Zobacz temat - [R416Si] Układ chłodzenia
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R416Si] Układ chłodzenia

SeboluX - Czw Lip 04, 2013 12:02
Temat postu: [R416Si] Układ chłodzenia
Witam, jechałem dzisiaj samochodem i wskazówka od temperatury podniosła się prawie na max, poszedłem do sklepu i kupiłem litr płynu chłodzącego borygo. W zbiorniczku wyrównawczym nie było nawet kropli płynu więc dolałem ten litr nowego, wskazówka spadła do optymalnego poziomu. Po dwóch dniach idę z ciekawości sprawdzić ten zbiorniczek wyrównawczy i okazało się że nie ma kropli płynu, który wlałem. W czym może być problem ?
leszczu - Czw Lip 04, 2013 12:44

Szukaj wycieku, i zobacz w jakim wygląda olej.
rafalrz1989 - Czw Lip 04, 2013 13:08

Jeśli odkręcisz korek wlewu oleju i będziesz miał coś koloru musztardy/majonezu, to szykuj się na wymianę uszczelki pod głowicą. Jeśli tam masz czysto, to możliwe że płyn gdzieś wycieka. Jest też taka opcja, że płyn chłodniczy przedostaje się do komory spalania, ale to mniej prawdopodobne w tych aluminiowych jednorazówkach.
bizon - Czw Lip 04, 2013 14:38

i zimnego plynu chlodniczego nie dolewaj na rozgrzany silnik
SeboluX - Czw Lip 04, 2013 17:11
Temat postu: [R416Si] Układ chłodzenia
A może być taka możliwość, że ten wlany litr to mało dla układu chłodzenia ?
bogdanoss - Czw Lip 04, 2013 17:44

Oczywiście, silnik jak się chłodził zassał brakujacy płyn ze zbiorniczka wyrównawczego. W końcu od tego jest :) Uzupełnij płyn na zimnym silniu, sprawdź czy nie ma wycieków. Zaqgrzej go jeszcze raz aż wentylator sie nie załączy i zgaś. Nastepnego dnia sprawdź czy jeszcze brakuje płynu czy już jest dobry.
SeboluX - Czw Lip 04, 2013 17:50

Nie wiem czy ma to coś wspólnego ale nie dawno miałem pełno wody lub jakiegoś płynu pod wykładziną kierowcy.
Sirk - Czw Lip 04, 2013 18:02

Może Ci nagrzewnica puszcza wodę, ale wtedy prędzej mokro by było po stronie pasażera... Sam nie wiem..
SeboluX - Pią Lip 05, 2013 12:14
Temat postu: [R416Si] Układ chłodzenia
A jeżeli jest to pęknięcie uszczelki pod głowicą to jakie mniej więcej koszta mnie czekają ?

[ Dodano: Pią Lip 05, 2013 12:14 ]
Dolałem dzisiaj płynu chłodzącego na poziom max i poczekam do jutra, jak zniknie to jadę do mechanika, jak nie to chyba było go po prostu za mało, dodam, że olej silnikowy ma barwę jasno brązową, więc chyba jest ok.

rafalrz1989 - Pią Lip 05, 2013 16:02

SeboluX napisał/a:
A jeżeli jest to pęknięcie uszczelki pod głowicą to jakie mniej więcej koszta mnie czekają ?

Zależy... Co mechanik lub Ty będziecie chcieli wymieniać.

Uszczelka pod głowicę około 130zł
Szpilki około 130zł
Simmeringi około 60zł
Uszczelniacze zaworowe około 80zł
Uszczelka pokrywy zaworów około 60zł
Silikon około 20zł
Jeśli rozrząd był robiony niewiadomo kiedy to około 300-330zł
Uszczelki pod kolektory około 30zł


I jak coś jeszcze wyjdzie to mechanik Ci powie... Robocizna pewnie od 300-400zł wzwyż - zależnie od warsztatu. Ja robiłem sam, mając zdolności manualne i klucz dynamometryczny to kilka godzin roboty :)