Zobacz temat - [25] problem z pompką paliwa
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [25] problem z pompką paliwa

suchy93r - Pią Sie 23, 2013 22:33
Temat postu: [25] problem z pompką paliwa
witam,
mam problem z pomką paliwa stara się zatarła a po założeniu nowej słychać jak chodzi lecz nie może zaciągnąć paliwa, gdy weżykiem od powrotu napełniłem kosz w którym się znajduje zciągła odpalił lecz tylko na tym co wlałem i zgasł co może być przyczyną ?
pozdrawiam i

leszczu - Sob Sie 24, 2013 11:30

A ile paliwa w baku było ??
suchy93r - Sob Sie 24, 2013 20:29

w baku jest w tym momęcie jakieś 8 litrów paliwa
Sirk - Nie Sie 25, 2013 02:29

To dolej jeszcze z 10 litrów... A jak nie pomoże, to jeszcze 10 litrów. Wtedy odpali. Poczytaj forum i tematy o wymianie pompy. Jak jest źle założona, to już przy 20 litrach nie będzie ssała paliwa.
suchy93r - Wto Sie 27, 2013 16:17

witam już wszystko ok dolanie paliwa nie pomogło w sumie nie wiem co pomogło gdyż tylko rozebrałem i złożyłem od nowa i wszystko chodzi
marcinz77 - Pią Wrz 13, 2013 22:28

Miałem ten sam problem. Po wymianie na nowa pompę(220zł), gdy poziom paliwa spadł poniżej 12 litrów silnik zaczął szarpać i gasł. Pompa przestała zasysać. Po dolaniu paliwa wszystko wracało do normy. Wszystko zostało sprawdzone. W końcu kupiłem używkę za 50 zł komplet i przy 5 litrach normalnie zassała i problem zniknął. Widocznie takie są zamienniki.
Tylko pojawił się inny problem. Przy starej, nowej i obecnej pompka kilka razy nie załączyła się przy przekręceniu kluczyka. Obecną podłączyłem na krótko do akumulatora. Działa. Po prostu nie ma napięcia na przewodach. Najśmieszniejsze jest to, że po jakimś czasie problem znika i pompka działa bez zarzutu.

[ Dodano: Pią Wrz 13, 2013 22:28 ]
Problem rozwiązany. Okazało się, że w puszce z przekaźnikami, za komputerem między bezpiecznikami, na jednej z nóżek zrobił się zimny lut i nie podawał napięcia na pompkę paliwa. Prawdopodobnie wymiana pompy była niepotrzebna (chociaż wszystko na to wskazywało) i kilka stówek poszło.