Zobacz temat - [R200] Ciągle świecące się światło STOP
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R200] Ciągle świecące się światło STOP

farciaz86 - Wto Wrz 10, 2013 22:48
Temat postu: [R200] Ciągle świecące się światło STOP
witam wszystkich
ok 2 miesięcy temu wymieniłem w moim centralkę z wyciętym immo na sprawną z pilotem i cieszyłem się sprawnym immo do momentu kiedy to od kilku dni zauważyłem dziwny przypadek. Otóż po włożeniu kluczyka do stacyjki, włączeniu zapłonu i wciśnięciu pedału sprzęgła włącza się światło STOP. Puszczam sprzęgło a światło nadal się świeci. Wduszam pedał hamulca-->puszczam i światło gaśnie na ok 2 sek po czym znowu się zapala. Po odpaleniu silnika światło nadal się świeci. Czasem podczas jazdy zgaśnie i wszystko jest OK, ale nie jest to bezpieczna jazda z ciągle świecącym światłem STOP :/
Nie dzieje się to zawsze ale na 5 sytuacji w 3 z nich występuje ten problem.
Pomóżcie rozwiązać tą przypadłość.

Harry - Wto Wrz 10, 2013 22:59

sprawdź wiązkę w tylnej klapie
farciaz86 - Wto Wrz 10, 2013 23:10

sprawdzona i wszytko jest w niej w porządku
MD - Sro Wrz 11, 2013 00:01

A świeci się tylko środkowa lampa? Jeśli tak to może coś na stykach przy niej jest nie tak - zwarcie czy coś. Mocowana jest dwiema śrubkami od spodu lotki, na krzyżak bodajże.
farciaz86 - Sro Wrz 11, 2013 13:23

świeci się nie tylko to 3 światło STOP ale także te w lampach
leszczu - Sro Wrz 11, 2013 15:13

Sprawdź czujnik przy pedale hamulca.
Harry - Sro Wrz 11, 2013 17:21

Cytat:
Sprawdź czujnik przy pedale hamulca.

włącznik, nie czujnik :razz:

farciaz86 - Sro Wrz 11, 2013 18:52

dzięki za podpowiedz i sprawdzę na pewno. Tylko co ma pedał sprzęgła do hamulca i tego włącznika?? Dodam, że do momentu kiedy żaden pedał nie jest wduszony światła stopu się nie włączają