Zobacz temat - [R75] uszczelka
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] uszczelka

grota10 - Sro Lip 10, 2013 19:43
Temat postu: [R75] uszczelka
W zbiorniku wyrownawczym sucho.Dolalem 3 litry wody,odpalilem silnik i okazalo sie ze cieknie przy chlodnicy w gornej czesci od strony pasazera.Przychodzi tam taka gruba rura,przykrecona jest dwoma srubkami do chlodnicy.Po jej odkreceniu jest chyba oring,u mnie przygnieciony z jednej strony.Po zalozeniu ponownie dalej cieknie.Jestem aktualnie w UK,poszedlem do sklepu ale gosc mowi ze nie ma i nie moze mi zamowic.Czy jak posmaruje uszczelniaczem silikonowym,uszczelni mi na tyle by te wrocic do domu,czy szcukac gdzies na szrotach musze niestety?
SeniorA - Sro Lip 10, 2013 20:47

grota10, jak udało Ci się odkręcić dolną śrubkę i zdjąć kolanko , to załóż od nowa oring i całość na silikonie ( lepszy byłby jakiś uszczelniacz np. loctite np. 518 albo 5205 }.Odpowietrz układ chłodzenia , włącz p.7.0 w komputerze diagnostycznym i obserwuj podczas jazdy temp. silnika.Powinno być dobrze. Problem zwykle jest w odkręceniu śruby dolnej a nie w uszczelnweniu kolanka.
grota10 - Sro Lip 10, 2013 21:19

Dzieki.Sruba poszla bardzo latwo.Kupilem jakas uszczelke plaska(orginalnie jest oring)o tej samej srednicy wewnwtrznej co orginal,wysmarowalem siliconem powerbond jakis co gosc mi dal w sklepie,skrecilem ,jutro rano doleje plynu i zobaczymy.Swoja droga dziwne ze angielski samochod i tu problem z uszczelka gdzie powinna lezec na kazdej polce
SeniorA - Sro Lip 10, 2013 22:03

grota10 napisał/a:
Swoja droga dziwne ze angielski samochod i tu problem z uszczelka gdzie powinna lezec na kazdej polce
oni wymieniają chłodnicę a nie uszczelkę.
grota10 - Sob Lip 13, 2013 23:00

z uszczelki nic nie zostalo.stopil ja klej hehe.Mam juz prawie orginalna,od dwoch dni nie cieknie.bedzie ok.Mam jeszcze troche kilometrow do zrobienia