Zobacz temat - [R25] Biały dym, szarpiący silnik, nie odpala...
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R25] Biały dym, szarpiący silnik, nie odpala...

Almirith - Pon Lip 08, 2013 20:27
Temat postu: [R25] Biały dym, szarpiący silnik, nie odpala...
Witajcie,
Od roku Roverek dzielnie służył mi jako auto codziennego użytku. Jest to R25 z silnikiem 1.8 i automatyczna skrzynią.

Zaczęło się od wycieku płynu chłodniczego, zauważyłem, że trochę go ubywa po czym wlałem jakiś preparat który mi to uszczelnił. Musiałem zrobić pareset kilometrów do domu i to był mój jedyny ratunek w tym momencie.

Później zaczęły się problemy z odpalaniem, biały dym z wydechu i szarpanie silnika.

Wymieniłem świece i kable jednak to nie pomogło.

Po paru dniach auto już w ogóle nie chciało odpalać i jak by w ogóle nie dostawało prądu bo nawet szyby się nie chciały opuścić...

Na celowniku mam teraz diagnozę układu chłodzącego i zapłonowego i silniczek krokowy, z którym mam największy problem. Nie moge znaleźć nowego a ceny używek na allegro to od 20 do 160zł.

Gdzie można kupić NOWY silniczek krokowy lub ostatecznie ile warto dać za używkę.

I proszę, też o jakieś rady, Wy znacie te samochody lepiej niż ja i być może błądzę z wiedzą którą przekazują mi mechanicy...

Sirk - Wto Lip 09, 2013 09:27

Almirith napisał/a:

Zaczęło się od wycieku płynu chłodniczego, zauważyłem, że trochę go ubywa po czym wlałem jakiś preparat który mi to uszczelnił. Musiałem zrobić pareset kilometrów do domu i to był mój jedyny ratunek w tym momencie.


Oczywiście po powrocie do domu wymieniłeś płyn na nowy i wypłukałeś układ chłodzenia, znalazłeś wyciek i go wyeliminowałeś.

Almirith napisał/a:

Później zaczęły się problemy z odpalaniem, biały dym z wydechu i szarpanie silnika..


Wskazuje na dostawanie się wody do komory spalania, może to być uszczelka kolektora dolotowego (jeśli to występowało zaraz po odpaleniu auta) lub co gorsza może wskazywać na uszczelkę głowicy...

Almirith napisał/a:

Po paru dniach auto już w ogóle nie chciało odpalać i jak by w ogóle nie dostawało prądu bo nawet szyby się nie chciały opuścić...


Sprawdzałeś czy prąd ładowania jest dobry? Może alternator Ci padł. Punkty masy sprawdzałeś? Może się wykruszył kabel masy. Możliwe że akumulator poszedł na emeryturę.

Almirith napisał/a:

Nie moge znaleźć nowego a ceny używek na allegro to od 20 do 160zł.

Gdzie można kupić NOWY silniczek krokowy lub ostatecznie ile warto dać za używkę.


Nie wiem gdzie można dostać nowy, a co do używek, cena nie jest tu odpowiednikiem jakości, bo ten za 20zł może się okazać w lepszym stanie jak ten za 160zł. To jest loteria. Dla mnie to dziwne przekonanie że nim droższy tym lepszy. Wycenę tych części robi handlarz a nie rzeczoznawca.

Almirith - Wto Lip 09, 2013 13:22

Sirk napisał/a:
Wskazuje na dostawanie się wody do komory spalania, może to być uszczelka kolektora dolotowego (jeśli to występowało zaraz po odpaleniu auta) lub co gorsza może wskazywać na uszczelkę głowicy...


Znalazłem troszkę wilgotne miejsca na blaku silnika, być może to uszczelka...

Sirk napisał/a:
Sprawdzałeś czy prąd ładowania jest dobry? Może alternator Ci padł. Punkty masy sprawdzałeś? Może się wykruszył kabel masy. Możliwe że akumulator poszedł na emeryturę.


Alternator był wymieniany, akumulator też, prąd również był w normie. Masy nie sprawdzałem.

Sirk napisał/a:
Nie wiem gdzie można dostać nowy, a co do używek, cena nie jest tu odpowiednikiem jakości, bo ten za 20zł może się okazać w lepszym stanie jak ten za 160zł. To jest loteria. Dla mnie to dziwne przekonanie że nim droższy tym lepszy. Wycenę tych części robi handlarz a nie rzeczoznawca.


Ja nie powiedziałem, że im droższe tym lepsze. Ja po prostu wolę kupić część nową i mieć spokój i gwarancję niż używkę która może za parę dni się poddać...

Naprawde nikt nie wie gdzie można dostać silnik krokowy :roll: ? Ja już większość polskich sklepów przetrzepałem i nic :cry:

marcin_b - Wto Lip 09, 2013 16:04

Almirith napisał/a:

Ja nie powiedziałem, że im droższe tym lepsze. Ja po prostu wolę kupić część nową i mieć spokój i gwarancję niż używkę która może za parę dni się poddać...


skąd pewność że ta nowa część nie będzie wadliwa i nie padnie po kilku tygodniach ? :)

Almirith - Wto Lip 09, 2013 17:11

marcin_b napisał/a:

skąd pewność że ta nowa część nie będzie wadliwa i nie padnie po kilku tygodniach ? :)


Almirith napisał/a:

Ja po prostu wolę kupić część nową i mieć spokój i gwarancję


Proszę nie rozwódźmy się nad jakością części itp. Potrzebuję pomocy i liczę, że ktoś jeszcze coś mądrego poradzi :wink:

leszczu - Sro Lip 10, 2013 12:01

Almirith napisał/a:
Gdzie można kupić NOWY silniczek krokowy

http://www.rimmerbros.co.uk/Item--i-MDQ100170