Zobacz temat - [R45] Przekaźnik sterownik wentylatorów
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R45] Przekaźnik sterownik wentylatorów

lucas_de - Sro Sie 28, 2013 10:31
Temat postu: [R45] Przekaźnik sterownik wentylatorów
Witam Panowie, pytanie natury elektrycznej. Mam problem z wentylatorami w Rover'ku tj. problem jest taki, że od paru dni przestały kręcić (że nieczęsto w normalnym użytku startują to wiem ;) , ale w sytuacji włączenia klimatyzacji startowały właściwie natychmiastowo) . Winny jak podejrzewam jest felernie umiejscowiony przekaźnik - na wysokości atrapy, przez co woda i inne badziewia często go odwiedzają. W RAVE odnalazłem schematy elektryczne jak i charakterystykę części (C0019) Relay-Cooling Fan czyli 9 pinowa czarna kostka wymiarów 5 na 2 cm. Moja wygląda w środku fatalnie. Zaśniedziałe styki itp. Całość przeczyściłem ale bez rezultatu. Ponieważ chciałbym to zdiagnozować we własnym zakresie a nie mam możliwości podmianki w/w przekaźnika na inny chciałbym prosić kogoś ze sprawnym układem o podanie prawidłowych napięć na dojściu do przekaźnika ze wskazaniem pinu. Ewentualnie pytam o możliwość wskazania pinów które należałoby spiąć aby wentylatory ruszyły z pominięciem przekaźnika. Nie chcę wydawać pieniążków na nowy przekaźnik, ewentualnie na diagnozę elektryka bez pewności, że uwalona nie jest inna część układu. Z góry dziękuję za pomoc !
Raptile - Sro Sie 28, 2013 22:56

lucas_de, najpierw sprawdz czujnik , znajduje sie przy 1 wtryski wtyczka od góry , jak ją wypniesz wiatrak powinien sie zczac krecic.
lucas_de - Czw Sie 29, 2013 09:01

Czujnik już odpinałem, wentylatory sprawdzałem na krótko z akumulatora i są sprawne, dlatego potrzebuje informacji o których piszę wyżej. Ponawiam zatem prośbę, może komuś będzie się chciało sprawdzić ;) ...