołu. Bardzo delikatne.

KRYS - Nie Cze 23, 2013 21:07

http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=74097

do tej pory wszystko ok

pbskarpy - Wto Lip 30, 2013 11:26

No i lipa. W dwóch serwisach mówili, ze trzeba wymienic gumy stabilizatora z tylu i z przodu. Tylne łączniki tez.

Piszczenie z przodu mialo ustać. I jest caly czas, gdy wjeżdżam na gorke lub w dziure to lekko skrzypi. Gumy przednie i tylne byly w dbrym stanie.
Robocizna 120 zl
Części 160 z przesylkami. Kurde.

KRYS - Wto Lip 30, 2013 23:39

Kolego masz ten sam problem co ja miałem.
Przeczytaj dokładnie moje posty

pbskarpy - Sro Lip 31, 2013 09:33

No właśnie pisałem do Ciebie na maila (dostałeś?), żebyś mi podesłał link do części, którą musiałeś wymienić. :)

Pozdro

Ps.: A w tym temacie z Twoim problemem... są tylko dwa posty :) :) :)

KRYS - Sro Lip 31, 2013 18:54

A po co więcej jak problem rozwiązany?
Przeczytałes chociaż te posty?

Wpisz w google sientblock wahacza accord cc7 albo tuleja wahacza accord rover.

KatoSBE - Sro Lip 31, 2013 20:55

Ja miałem takie skrzypienie w swoim na nierównościach i jak skręcałem i był to dolny sworzeń wahacza ;) Urwała się po prostu guma na nim i wpadał brud między pracujące części :P Oczywiście nie muszę wspominać jak to się może zakończyć gdy takowy się urwie :)
pbskarpy - Sro Lip 31, 2013 20:55

@KRYS

No długo mi nie zajęło przeczytanie tych paru linijek ;)

Ale jak sam zobaczysz, nie ma tam napisane - jakie tuleje? Sam o nie pytałeś, nie dziw się więc, że inni nie wiedzą.

Poza tym po wpisaniu tych haseł, które zaproponowałeś
pojawiają sie dwie rózne rzeczy:

1. http://allegro.pl/nowa-tu...3328163162.html

2. http://autowanda.pl/?page...offset=0&sort=1

dwie zupełnie rózne rzeczy...

bastek - Sro Lip 31, 2013 22:56

pbskarpy, zadałeś sobie ten trud żeby zobaczyć jak w ogóle wygląda górny wahacz? Sprawdź w google a Twoje wątpliwości się rozwieją
pbskarpy - Czw Sie 01, 2013 16:06

Tak zadałem sobie ten trud i tak się składa, że na górnym wahaczu są te dwie wymienione przeze mnie wcześniej rzeczy.
bastek - Czw Sie 01, 2013 17:19

pbskarpy napisał/a:
Tak zadałem sobie ten trud i tak się składa, że na górnym wahaczu są te dwie wymienione przeze mnie wcześniej rzeczy.

Więc gdzie leży problem? Myślisz że metalowe obejmy mogą piszczeć?

pbskarpy - Czw Sie 01, 2013 20:37

Właśnie po to wszedłem na forum, żeby się czegoś dowiedzieć. A Ty przecież nie musisz marnować czasu, jeśli tak "błahe" problemy Cię irytują.

Poza tym już drugi raz pokazuję, że wpisując to samo hasło w google dostaję dwa różne wyniki. Każdy nazywa części po swojemu. I Ty pewnie doskonale o tym wiesz.

Nie ma się o co spinać. Wystarczy jedynie wytłumaczyć. Peace :D

BlackD - Pią Sie 02, 2013 12:35

http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=77957

Tu masz schemat całego zawiasu tylnego naszego R600. Może ci to coś pomoże. Mała sugestia.Jak masz gdzie to rozbierz cały zawias,nasmaruj co trzeba,poskręcaj jak będzie stał na ziemi i się przejedź.Może ci się coś źle ułożyło i skrzypi. A i weź zobacz sobie jak sprężyny leżą. Czy się jakoś nie przekręciły.

marthinez - Pią Sie 02, 2013 13:45

pbskarpy napisał/a:
Właśnie po to wszedłem na forum, żeby się czegoś dowiedzieć. A Ty przecież nie musisz marnować czasu, jeśli tak "błahe" problemy Cię irytują.

Poza tym już drugi raz pokazuję, że wpisując to samo hasło w google dostaję dwa różne wyniki. Każdy nazywa części po swojemu. I Ty pewnie doskonale o tym wiesz.

Nie ma się o co spinać. Wystarczy jedynie wytłumaczyć. Peace :D
Koledzy pokazali Ci co może być ewentualną usterką u Ciebie (silentbloki górnego wahacza - okrągła tuleja z guma w środku).
Osobiście podobną usterkę usunąłem u siebie wymieniając gumy stabilizatora, nie spotkałem się ze skrzypiącym wahaczem górnym, ale nie wykluczam tego.

Chyba nie sądzisz, że poszukają części za Ciebie. Wydaje mi się, że skoro wiesz jak wygląda górny wahacz to silentblok w nim zauważysz bez problemu co sugerował bastek.

Poszukaj tych silentbloków i je wymień. Skoro sam nie potrafisz to zleć to mechanikowi.

Ewentualnie wymień cały górny wahacz, bo tak prościej.

Dziwisz się, że mechanik oglądający auto nie potrafi postawić trafnej diagnozy, a oczekujesz tego od forumowiczów online?

pbskarpy - Pią Sie 02, 2013 15:02

Nie nie sądzę, że ktoś poszuka części za mnie. Ale wiadomo, że każdy nazywa rzeczy różnymi nazwami. Stąd moja prośba, żeby ktoś powiedział coś konkretnie. Tyle.