Zobacz temat - [ALL] Środki do czyszczenia wtryskiwaczy - stosujecie ?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Wszystkie (Wszystkie modele marki Rover i MG) - [ALL] Środki do czyszczenia wtryskiwaczy - stosujecie ?

marecki6 - Pią Lip 26, 2013 15:51
Temat postu: [ALL] Środki do czyszczenia wtryskiwaczy - stosujecie ?
Witam wszystkich

Mam pytanko czy stosujecie środki typu STP dolewane do paliwa w celu oczyszczania wtryskiwaczy ? Jeżeli tak to z jakim skutkiem i jakie jest ryzyko uszkodzenia ? Czy warto to stosować zapobiegawczo ?

falar - Pią Lip 26, 2013 21:48

Jeśli pytasz o diesle to przy jakości paliwa jaką mamy na stacjach na pewno warto.
Ryzyka nie ma o ile nie jest to jakiś ceramizer, doktor czy inny czarodziej, a środek do czyszczenia wtryskiwaczy, który stosujesz zgodnie z przeznaczeniem i instrukcją producenta.
Z dobrych środków polecam Liqui Moly Diesel Spulung. Tanie środki sprzedawane na stacjach nie dają specjalnych efektów (chyba, że efekt placebo), a ich skład jest zbliżony do środków jakie są dodawane do paliw premium.

marecki6 - Pon Lip 29, 2013 15:34

jaką metodą aplikowałeś to Liqui Moly ? do baku czy w zamian za filtr paliwa ?
falar - Pon Lip 29, 2013 16:12

Do 3 aut leję do baku co jakieś 7-8 tys. i do swojego podpinałem też bezpośrednio do pompy.
Od razu uprzedzam, że jak ktoś ma zasyfiony układ, kopci jak kotłownia to jednorazowa operacja pomoże tylko na czas kiedy środek będzie w baku.

marecki6 - Pon Lip 29, 2013 17:01

Ja u siebie nic konkretnego nie stwierdziłem ale w związku z wakacyjną trasą i potrzebą zalania baku do pełna pomyślałem że przy okazji mógłbym zarzucić profilaktycznie sprawdzony środek tego typu jak stp czy lm